بازی Rainbow Six Mobile

هرآنچه که درباره بازی Rainbow Six Mobile می‌دانیم

ورود یوبی‌سافت به بازار بازی‌های موبایل

حدود یک ماه پیش کمپانی یوبی‌سافت با انتشار یک تریلر کوتاه از جدیدترین نسخه‌ی سری رینبو سیکس یعنی بازی Rainbow Six Mobile رونمایی کرد. این بازی حکم ورود یوبی‌سافت به بازار بازی‌های موبایل را دارد و به نظر می‌رسد که این کمپانی برنامه‌های زیادی برای بازی رینبو سیکس موبایل داشته باشد. از این رو در ادامه تمام اطلاعات مهمی که لازم است تا قبل از تجربه‌ی بازی Rainbow Six Mobile بدانید را برای شما آماده کرده‌ایم.

حدود هفت سال از عرضه‌ی بازی Rainbow Six Siege گذشته و این بازی به لطف پشتیبانی و محتوای جدید، موفق به جذب بیش از هفتاد میلیون بازیکن طی این مدت شده است. با توجه به محبوبیت روزافزون بازار بازی‌های موبایل و تعداد زیادی بازیکنان آن، کمپانی سازنده‌ی این بازی تصمیم گرفته تا شانس خود را با بازی Rainbow Six Mobile امتحان کند.

گیم‌پلی بازی رینبو سیکس موبایل

یوبیسافت نسبت به رقبایی مانند اکتیویژن با تاخیر زیادی تصمیم به چنین کاری گرفته است. بیش از دو سال از ورود سری Call Of Duty به عرصه‌ی بازی‌های موبایل گذشته و یوبیسافت راه زیادی برای رسیدن به جایگاه این بازی و دیگر رقبا دارد. البته آنها از قواعد رقابت در این پلتفرم آگاه‌اند و از این رو بازی رینبو سیکس موبایل را به صورت رایگان عرضه کرده و از راه‌های مانند فروش آیتم‌های تزیینی و موارد مشابه کسب درآمد خواهند کرد.

در نگاه نخست بازی رینبو سیکس موبایل شباهت بی‌چون و چرایی به Rainbow Six Siege دارد و تیم سازنده نیز به این موضوع آگاه است. البته این موضوع به این معنی نیست که بازی Rainbow Six Mobile صرفا یک پورت برای موبایل بوده و تیمی مجازا زمان زیادی را برای بهینه‌سازی مکانیک‌های گیم‌پلی و رابط کاربری بازی صرف کرده تا تجربه‌ی بازی روی موبایل در حالت مطلوبی قرار داشته باشد. با این حال هسته‌ی اصلی گیم‌پلی و مراحل بازی تفاوت خاصی با R6 Siege ندارد.

گیم‌پلی بازی رینبو سیکس موبایل بر پایه‌ی رقابت دو تیم پنج نفره در دو حالت مختلف بخش آنلاین بازی است. در حالت اول یعنی Secure Area بازیکنان تیم مهاجم چهار دقیقه زمان دارند تا محدوده‌ی خاصی از نقشه را تحت سلطه‌ی خود درآورند و در طرف مقابل بازیکنان تیم مدافع باید مانع حریف خود شوند. دومین حالت بازی نیز The Bomb نام دارد که در آن بازیکنان یک تیم باید در زمانی محدود برای خنثی کردن دو بمب تلاش کنند. همچنین همانطور که می‌دانید، زاویه‌ی دوربین بازی از دید اول شخص بوده و همچنان استراتژی و کار تیمی نقش مهمی در پیروزی یا شکست شما در بازی دارد.

اپراتورهای بازی Rainbow Six Mobile کدامند؟

بازی Rainbow Six Mobile در ابتدا با ۱۰ اپراتور عرضه می‌شود که نیمی از آنها به تیم مدافع و نیم دیگر به تیم مهاجم اختصاص یافته است. همه‌ی این اپراتورها از شخصیت‌های معروف بازی R6 Siege هستند و خبری از اپراتور اختصاصی و جدیدی در این بازی نیست. همچنین امکان انتخاب یک اپراتور توسط دو بازیکن در یک تیم وجود ندارد. با توجه به تنوع و تعداد پایین آنها، تیم سازنده باید به فکر اضافه کردن اپراتورهای بیشتری با فاصله‌ی کوتاهی از عرضه‌ی بازی باشد تا به تجربه‌ی بازیکنان لطمه‌ی زیادی وارد نشود.

هر کدام از اپراتورهای موجود یک سلاح اصلی و فرعی در کنار ابزار و مهارت‌های مخصوص خود را دارند که آنها را از دیگری متمایز می‌سازد. البته قابلیت‌های برخی از اپراتورها برای بهینه‌تر بودن بازی روی موبایل با تغییرات محسوسی نسبت به نسخه‌ی اصلی آنها همراه بوده است. در کنار این قابلیت‌ها، تعدادی مهارت در بازی وجود دارد که هر بازیکن با پیشرفت در طول بازی به آنها دسترسی پیدا کرده و می‌تواند تا حداکثر سه مورد از آنها را به صورت همزمان برای هر اپراتور استفاده کند.

همانطور که در ابتدا گفتیم، بازی رینبو سیکس موبایل با ۱۰ اپراتور کار خود را شروع خواهد کرد که به دو گروه Attackers و Defenders تقسیم می‌شوند. فهرست این اپراتورها به شرح زیر است:

  • Ash
  • Sledge
  • Twitch
  • Thermite
  • Hibana
  • Caveira
  • Bandit
  • Smoke
  • Valkyrie
  • Mute
برخی از اپراتورهای موجود در بازی

چه نقشه‌هایی در بازی وجود دارند؟

تاکنون حضور دو نقشه‌ی Bank  و Boarder در بازی رینبو سیکس موبایل تایید شده و انتظار می‌رود تا بزودی شاهد اعلام برنامه‌های سازنده برای معرفی و عرضه‌ی نقشه‌های بیشتر برای بازی باشیم.

حداقل مشخصات مورد نیاز برای اجرای بازی Rainbow Six Mobile چیست؟

هنوز حداقل مشخصات مورد نیاز برای اجرای بازی رینبو سیکس موبایل در دو سیستم‌عامل اندروید و IOS از سوی سازنده اعلام نشده است. البته انتظار می‌رود تا با نزدیک‌تر شدن به زمان عرضه‌ی این عنوان و نهایی شدن مراحل بهینه‌سازی بازی، حداقل مشخصات و فضای مورد نیاز برای اجرای بازی Rainbow Six Mobile نیز به طور کامل مشخص شود.

بازی Rainbow Six Mobile
نمایی از گیم‌پلی و رابط کاربری بازی

آیا بازی Rainbow Six Mobile رایگان خواهد بود؟

بله؛ این بازی به طور رایگان عرضه خواهد شد و بازیکنان برای تجربه‌ی حالت آنلاین و استفاده از شخصیت‌ها نیاز به پرداخت پول ندارد. با این حال پرداخت‌های درون برنامه‌ای همچنان بخشی از بازی را به خود اختصاص خواهند داد که هنوز جزئیات آن اعلام نشده اما انتظار می‌رود تا تنها به موارد تزیینی خلاصه شود.

تاریخ عرضه بازی رینبو سیکس موبایل چه زمانی است؟

کمپانی یوبی‌سافت تا به این لحظه هیچ تاریخ دقیقی برای عرضه‌ی بازی رینبو سیکس موبایل اعلام نکرده است. البته شایعات حاکی از این است که این بازی در اواخر سال جاری میلادی برای دو پلتفرم اندروید و IOS از طریق گوگل پلی و اپ استور به صورت رایگان عرضه خواهد شد.

نظر شما در مورد بازی رینبو سیکس موبایل چیست؟ به نظر شما این بازی توان مقابله با رقبایی مانند Call Of Duty Mobile را دارد؟ نظرات خود را با ما و دیگر خوانندگان این مقاله در وب‌سایت سرگرمی به اشتراک بگذارید.

1 1 رأی
امتیاز مطلب

نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا