نمرات و نقدهای Returnal منتشر شد؛ یک انحصاری شایسته

نمره این بازی در متاکریتیک ۸۶ است

نمرات و نقدهای Returnal منتشر شد؛ یک انحصاری شایسته سورنا رضایی ۰ ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ اخبار بازی
نقدهای Returnal

در حالی که فاصله چندانی با انتشار رسمی نداریم، رسانه‌های حوزه گیم نقدهای Returnal را روی خروجی خود قرار داده‌اند.

هاوس‌مارک، یک استودیو فنلاندی است که در سال ۱۹۹۵ میلادی تاسیس شد و طی سال‌هایی که از آغاز فعالیتش می‌گذرد، محصولات مختلفی را به بازار فرستاده اما هیچ کدام شاخص نیستند. با این حال، محصول جدیدش یعنی Returnal در حال حاضر توجه‌های بسیاری را به خود جلب کرده است. دلایل مختلفی در رخ دادن این اتفاق دخیل بوده‌اند که برای مثال می‌توان به در انحصار پلی‌استیشن 5 بودن اشاره کرد. به هر حال، طی ماه‌هایی که از آغاز نسل نهم می‌گذرد هنوز یک انحصاری شاخص در دسترس دارندگان کنسول قرار نگرفته است. دلیل دیگر، نمایش‌های بازی است که بسیار نوید‌بخش بوده‌اند.

Returnal در سبک‌های شوتر سوم شخص و ترسناک ساخته شده و حول محور یک فضانورد به نام سلین می‌چرخد. او از سوی کافرماهای خود دستور می‌یابد منبع یک سیگنال تحت عنوان سایه سفید را بیابد. پروتاگونیست حین جستجو برای یافتن منبع ارسال سیگنال روی سیاره‌ای ناشناخته و مرموز سقوط می‌کند. شخصیت اصلی که از سقوط جان سالن به در برده، پس از گشت و گذار در محیط متوجه می‌شود سیاره قبلا محل زندگی یک تمدن پیشرفته بوده اما حالا سکونتگاه موجودات ترسناکی است. او همچنین پی می‌برد در یک چرخه زمانی گرفتار شده و با هر بار مرگ، به لحظه سقوط در سیاره بازمی‌گردد.

در حالی که فاصله چندانی با عرضه نداریم، نقدهای Retural در دسترس علاقه‌مندان قراتر گرفته است. تاکنون و با انتشار ۷۹ نقد مثبت و ۳ نقد متوسط، متای بازی به رقم ۸۶ رسیده که بسیار امیدبخش بوده و نشان می‌دهد پلی‌استیشن 5 در آستانه دریافت یک انحصاری شایسته قرار دارد. در ادامه خلاصه تعدادی از نقدها قرار گرفته و قابل‌مطالعه است:

منتقد وب سایت PlayStation LifeStyle – نمره: ۱۰۰:

هاس‌مارک، فرمول بازی‌های روگ‌لایک را با عناوین بلاک باستر تراز اول ترکیب کرد که نتیجه‌اش یک تجربه منحصربه‌فرد و در حین حال آشنا است. Returnal از لحاظ روایت داستان و گیم‌پلی تجربه‌ای درگیرکننده بوده و در هر مرحله کاربر را غافل‌گیر می‌کند. این بازی از تکنولوژی‌های پلی‌استیشن 5 نهایت استفاده را برده تا به یکی از اولین تجربه‌های نسل نهمی تبدیل شود.

منتقد وب سایت Game Informer – نمره ۹۵:

Returnal به یک کابوس بی‌رحم شباهت دارد که هر کسی رویای دیدن آن را در سر می‌پروراند. سفری که شخصیت اصلی پشت سر می‌گذارد سرشار از اکتشاف‌های ترسناک و وحشتناک است که شگفتی و کنجکاوی را بر می‌انگیزند. اگر به عناوین این چنینی علاقه‌مند هستید، محصولی است که باید تجربه‌اش کنید.

منتقد وب سایت GameSpot – نمره ۹۰:

Returnal به صورت مداوم استرس‌زا و چالش‌برانگیز است. داستان رازآلود و نبردهای سختش حس تازگی را در مخاطب به وجود می‌آورد. مبارزه‌ها به شدت سریع و دلهره‌آور بوده و بسیار سخت هستند اما این سختی در حدی نیست که نتوان دشمنان را شکست داد.

هر لحظه با حمله‌ای از سوی دشمن توام شده است؛ باید از یک لیزر بزرگ و بنفش رنگ جا خالی دهید یا ناگهان متوجه می‌شوید فضانوردی که متعلق به دوران فضاپیماهای آپولو است، شما را تعقیب می‌کند.

منتقد وب سایت GamesBeat – نمره ۶۰:

نبود تنوع در گیم‌پلی باعث شده هر چرخه حس و حالی شبیه به چرخه پیشین را ارائه دهد. این موضوع باعث شده وقتی با چالشی سخت مواجه می‌شوم، بازی را کنار گذاشته و تجربه‌اش را متوقف می‌کنم. من عاشق بازی‌های چالش‌برانگیز هستم اما در بازی‌های روگ‌لایک خط نازکی میان المان‌های مشابه و تکرار وجود دارد. تکرار در بازی‌های این چنینی به یکنواختی منجر می‌شود.

Returnal در تاریخ ۱۰ اردیبهشت سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۳۰ آوریل) برای پلی‌استیشن 5 عرضه می‌شود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا