1%
  • 0/10

آیا پلی استیشن 3 هنوز هم بازیکن دارد؟

با وجود گذشت ۱۷ سال از عرضه

آیا پلی استیشن 3 هنوز هم بازیکن دارد؟ ۱ ۰۸ دی ۱۴۰۲ کنسول‌های بازی کپی لینک
بازیکن پلی استیشن 3

با وجود گذشت نزدیک به ۱۷ سال از عرضه پلی استیشن 3 توسط سونی، آیا این کنسول نسل هفتم هنوز هم بازیکن دارد؟

نسل هفتم صنعت بازی‌ها یکی از بهترین دوران برای بازیکن‌ها بود؛ به طوری که شاهد رقابت تنگاتنگ و جنجالی میان پلی استیشن و ایکس باکس بودیم و در نهایت ژاپنی‌ها با اختلاف جزئی از نظر تجاری پیروز میدان شدند. حال که حدود ۱۷ سال از عرضه PS3 و Xbox 360 می‌گذرد، شاید برایتان جای سوال باشد که آیا بازیکن‌ها همچنان از این کنسول‌ها برای تجربه بازی‌ها استفاده می‌کنند؟

در همین راستا، اسناد فاش شده از حمله هکری به استودیو اینسامنیاک گیمز نشان می‌دهد که کماکان نزدیک به دو میلیون نفر به طور ماهانه با کنسول پلی استیشن 3 به تجربه بازی‌هامی‌پردازند. البته، جزئیات بیشتری از این افراد و موقعیت آن‌ها و همچنین لیست بازی‌ها در دسترس نیست.

یکی از دلایلی که احتمالا بازیکن‌ها را به استفاده از کنسول پلی استیشن 3 سوق می‌دهد، عدم پشتیبانی بازی‌های این کنسول در پلی استیشن 4 و پلی استیشن 5 است؛ به طوری که عناوین این سیستم از قابلیت پشتیبانی از نسل قبل پشتیبانی نمی‌کند و به همین خاطر برای تجربه بازی‌های کلاسیک و قدیمی، هیچ راهی جز اجرای آن‌ها در PS3 نیست.

جدا از بازی‌های پلی استیشن 3، این کنسول نسل هفتم می‌تواند بازی‌های قدیمی‌تر از جمله آثار پلی استیشن 1 و پلی استیشن 2 را نیز به راحتی اجرا کند. بر این اساس، برای گیمرهایی که قصد تجربه بازی‌های نوستالژی و کلاسیک را دارند، بدون شک کنسول PS3 می‌تواند گزینه مناسبی برایشان باشد.

در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با تعداد کاربرهای فعال ماهانه کنسول پلی استیشن 3 چیست؟ آیا شما هم همچنان از این دستگاه برای تجربه بازی‌های قدیمی استفاده می‌کنید؟ فراموش نکنید که نظرات و خاطرات خود از این پلتفرم را با ما و دیگر کاربران رسانه سرگرمی به اشتراک بگذارید.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments