هدست PSVR کنسول پلی‌استیشن 5 در دست ساخت قرار دارد

کنسول نسل نهمی سونی، از هدست واقعیت مجازی مخصوص خودش برخوردار خواهد بود

هدست واقعیت مجازی پلی‌استیشن 5

به نظر می‌رسد که سونی قصد دارد یک هدست واقعیت مجازی، مخصوص کنسول پلی‌استیشن 5 روانه‌ی بازار کند.

نسل فعلی و هشتم کنسول‌های بازی اواخر دوران حیات خودشان را تجربه می‌کنند و با شروع سال نو میلادی به صورت رسمی وارد نسل نهم و جدید کنسول‌ها خواهیم شد؛ اما در نسلی که گذشت، شاهد یک سری سخت‌افزارهای جانبی مخصوص پلی‌استیشن 4 بودیم که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به PlayStation Move و PlayStation VR اشاره کرد. بر خلاف PlayStation Move، شرکت سونی (Sony) تجربه‌ی نسبتا موفقی از عرضه‌ی دستگاه واقعیت مجازی Playstation VR بدست آورد و بازی‌های آن با استقبال علاقه‌مندان همراه بود. پیش از این شایعاتی بود که سونی، قابلیت پشتیبانی از PS VR را در پلی‌استیشن 5 قرار داده است اما به نظر می‌رسد که این شرکت ژاپنی قصد دارد تا یک هدست واقعیت مجازی مخصوص هم برای این کنسول نسل نهمی منتشر کند.

بر اساس یک گزارش به دست آمده از سوی وب‌سایت UploadVR، به‌تازگی سونی یک آگهی استخدام منتشر کرده که در آن به دنبال فردی است تا رهبری پروژه‌ی ساخت هدست واقعیت مجازی نسل بعد را بر عهده بگیرد و بتواند به توسعه‌ی صفحه‌ی نمایشگر این دستگاه کمک کند. البته این به معنی پایان کار پلی‌استیشن وی‌آر نسل قبل نیست اما احتمال می‌رود که سونی قصد دارد تا نسخه‌ی ارتقاء یافته و پیشرفته‌تر VR را به طور مخصوص برای PS5 عرضه کند.

همچنین، سونی در آگهی استخدام خودش اعلام کرده که آن‌ها به دنبال شخصی هستند که بتواند روی ساخت یک دستگاه پلی‌استیشن وی‌آر با طراحی تابش گرما کار کند. این گزارش می‌تواند به نوعی تایید کننده‌ی شایعات ساخت هدست واقعیت مجازی وایرلس توسط سونی باشد.

مطمئنا بسیاری از علاقه‌مندان در وهله‌ی اول منتظر عرضه‌ی کنسول نسل نهمی سونی، پلی‌استیشن 5 هستند تا ببینند که این پلتفرم چه عملکردی خواهد داشت؛ به همین خاطر نمی‌توان در حال حاضر انتظار انتشار اطلاعات رسمی و دقیق از وسایل جانبی این کنسول را داشت. سونی هنوز تاریخ دقیقی برای انتشار PS5 اعلام نکرده است اما نهایتا تا تعطیلات سال ۲۰۲۰ باید منتظر کنسول نسل نهمی این شرکت ژاپنی باشیم.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا