1%
  • 0/10

ثبت اختراع جدید سونی به پشتیبانی PS5 از بازی‌های PS3 اشاره می‌کند

خبرهایی در راه است

ثبت اختراع جدید سونی به پشتیبانی PS5 از بازی‌های PS3 اشاره می‌کند ۰ ۱۲ تیر ۱۴۰۳ اخبار بازی کپی لینک
پشتیبانی PS5 از PS3

جدیدترین ثبت اختراع صورت گرفته توسط شرکت سونی مربوط به قابلیت Backward می‌شود که احتمالا از پشتیبانی PS5 از بازی‌های PS3 حکایت دارد.

با توجه به معماری متفاوت کنسول پلی استیشن 3، کاربرهای پلی استیشن 4 و پلی استیشن 5 قادر به اجرای بازی‌های کنسول مزبور نیستند و این در حالی است که در طول نسل هفتم، بازی‌های ارزشمندی توسط استودیوهای ترد پارتی و فرست پارتی منتشر شده که تجربه آن‌ها برای گیمرهای جدید و قدیمی هیجان‎انگیز است.

در حالی که بخش سرگرمی‌های تعاملی شرکت سونی علی‌رغم تلاش‌های بسیار تا به امروز هیچ روش خاصی برای اجرای بازی‌های پلی استیشن 3 در PS5 ارائه نکرده، اما به نظر می‌رسد که این معضل به‌زودی برطرف خواهد شد. در واقع، ژاپنی‌ها به تازگی اختراع جدیدی به ثبت رسانده‌اند که به قابلیت بکوارد (پشتیبانی از عناوین نسل‌های قبل) مربوط می‌شود.

به بیان دقیق‌تر، پتنت جدید نشان می‌دهد که سونی قصد دارد به تمام مشکلات ناشی از اجرای بازی‌های قدیمی روی سیستم‌های جدید خاتمه دهد. طبق این اختراع، در صورتی که دستگاه جدید عملکردی بهتر یا حتی ضعیف‌تر نسبت به دستگاه قدیمی داشته باشد، به لطف معماری‌ها و روش تازه، مشکلات ناشی از این مسائل به کلی برطرف خواهد شد.

دقت داشته باشید که ثبت اختراع لزوما به معنی اجرای آن نیست؛ چرا که ممکن است بعدها در مرحله پیاده‌سازی بنا به هر دلیلی از جمله هزینه‌های زیاد و عدم توجیه‌پذیری آن، ارائه این ویژگی متوقف شود. از این رو، هنوز نمی‌توان با قاطعیت درباره اجرای بازی‌های PS3 روی کنسول PS5 اظهار نظر کرد.

همچنین، بهتر است بدانید که در این پتنت هیچ اشاره مستقیمی به پشتیبانی PS5 از بازی‌های PS3 و چه بسا ممکن است که این پتنت مربوط به کنسول پلی استیشن 6 باشد. در واقع، از آنجا که سونی در حال حاضر روی توسعه کنسول نسل بعدی خود مشغول به کار است، شاید این اختراع مختص PS6 و پشتیبانی آن از بازی‌های قدیمی باشد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments