مدیرعامل سامسونگ باز هم به زندان محکوم شد؛ این بار ۵ سال!

اینجا قانون برای همه یکسان است!

مدیرعامل سامسونگ زندان

مدیرعامل سامسونگ پس از اینکه دو بار به زندان فرستاده شد و بعدا آزاد شد، حالا بار دیگر اما این بار به مدت ۵ سال محکوم به زندان شده است.

مدیرعامل شرکت سامسونگ الکترونیکس، لی جه-یونگ، در طول دهه‌ی گذشته به خاطر چندین مشکل قانونی گرفتار و دوبار به زندان فرستاده شد. با این حال، او پیش از انقضای محکومیتش از زندان عفو و آزاد شد. حالا او دوباره با همان اتهامات قدیمی روبرو است و این بار، دولت به دنبال این است که او را ۵ سال به زندان بفرستد.

بازپرسی دوباره‌ی مدیرعامل سامسونگ تنها یک سال پس از آزادی مشروط از زندان!

اوایل امروز، مدیرعامل سامسونگ به خاطر ارتباط با قضیه‌ی ادغام سامسونگ C&T با Cheil Industries با پنج سال حبس مواجه شده است. به نظر می‌آید که لی در دستکاری قیمت سهام و تقلب در حسابداری دست داشته است. او همچنین به نقض وظایف خود در زمان ادغام‌سازی دو شرکت متهم شده است. در سال ۲۰۱۵، سه سهم Samsung C&T به ازای یک سهم Cheil Industries پیشنهاد شد و ادغام این شرکت‌ها باعث شد لی جه-یونگ بتواند ۲۳٫۲٪ سهم شرکت Cheil Industries را مال خود کند. این اقدام به او امکان گسترش کنترل بر سامسونگ الکترونیکس را داد.

بعد از اینکه لی کون-هی (پدر لی جه-یونگ به خاطر حمله‌ی قلبی بیمار شد، ادغام Cheil Industries و Samsung C&T این فرصت را به لی جه-یونگ داد تا بتواند بر مسند قدرت تکیه کند. وکلای دادستانی ادعا کرده‌اند که کاهش ارزش سهام Samsung C&T منجر به از دست دادن دیگر سهامداران شد و لی در پشت صحنه‌ی دستکاری قیمت سهام‌ها بود. او همچنین به فساد مالی در Samsung BioLogics، یکی از شعبه‌های Cheil Industries مشکوک متهم شده است. دادستان ادعا کرده که چون لی در مسند قدرت بوده، سودآور نهایی این معامله بوده است.

گزارش شده که دولت تا ۵۰۰ میلیون وون (۳۸۴ هزار دلار) جریمه و حکم ۴٫۵ سال زندان از دو نفر دیگر، از جمله چوی گی-سونگ، رئیس Future Strategy Office که اکنون منحل شده تقاضا کرده است. تصمیم قضایی در این پرونده مورد انتظار در اوایل سال ۲۰۲۴ اتخاذ می‌شود و رئیس سامسونگ باید تا آن زمان منتظر حکم زندانی خود باشد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا