تراژیک ترین مرگ های Red Dead Redemption
1%
  • 0/10

تراژیک ترین مرگ های Red Dead Redemption را بشناسید

راکستار استاد داغ دار کردن ماست!

تراژیک ترین مرگ های Red Dead Redemption را بشناسید ۲ ۰۶ فروردین ۱۴۰۳ ترین‌ها (بازی) کپی لینک

سری بازی رد دد ردمپشن چیزهای زیادی به ما یاد داد و در این مسیر ما را چندین بار با مرگ عزیزان و البته برخی شخصیت‌های منفی آزار داد. در این مطلب نگاهی به تراژیک ترین مرگ های Red Dead Redemption خواهیم داشت.

سری بازی Red Dead Redemption بدون شک یکی از تراژیک‌ترین سری بازی‌ها در طول تاریخ است. هر دو نسخه از این بازی مردانی را نشان داد که پس از جرم و جنایت فراوان، به سوی رستگاری قدم می‌گذارند. مسیر رستگاری اما آن‌ها را به کام مرگی تراژیک می‌کشاند! اما اگر به تجربه این بازی‌ها پرداخته باشید، می‌دانید که مرگ دو شخصیت اصلی و دوست داشتنی بازی تنها مرگ‌های تراژیک این سری بازی نیستند.

داستان سری بازی رد دد رمپشن گیرا بوده و در حالی که ما با آگاهی پا جای پای مجرمین گذاشته و با مجرمین دیگر همسو می‌شویم، پس از مدتی به آن‌ها نزدیک شده و آنگونه که باید به آن‌ها تنفر نمی‌ورزیم. در کنار آن، شخصیت‌های این سری بازی به قدری قدرتمند بوده که گاهی از گناهان و جنایت آن‌ها دفاع کرده و چشمان خود را بر کارهای بد آن‌ها می‌بندیم! حال در این مطلب قصد داریم نگاهی به تراژیک ترین مرگ های Red Dead Redemption داشته باشیم. تک تک این مرگ‌ها بخشی از روح ما را همراه خود بردند!

لئوپولد استراس در Red Dead Redemption 2

قاتل: پینکرتون‌ها پس از شکنجه فراوان

لئوپولد استراس (Leopold Strauss) با وجود بسیاری رذایل اخلاقی، شخصیتی محبوب میان مخاطبین بود. او درآمد خود را مدیون افرادی با ضعف مالی بود. استراس به آن‌ها در زمان نیاز پول قرض می‌داد و در زمان باز پس گیری پول آن‌ها را به روش‌های مختلف آزار می‌داد. استراس روش‌های مختلفی از جمله سود بیش از حد یا برخورد فیزیکی را برای باز پس گیری پول خود پیش می‌گرفت. درخواست‌های او از آرتور بود که سبب انتقال بیماری سل به آرتور شد! در نهایت کارهای منفی او سبب اخراج او از گروه شد، با این وجود او هرگز به داچ (Dutch van der Linde) و یاران قدیمی خود در زمان شکنجه توسط پینکرتون‌ها پشت نکرد!

لوییزا فورچنا در Red Dead Redemption

قاتل: رائول زوبیتا و یاران

بازی Red Dead Redemption عنوانی خارق العاده بوده که ما را نه تنها عاشق جان مارستون (John Marston)، بلکه تک تک جزئیات جهان و داستان خود می‌کند. پس از سفر ما به مکزیک و آشنایی با انقلاب مردم، ما با لوییزا فورچنا (Luisa Fortuna) آشنا می‌شویم. او شخصیتی عالی و صمیمی داشته، اما زمانی که جان به ارتش مکزیک کمک کرده، از او عصبانی می‌شود. با این حال جان مارستون هرگز به لوییزا پشت نمی‌کند. در ادامه لوییزا با ارتش مکزیک درگیر شده و قصد دارد جلوی رائول زوبیتا (Raul Zubieta) را پیش از به قتل رساندن رهبر انقلاب بگیرد. زوبیتا اما لوییزا را با خون سردی به قتل رسانده و جان مارستون به خون خواهی لوییزا به مبارزه با ارتش مکزیک می‌رود.

توماس داونز در Red Dead Redemption 2

قاتل: بیماری سل

توماس داونز (Thomas Downes) شخصیت چندان مهمی در داستان اصلی رد دد ردمپشن ۲ نیست. ما او را اولین مرتبه در اواسط بازی ملاقات می‌کنیم. در آن زمان، توماس در صدد بر پایی خیریه در شهر ولنتاین است و پس از درگیری آرتور و تامی، در درگیری دخالت می‌کند. پس از این اتفاق، آرتور متوجه کارهای خیر توماس می‌شود. این در حالی است که توماس وضعیت مالی بدی داشته و از استراس طلب وام می‌کند. پس از ناتوانی در پس دادن پول، آرتور به سراغ توماس رفته و او را مورد ضرب و جرح قرار می‌دهد، اما پس از خون سرفه کردن، او را تنها می‌گذارد. توماس مانند آرتور مبتلا به بیماری سل بوده و پس از مدتی بر اثر بیماری مرده و خبر تلخ آن به گوش آرتور می‌رسد.

خاویر اسکوئلا در Red Dead Redemption

قاتل: جان مارستون

اسکوئلا (Javier Escuella) یکی از مهم‌ترین شخصیت‌های منفی نسخه اول سری رد دد رمپشن بود که در نسخه دوم نیز نقشی مهم ایفا کرد. اسکوئلا در نسخه دوم از اعضای مهم گروه بود و ارتباط نزدیکی با آرتور داشت. ما با او به ماهیگیری و کارهای دیگر پرداخته و لحظات خوشی را سپری می‌کنیم. اما در نهایت با حقیقتی تلخ روبرو می‌شویم. در نهایت خاویر سوی داچ و مایکا (Micah Bell) را گرفته و با بیل (Bill) فرار می‌کند. ادامه داستان در نسخه ابتدایی رخ داده و گزینه کشتن خاویر در اختیار جان قرار می‌گیرد. شما در صورتی که خاویر را به قتل برسانید، متوجه قطره اشک در چشمان جان می‌شوید که یادآور خاطرات خوش گذشته است!

اندرو میلتون در Red Dead Redemption 2

قاتل: ابیگیل مارستون

اندرو میلتون (Andrew Milton) شخصیتی بسیار مهم در نسخه دوم سری رد دد ردمپشن بود. او از جمله شخصیت‌های منفی این بازی بود، با این حال مرگش ما را غمگین کرد. اندرو میلتون شخصی قانون مدار و منطقی بود. میلتون کاراگاهی قدرتمند بود که پس از دزدی از قطار توسط گروه داچ، به سراغ آن‌ها آمد. میلتون هرگز از قدرت خود سو استفاده نمی‌کرد. پیگیری او اما نتیجه در دوئل با آرتور داشت. ابیگیل (Abigail Marston)، همسر جان، برای دفاع از آرتور پا پیش گذاشت و گلوله‌ای به سمت میلتون شلیک کرده و او را به قتل می‌رساند. میلتون شخصیتی فاسد نبود که از مرگ او خوشحال شویم، با این حال از بین رفتن او مسیر آرتور و یارانش را هموارتر کرد.

شان مک‌گوایر در Red Dead Redemption 2

قاتل: جایزه بگیر کلانتر

شان مک‌گوایر (Sean MacGuire) یکی از سرگرم کننده‌ترین و دوست داشتنی‌ترین اعضای گروه بود. نکته جالب این بوده که شان، پس از تلاش برای دزدی کردن از داچ در گروه پذیرفته و وارد شده است. زندگی شان در شهر رودز به پایان رسید. شان همراه آرتور، بیل و مایکا به رودز رفته بود که ناگهان گلوله‌ای به سر او شلیک شد. مرگ شان مرگی عجیب، غیر منتظره و بسیار غم انگیز بود.

ادگار راس در Red Dead Redemption

قاتل: جک مارستون

ادگار راس (Edgar Ross) مامور نظامی دولت در هر دو نسخه از سری رد دد رمپشن حضور داشت. ادگار مانند اندرو میلتون از نیروهای قدرتمند دولت بوده و می‌توان او را انسانی خوب دانست. ادگار پس از پشت کردن به جان به دستور نیروهای دولتی، او را به قتل می‌رساند. ما می‌دانیم از آنجایی که جان شخصیت اصلی بازی بوده، مرگش برای ما بسیار تراژیک است. با این حال نباید فراموش کرد که ادگار نیروی امنیتی بوده که به دستور بالا رتبه‌های خود به شورش و زندگی افراد شورشی پایان می‌دهد. جک (Jack Marston)، فرزند جان اما در دوئلی در برابر ادگار، او را به قتل رسانده و انتقام پدر خود را می‌گیرد.

هوزئا متیوز در Red Dead Redemption 2

قاتل: اندرو میلتون

هوزئا متیوز (Hosea Matthews) از همراهان همیشگی داچ و یکی از پایه گذاران این گروه بود. هوزئا یکی از مغزهای متفکر گروه بود که در مواقع زیادی با منطق و مسیر درست، جلوی جاه طلبی و خواسته‌های بچگانه داچ را می‌گرفت. با وجود منطق و تفکر درست، هوزئا به نقشه‌های بد زیادی از سوی داچ تن داد و به نحوی همین موضوع سبب مرگ او شد. طی حمله گروه داچ به بانک سن دنیز، هوزئا توسط یاران مامور میلتون دستگیر شد و به زندان افتاد. میلتون پس از صحبت کردن با داچ، گلوله‌ای به سوی هوزئا شلیک کرد و داچ را مسئول مرگ او دانست. در واقع میلتون حقیقت را بیان کرد!

لنی سامرز در Red Dead Redemption 2

قاتل: دو عضو پینکرتون‌ها

لنی (Lenny Summers) یکی از تراژیک‌ترین شخصیت‌های دو گانه رد دد رمپشن است. او فرزند یک برده بوده که به بهترین نحو ممکن توسط پدر خود پرورش یافته است. پدر او در ادامه به دست چندین نفر کشته شده و لنی به منظور انتقام خون پدرش، قاتلان را به قتل می‌رساند. پس از آن لنی که فراری شده، با گروه داچ هم مسیر می‌شود. در ادامه داستان لنی و آرتور رابطه‌ای بسیار نزدیک شکل می‌دهند و در نهایت مرگ لنی طی دزدی از بانک سن نیز فرا می‌رسد. می‌توان لنی را یکی از محترم‌ترین اعضای گروه و از مهم‌ترین اشخاص زندگی آرتور نامید و مرگ او را نقطه اصلی پیچش داستان بازی دانست.

کیران دافی در Red Dead Redemption 2

قاتل: اعضای اودریسکول

مخاطبین بازی رد دد رمپشن ۲ عاشق شخصیت کیران (Kieran Duffy) بودند. او دقیقا نمونه بارز حضور در زمان و مکان اشتباه بود و همین موضوع سبب مرگ تراژیک او شد. کیران دافی از سوی گروه اودریسکول‌ها تهدید شده بود و پس از ورود به گروه داچ، عموم افراد به او به چشم خائن نگاه می‌کردند. اما آرتور که حقایق را درباره کیران متوجه می‌شود، روابط بسیار خوبی را با او شکل می‌دهد. روابط این دو زمانی که کیران جلوی مرگ صد در صد آرتور را گرفت بسیار نزدیک‌تر از پیش شد. کیران مرگی فوق العاده دردناک داشت که به هیچ عنوان سزاوارش نبود. کیران ربوده شد، مورد شکنجه قرار گرفت و در نهایت بر اثر خون ریزی ناشی از تکه تکه شدن جان داد. پس از آن بدن بدون سر کیران برای گروه داچ فرستاده شد و تمام گروه، به خصوص آرتور به شدت شوکه شدند!

مالی اوشی در Red Dead Redemption 2

قاتل: سوزان گریمشا

شخصی که بیش از هر کس دیگر از سقوط داچ ضربه خورد به باور مخاطبین مالی اوشی (Molly O’Shea) است. در ابتدای بازی، مالی و داچ معشوقه یکدیگر بوده و اوقات بسیار خوشی را می‌گذراندند. اما پس از مدتی غیاب طولانی مدت داچ باعث ضربه خوردن شدید رابطه میان این دو شد. در نهایت مالی غمگین و تنها در مستی به کارهای اشتباه خود از جمله پشت کردن به گروه و صحبت کردن با اعضای پینکرتون اعتراف می‌کند. او به عبارتی گور خود را آماده کرده و در نهایت به دلیل پشت کردن به گروه و ارشد گروه، توسط یکی از اعضا به قتل می‌رسد.

آنکل در Red Dead Redemption 2

قاتل: پینکرتون‌ها

آنکل (Uncle) همیشه شخصی بی آزار و دوست داشتنی بود که گوشه‌ای نشسته و گاهی اوقات اعتراضی کوتاه می‌کرد! در پایان بازی آنکل با جان مارستون هم سو شده و در مزرعه‌ای که با کمک جان می‌سازد به زندگی می‌پردازد. او در این مزرعه کار کرده و به جان کمک می‌کند. زندگی آنکل زمانی به پایان رسید که بدون آگاهی پیشین مورد حمله ماموران دولتی قرار گرفت و به ضرب گلوله در سینه کشته شد! جان در زمان مرگ از آنکل برای همه کارهای او تشکر کرده و آخرین لحظات را در آرامش، در کنار اشخاصی که دوست دارد سپری می‌کند!

داچ ون در لیند در Red Dead Redemption

قاتل: خود کشی پس از تهدید توسط جان مارستون

به یکی از تراژیک ترین مرگ های Red Dead Redemption می‌رسیم. داچ در حقیقت شخصیت منفی هر دو نسخه از سری بازی رد دد رمپشن بود و ما را بارها و بارها به خطر انداخت، با این حال در میان مخاطبین طرفداران زیادی داشته و بسیاری از مرگ او ناراحت شدند. در بازی RDR 2 داچ زندگی خوبی داشته و باور دارد که می‌تواند با برنامه‌های خود خانواده بزرگش را در کنار یکدیگر نگه دارد. اما با هجوم تمدن و پیشرفت، او کم کم سلامت روانی خود را از دست داده و تبدیل به شخصی خشن می‌شود. در نهایت او که از پذیرفتن تغییرات سر باز می‌زند، خود را از بالای کوه به پایین پرتاب کرده و خود کشی می‌کند. مرگ او در زمان انتشار نسخه دوم بازی و وقت گذراندن ما با او معنای عمیقی پیدا کرد و ما متوجه شدیم که مرگ او برای جان تراژیک‌تر از چیزی بود که فکر می‌کردیم.

آرتور مورگان در Red Dead Redemption 2

قاتل: بیماری سل (در صورت بالا بودن Honor) / مایکا بل (در صورت پایین بودن Honor)

مرگ آرتور، شخصیت اصلی نسخه دوم رد دد ردمپشن نه تنها تراژیک‌ترین مرگ این بازی، بلکه یکی از تراژیک‌ترین مرگ‌های تاریخ بازی‌های ویدیویی است. آرتور به مراتب کارهای منفی بیشتری نسبت به جان انجام داد، با این حال در نهایت برای رسیدن به رستگاری تلاش کرد. او پس از ابتلا به بیماری سل برای رسیدن به رستگاری تلاش کرد. بیماری سل به تدریج بدن و مغز او را تحت تاثیر منفی قرار داد و او را به کام مرگ کشاند. آرتور در حالی با زندگی وداع کرد که خود را درگیر مبارزه کرده و اجازه داد کهنه رفیقش، جان مارستون، از صحنه فرار کند. این بازی به ما از پیش نشان داده بود که باید منتظر مرگ آرتور باشیم، اما این موضوع نتوانست درد ما را تسکین بخشد!

جان مارستون در Red Dead Redemption

قاتل: مامور ادگار راس و یاران

مرگ جان بدون شک از تراژیک ترین مرگ های Red Dead Redemption است. مرگ برای جان ناگهانی از راه می‌رسد. ما از مرگ آرتور آگاه بودیم، اما هرگز انتظار نداشتیم جان مارستون اینگونه و به دست کسی که اعتماد ما را جلب کرده بود از راه برسد! علاوه بر آن، جان مارستون زندگی به مراتب تراژیک‌تری نسبت به آرتور را تجربه کرده بود. او از زندگی مملو از جنایت فاصله گرفته بود، اما بار دیگر با دستان مایکا بل وارد این مسیر تاریک شد. تنها هدف جان، انتقام گیری برای دوستی بود که زندگی‌اش را نجات داد، اما انتظار نداشت خودش به کام مرگ کشیده شود!

استودیو راکستار همیشه با مرگ‌های تراژیک در بازی‌های مختلف خود، ما را آزار داده و به فکر فرو برده است، اما هیچ کدام از بازی‌های آن‌ها مانند دو گانه Red Dead Redemption در این مسیر موفق ظاهر نشده‌اند. شما کدام یک از تراژیک ترین مرگ های Red Dead Redemption را به خاطر داشتید؟ در انتظار خاطرات و نظرات شما هستیم.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments