شرکت آمازون قصد انتشار یک پلتفرم استریم بازی دارد

نسخه‌ اولیه‌ی این سرویس با نام فعلی Project Tempo احتمالا سال جاری میلادی منتشر خواهد شد

پلتفرم استریم بازی آمازون

طبق گزارش‌های تازه منتشر شده، شرکت آمازون قصد دارد تا با یک پلتفرم تازه برای استریم بازی که Project Tempo نام دارد، پا به عرصه‌ی رقابت سرویس‌های ابری برای بازی‌ها بگذارد.

به لطف پیشرفت روزافزون اینترنت و گسترش بستر شبکه در سراسر جهان، شرکت‌های مطرح در زمینه‌ی تکنولوژی مثل گوگل، مایکروسافت و حتی انویدیا آینده را در سرویس‌های ابری می‌بینند و طی چند سال اخیر، به طور جدی روی آن تمرکز و سرمایه‌گذاری کرده‌اند. در عرصه‌ی پلتفرم‌های ابری برای بازی‌های ویدیویی تا به حال شامل تلاش‌های مثل Google Stadia، Project xCloud و Geforce Now بودیم. حالا به نظر می‌رسد که شرکت آمازون هم قصد دارد به طور جدی وارد این حوزه شود.

طبق گزارش تازه‌ای که سایت نیویورک تایمز منتشر کرده، شرکت آمازون سرمایه‌ی بزرگی را برای بخش بازی خود در نظر گرفته است تا به شرکتی کلیدی در صنعت بازی‌های ویدیویی تبدیل شود. نیویورک تایمز عنوان می‌کند که این بزرگ‌ترین سرمایه‌گذاری آمازون روی یک سرگرمی از زمانی‌ست که شرکت، شروع به ساخت فیلم‌ها و سریال‌های خود کرد. یک بخش بزرگ از این اقدام آمازون هم یک پلتفرم استریم بازی مبتنی بر فناوری ابری است که در حال حاضر Project Tempo نام دارد. در گذشته شایعاتی در مورد فعالیت آمازون روی چنین سرویسی پخش شده بود، اما نیویورک تایمز برای اولین بار نام این پلتفرم را ذکر می‌کند.

طبق گفته‌های منابع مرتبط با نیویورک تایمز، آمازون قصد دارد تا نسخه‌ی اولیه از Project Tempo را در سال جاری میلادی عرضه کند، اما با توجه به وضعیت فعلی که نتیجه‌ی شیوع ویروس کروناست، شاید این کار به سال ۲۰۲۱ موکول شود. این سرویس تنها فعالیت جدی آمازون در حوزه‌ی بازی‌های ویدیویی نیست؛ سرویس Twitch که در حال محبوب‌ترین سرویس برای پخش زنده و استریم کردن بازی‌ها برای بینندگان به شمار می‌رود، به آمازون تعلق دارد. این شرکت همچنین در دو سه سال اخیر وارد بازی‌سازی هم شده است و استودیوهای داخلی آن همین حالا روی دو بازی مختلف کار می‌کنند؛ بازی New World که یک عنوان در سبک MMO خواهد بود و بازی Crucible که یک اثر تیراندازی چند نفره است. هر دوی عناوین برای انتشار در ماه می (اردیبهشت یا خرداد امسال) برنامه‌ریزی شده‌اند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا