بعد از هشت سال نسخه HD بازی Resident Evil 4 بالاخره منتشر شد

یک تیم از طرفداران که روی ساخت و طراحی ماد نسخه HD بازی Resident Evil 4 کار می‌کردند، اخیرا اعلام کرده‌اند که بالاخره بعد از گذشت ۸ سال موفق شده‌اند تا نسخه نهایی این عنوان را آماده کنند.

بازی Resident Evil 4 یکی از مهم‌ترین بازی‌هایی است که طی دو دهه گذشته، هنوز هم در میان کاربران محبوب بوده و حتی برخی آن را بهترین عنوان در سری و دوره کنسول پلی استیشن 2 می‌دانند! تا حدی که به عقیده بعضی از طرفداران، حتی موفقیت بازی Resident Evil Village هم به خاطر شباهت‌هایی است که با RE4 دارد. با این وجود این عنوان به شدت قدیمی است و گرافیک آن نیز هر قدر که برای زمان خود عالی بوده، دیگر خاک خورده محسوب می‌شود.

بدین ترتیب چند سال بعد از عرضه این عنوان، انواع اقسام مادها و نسخه‌های HD از Resident Evil 4 منتشر شدند. ولی عملا می‌توان گفت که هیچکدام از آن‌ها چنان که باید و شاید، مفهوم HD بودن و آپسکیل کردن تصاویر را انجام نداده بودند. دلیل این مورد هم کاملا واضح است؛ متریال و فایل‌های این بازی فوق‌العاده قدیمی بودند و سازندگان نیز با خود شرکت کپکام و استودیو سازنده در ارتباط نبودند.

با این وجود، یک تیم از سازندگان حدود ۸ سال پیش تصمیم گرفتند تا این بازی را یکبار و برای همیشه ریمستر کنند و در نسخه واقعی HD در اختیار افراد قرار دهند. این در حالی بود که شاید خود آن‌ها هم نمی‌دانستند که قبول کردن چنین وظیفه بزرگی، تا چندین سال طول می‌کشد!

نسخه HD بازی Resident Evil 4 و زحمت‌های فراوان تیم سازنده!

سازندگان اصلی بازی Resident Evil 4، برای طراحی محیط و گرفتن تصاویر، عملا خود به کشورهای مختلف سفر کرده و از بناها و ساختمان‌های خاصی استفاده کرده بودند. با این حال، نکته قابل توجه اینجاست که فایل‌های داخل بازی به شدت قدیمی هستند و آپسکیل کردن همه آن‌‌ها، یک ماموریت فوق‌العاده سخت و زمانبر خواهد بود.

با این حساب، تیم سازنده ماد نسخه HD بازی Resident Evil 4 برای رفع این مشکل، خود طی ۸ سال گذشته، به مکان‌های اصلی مانند اسپانیا و ولز، و در کل محیط‌هایی که سازندگان تصاویر را از آنجا تهیه کرده بودند رفته و درست مثل خود آن‌‌ها، همه چیز را از نو انجام دادند.

به گفته این تیم، نسخه HD بازی Resident Evil 4 آن‌‌ها، تا ۱۶ برابر تکستچرهای واضح‌تر و انیمیشن روان‌تری را در اختیار بازیکنان قرار می‌دهد. همچنین جالب است بدانید که خود سازندگان در شرکت کپکام جلوی راه این پروژه، برای کپی برداری و مسائل مربوط به آن سنگ ننداخته و حتی آن را پروموت کرده‌اند! این یعنی حتی سازندگان اصلی هم این پورت جدید را تا حد پیشنهاد به کاربر قبول دارند!

طی دو دهه گذشته، بازی Resident Evil 4 تا به حال چندین و چند بار پورت شده، اما هیچکدام به اندازه این اثر جدی نبوده و با کیفیت نیستند. به گفته تیم سازنده این ماد، بازیکنان هم‌اکنون می‌توانند این نسخه از بازی از وبسایت آن‌ها بردارند و روی نسخه Steam بازی Resident Evil 4 نصب کنند. ماد ظاهرا روی نسخه‌های دیگر بازی کار نمی‌کند، و نیاز به حداقل ۲ گیگابایت فضای VRAM در کارت گرافیک خواهد داشت.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا