بازی های انحصاری پلی استیشن

بازی های انحصاری پلی استیشن که باید ریمستر شوند

پیش از The Last of Us Part 2 این بازی‌ها باید ریمستر شوند

شایعات اخیر، خبر از توسعه نسخه ریمستر از بازی The Last of Us Part 2‌ داده که کمتر از پنج سال از انتشار آن گذشته است! بدون شک این تصمیمی عجیب از سوی سونی تلقی می‌شود. اما کدام بازی های انحصاری پلی استیشن مستحق نسخه ریمستر هستند؟

پلی استیشن طی سال‌هایی طولانی، موفق به توسعه و انتشار برخی از خاطره انگیزترین بازی‌های انحصاری شده که همه مستحق ریسمتر شدن و تجربه توسط نسل‌های جدید هستند. حال به تازگی اخباری مبنی بر توسعه نسخه ریمستر بازی The Last of Part 2 بوده که به باور عموم اشتباهی محض است و این بازی که تنها سه سال پیش به انتشار رسیده، با تمام استانداردهای سال ۲۰۲۳ و حتی پس از آن نیز همسو است! از همین رو قصد داریم نگاهی به بازی های انحصاری پلی استیشن که مستحق نسخه ریمستر پیش از د لست آف آس پارت ۲ هستند، داشته باشیم.

طی سال‌های اخیر، شرکت‌ها و توسعه دهندگان بسیاری با پیشگیری استراتژی انتشار بازی‌های ریمیک و ریسمتر فروشی بی نظیر داشته که همچنین، سبب پر کردن خلاء محتوای جدید نیز شده است. ما طی یک سال اخیر به تنهایی شاهد انتشار نسخه ریمیک دو بازی Resident Evil 4 و Dead Space بودیم که نظرات بسیاری را به خود جلب کردند. با این وجود، باید این واقعیت را پذیرفت که حداقل سال ۲۰۲۳ و حتی سال ۲۰۲۴ جایی برای نسخه ریمستر یکی از بهترین بازی‌های سال‌های اخیر حداقل از نظر جلوه‌های بصری یعنی بازی The Last of Us Part 2 ندارند! در نتیجه، پلی استیشن باید به فکر نسخه ریمستر بازی‌هایی که در ادامه معرفی می‌کنیم باشد.

Bloodborne

بازی انحصاری Bloodborne طی سال ۲۰۱۵ توسط استودیو محبوب فرام سافتور (FromSoftware) به انتشار رسید و به سرعت مورد توجه قرار گرفت. حال در حدود هشت سال از انتشار این بازی گذشته و با توجه به محبوبیت این بازی و تجربه پیوسته توسط کاربران، ما باور داریم که انتشار دوباره این بازی به همراه جلوه‌های بصری مدرن، در زمانی کوتاه میلیون‌های کاربر در پلی استیشن را به خود جلب خواهد کرد. البته نباید فراموش شود که حتی جلوه‌های بصری اصلی این بازی به شدت چشم نواز بوده و همین موضوع یکی از دلایل علاقه زیاد کاربران به این سولزلایک دوست داشتنی است. به باور برخی شما می‌توانید این بازی را به راحتی از نظر جلوه‌های بصری با عناوینی چون Elden Ring و Armored Core 6، آخرین بازی‌های فرام سافتور مقایسه کنید.

Infamous

بازی Infamous یکی از خاص‌ترین بازی های انحصاری پلی استیشن در دهه ۲۰۰۰ بود. این بازی ابر قهرمانی عجیب و البته مهم، در حدود ۱۵ سال پیش به انتشار رسیده و تعجبی نیست که جلوه‌های بصری آن نسبت به استانداردهای سال ۲۰۲۳ ضعیف باشند. اما به طور کلی این بازی نقاط قابل توجه زیادی داشته که به لطف جلوه‌های بصری مدرن، عملکرد بهتر و گزینه‌های دسترسی استاندارد، می‌تواند بار دیگر تبدیل به عنوانی با ارزش خرید بالا شود.

Uncharted: Drake’s Fortune

اینگونه که به نظر می‌رسد، سری بازی Uncharted هنوز مسیرهای طی نشده زیادی پیش روی خود می‌بیند، با این حال چند سالی است که گوشه اتاق نشسته و استراحت می‌کند. به باور ما حال که خبری از نسخه جدید در دست نبوده و طرفداران منتظر نسخه بعدی هستند، بد نیست توسعه دهندگان نگاهی به نسخه‌های پیشین داشته و آن‌ها را به روز کنند. اولین نسخه از سری بازی Uncharted جهشی بزرگ برای استودیوی محبوب ناتی داگ (Naughty Dog) بود و به آن‌ها اجازه داد از عنوانی کارتونی چون Jak and Daxter وارد دنیای بازی‌های مهم و واقع گرایانه شوند. این استودیو به خوبی با ارائه عنوانی با داستان گیرا، گیم پلی عالی و جلوه‌های بصری جذاب توانست پیشرفتی بی سابقه داشته باشد.

Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots

سری بازی Metal Gear Solid دیگر سری بازی جذاب و پر طرفدار است که همیشه ما را جذب می‌کند. بازی Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots، یکی از متفاوت‌ترین نسخه‌ها از این سری بازی بود که در سال ۲۰۰۸ به طور انحصاری برای کنسول پلی استیشن ۳ به انتشار رسید و نبود آن در پلتفرم‌های دیگر، دسترسی به این بازی در سال ۲۰۲۳ را تا حد قابل توجهی محدود کرده است. در زمان انتشار این مطلب ما کمتر از دو هفته تا انتشار مجموعه Metal Gear Solid: Master Collection Vol. 1 فاصله داریم و این مجموعه نوید انتشار نسخه‌ای ریمیک یا ریمستر از بازی Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots را به ما می‌دهد. علاوه بر آن، انتشار نسخه ریمستر این بازی برای رایانه‌های شخصی نیز می‌تواند کاربران زیادی را خوشحال کند.

God of War

سری بازی God of War یکی از نمادین‌ترین بازی‌ها میان گیمرها طی دو دهه اخیر است. البته نسخه‌های ابتدایی آن تفاوت زیادی با نسخه‌های امروزی داشته و به باور ما استودیو سانتا مونیکا (Santa Monica) باید به فکر انتشار نسخه ریمستر اولین نسخه از این سری بازی و بازگشت به ریشه‌ها باشد. بازی God of War عنوانی بسیار کامل بوده و تنها ارتقا جلوه‌های بصری این بازی می‌تواند کاربران زیادی را به سوی خود جلب کرده و باعث شود طرفداران نسخه‌های جدید که هرگز به تجربه نسخه‌های پیشین نپرداخته‌اند، درک بهتری از کریتوس (Kratos) و جهان او داشته باشند.

بازی های انحصاری پلی استیشن کم نبوده و تعداد زیادی از آن‌ها مستحق نسخه ریمستر هستند، با این حال به نظر ما این پنج بازی بیش از هر عنوان انحصاری دیگر در این پلتفرم نیازمند تجربه شدن توسط نسل جدید گیمرها هستند. نظر شما چیست؟ به نظر شما کدام بازی‌های پلی استیشن باید نسخه ریمستر دریافت کنند؟ در انتظار نظرات شما هستیم.

4 2 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا