علت کناره‌گیری مدیر عامل پلی استیشن پس از دو سال مشخص شد

خداحافظی در اوج

مدیر عامل پلی استیشن

از سال ۲۰۱۹ با کناره‌گیری مدیر عامل پلی استیشن از مقام خود، شایعه‌های بسیاری درباره آن وجود داشته است، اما او در نهایت بعد از گذشت دو سال بالاخره تصمیم گرفته تا در مصاحبه اخیر خود جزئیات بیشتری را درباره این موضوع بیان کند که اظهاراتی درباره خداحافظی در اوج هستند تا اینکه ربطی به مشکلات داخل شرکت داشته باشند!

در سال ۲۰۱۴ بود که شاون لیدن (Shawn Layden) به عنوان رئیس پلی استیشن شناخته شد و توانست عملا کنسول پلی استیشن 4 را از نظر تجاری به یک محصول فوق‌العاده موفق برای سونی تبدیل کند. این کنسول نه‌تنها از نظر ویژگی‌های جدید، بلکه انحصاری‌های فوق‌العاده جذابی را هم همراه خود به خانواده سونی معرفی کرد تا همه چیز همانطور که باید و شاید به کام مدیران این شرکت چیده شود. اما در سال ۲۰۱۹ و حدود ۵ سال بعد از ریاست موفق، لیدن بالاخره تصمیم گرفت که کناره‌گیری کند. این کنار رفتن زودهنگام باعث تعجب بسیاری از اهالی رسانه و همچنین طرفداران شده بود و از طرفی با جواب چندان مناسبی هم از سوی لیدن همراه نشد تا اینکه امروز شاهد پاسخگویی او باشیم.

لیدن در جدیدترین مصاحبه خود اظهار کرده که آن زمان (سال ۲۰۱۹) بهترین زمان برای کناره‌گیری او در اوج بوده است. او اعلام کرده که از کار خود بسیار خوشحال بوده و نه‌تنها حال بلکه دو سال پیش هم دقیقا فکر می‌کرده که باید نیرو کار به دست جوانان و تشنه‌های تجارت در این زمینه افتاده شود؛ به نحوی که آن‌ها باید نسل جدید (پلی استیشن 5) را به جهان معرفی کنند و راه را ادامه دهند. این در حالی است که دو سال پیش گفته می‌شد که مسائل داخلی شرکت سونی باعث این تصمیم شده و شایعه‌های فراوانی درباره این رئیس سابق سونی وجود داشت که البته همگی آن‌ها توسط خود شخص لیدن رد شدند.

لازم به ذکر است که بعد از مدیر عامل سابق پلی استیشن مقام ریاست به هرمن هالست (Hermen Hulst) رسید؛ کسی که در گذشته در استودیو گوریلا گیمز (Guerilla Games) فعالیت داشته و روی عناوینی از جمله Killzone و Horizon Zero Dawn کار می‌کرده است. هم‌اکنون نیز لیدن در استودیو Streamline Media کار می‌کند که همچنان با دنیای بازی‌های ویدیویی در ارتباط خواهد بود، اما نسبت به مقام قبلی که داشته شدیدا کار ضعیف‌تر و در عین حال ساده‌تری است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا