رازهای فراطبیعی Red Dead Redemption 2

نگاهی به مهم‌ترین رازهای فراطبیعی Red Dead Redemption 2

جهان رد دد رمپشن، با گذشته، آینده ما در ارتباط است!

استودیو راکستار یکی از بهترین استودیوهای بازی سازی تاریخ بوده که علاقه زیادی به ترساندن و البته متحیر کردن طرفداران بازی‌های خود دارد. حال در این مطلب قصد داریم نگاهی به مهم‌ترین رازهای فراطبیعی Red Dead Redemption 2 داشته باشیم.

خط داستانی اصلی و البته شخصیت‌های گنجانده شده در داستان بازی Red Dead Redemption 2 به حدی قوی طراحی شده‌اند که ما تقریبا فراموش می‌کنیم که این بازی شامل خطوط داستانی بیشتری بوده که شاید به قدرت خط داستانی اصلی این بازی نباشند، اما بدون شک ارزش تجربه را دارند. یکی از ویژگی‌های اصی بازی Red Dead Redemption 2 جهان بسیار بزرگ آن است که به کاربر اجازه گشت و گذار و اکتشاف را می‌دهد.

چنین دنیایی در بازی‌های ویدیویی مملو از ایستراگ‌ها بوده که در حقیقت مانند هدیه ما برای صرف وقت و کاوش در نقاط مختلف نقشه بازی محسوب می‌شوند. حال برخی از ایستراگ‌های بازی رد دد ردمپشن ۲ فضایی و فراالطبیعی هستند که تا به امروز نیز ما را شگفت زده می‌کنند. حال در این مطلب قصد داریم نگاهی عمیق‌تر به رازهای فراطبیعی Red Dead Redemption 2 داشته باشیم.

استودیو راکستار به طور کلی علاقه زیادی در پنهان کردن عناصر ماورا الطبیعی و فضایی در بازی‌های خود داشته و بازی Red Dead Redemption 2 نیز یکی از بهترین بازی‌های آن از نظر این عناصر دوست داشتنی و البته تعجب بر انگیز است. این عنوان محبوب از استودیو راکستار در برخی بخش‌ها به حدی از دنیای عادی ما فراتر رفته که از غرب وحشی تبدیل به غرب عجیب(!) شده که آن را حتی جذاب‌تر از گذشته می‌کند و کاربران زیادی نیز از این بخش‌های بازی به وجد آمده و توسعه دهندگان را برای قرار دادن چنین بخش‌هایی در بازی خود تحسین کرده‌اند.

رازهای فراطبیعی Red Dead Redemption 2

غرب عجیب که در زبان انگلیسی با نام Weird West شناخته می‌شود، امروزه نام یک بازی ویدیویی بوده که ترکیبی از غرب وحشی با عناصر ماورا الطبیعی است. اما این ترکیب پیش از آنکه نام یک بازی باشد، یک سبک داستان سرایی بوده که غرب وحشی را با داستان‌های علمی تخیلی ترکیب می‌کند. این ترکیب اولین مرتبه در دهه ۱۹۷۰ میلادی استفاده شده و در حالی که امروزه توجه کمتری به آن می‌شود، یکی از جذاب‌ترین و عجیب‌ترین سبک‌های داستان سرایی است که می‌تواند دو جهانی که ما هرگز تجربه نکرده‌ایم را در یک جهان به ما معرفی کند.

یکی از فرنچایزهایی که تمرکز بسیار زیادی بر این سبک از داستان سرایی داشته، سری Red Dead Redemption است. این سری بازی، اولین مرتبه با معرفی بسته الحاقی Undead Nightmare برای بازی Red Dead Redemption در سال ۲۰۱۰ برای اولین بار پا به جهان غرب عجیبگذاشت و راکستار این سنت را در بازی Red Dead Redemption 2 نیز با گنجاندن عناصر فراطبیعی ادامه داد.

بازی Red Dead Redemption شامل رازهای فراطبیعی صرفا در بسته الحاقی خود بود، اما بازی Red Dead Redemption 2 این رازها را به طور مستقیم در داستان اصلی خود داشت. همراه با رازهای فراطبیعی، معمولا ترس نیز از راه رسیده و از جمله بخش‌های ترسناک فراطبیعی بازی Red Dead Redemption 2 می‌توان به رویارویی با خون آشام شهر سن دنیز (Saint Denis) اشاره داشت. با دنبال کردن داستانی خاص در این بازی شما به خون آشامی می‌رسید که در حال تغذیه از خون فردی عادی بوده و به واقع رازی جذاب و غیر منتظره از بازی Red Dead Redemption 2 را به ما نشان می‌دهد.

البته که این تنها صحنه ترسناک فراطبیعی در بازی Red Dead Redemption 2 نیست. ما در بخشی دیگر از این بازی شاهد ایستراگ بسته الحاقی Undead Nightmare هستیم که شخصیت اصلی بازی ما را تبدیل به زامبی می‌کند. با این حال نباید فراموش کرد که بازی Red Dead Redemption 2 تمرکز اصلی رازهای فراطبیعی خود را بر موجودات فضایی قرار داده است.

معروف‌ترین ایستراگ بازی Red Dead Redemption 2 رویارویی با موجودات فضایی و سفینه پرنده آن‌ها است. ما البته شاهد اتفاقاتی مشابه در سری بازی GTA نیز بوده‌ایم، با این حال بازی Red Dead Redemption 2 تلاش داشته تمرکز بیشتری بر این موضوعات داشه باشد.

دیگر راز فراطبیعی بازی رد دد رمپشن ۲ در یکی از ماموریت‌های فرعی این بازی نمایان می‌شود. طبق یکی از این ماموریت‌ها، ما با مفهوم سفر در زمان در این بازی آشنا می‌شویم. طی این بخش شخصیت اصلی بازی شاهد سفر مردی غریبه به خانه کودکی خود در دوران آینده سفر می‌کند!

استودیو راکستار این بخش‌ها را در خط داستانی اصلی بازی قرار نداده، با این حال تلاش کرده آن‌ها را در بخش‌هایی از نقشه بازی قرار دهد که کاربران به راحتی به آن‌ها دسترسی پیدا کرده و برای تجربه آن‌ها نیازمند کاوش طولانی مدت نباشند. این موضوع به باور ما نشان از علاقه توسعه دهندگان به قرار دادن تجربیات مختلف در اختیار کاربران است که ما را به تحسین آن‌ها وادار می‌کند.

این پایان رازهای فراطبیعی Red Dead Redemption 2 نیست. ما طی یک ماموریت فرعی دیگر با غریبه‌ای با مشخصات نیکولا تسلا (Nikola Tesla)، از معروف‌ترین دانشمندان تاریخ آشنا می‌شویم که ما را با رباتی هوشیار آشنا می‌کند. بازی رد دد رمپشن ۲ حتی به افسانه‌های وایکینگ‌ها نیز نگاهی دارد. شما می‌تواند یک کلاه و تبر وایکینگی را در آرمگاهی در شمال شرقی نقشه بازی پیدا کنید.

در نهایت باید گفت که زمان فوق العاده زیادی برای گنجاندن عناصر فراطبیعی مختلف در بازی Red Dead Redemption 2 صرف شده که می‌توان سال‌های متوالی درباره آن‌ها صحبت کرد. این سری بازی همیشه تلاش داشته با گنجاندن عناصر جذاب فرعی در کنار داستانی بی نظیر ما را سال‌ها درگیر خود و تشنه محتوای جدید کند.

بازی Red Dead Redemption 2 در حال حاضر برای کنسول‌های نسل هشتمی پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان و البته رایانه شخصی در دسترس است. شما می‌توانید به تجربه این بازی در کنسول‌های نسل نهمی پلی استیشن ۵ و ایکس باکس سری ایکس/سری اس نیز بپردازید، با این حال در زمان انتشار این مطلب هنوز نسخه اختصاصی نسل نهمی این بازی به انتشار نرسیده است. شما چه تجربیات جذابی از بازی Red Dead Redemption 2‌ داشته‌اید؟ در انتظار نظرات و تجربیات شما هستیم.

5 1 رأی
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا