فصل ششم سریال Peaky Blinders از سرنوشت تامی می‌گوید

سرنوشت تامی هنگام رویارویی با آدا چه خواهد شد

فصل ششم سریال Peaky Blinders

به نظر می‌رسد تیزر منتشر شده توسط بی‌بی‌سی برای فصل ششم پیکی بلایندرز نشان می‌دهد که ممکن است تامی در مواجهه با آدا زنده از میدان مبارزه بیرون نیاید. تبلیغی که توسط بی‌بی‌سی منتشر شده است در حال حاضر بهترین پایان داستان تامی را در Peaky Blinders نشان می‌دهد. پیکی بلایندرز داستان باند مافیایی قدرتمند بریتانیایی به همین نام را در طول رونق جنایی که پس از جنگ جهانی اول  شکل گرفت را دنبال می‌کند. این باند توسط توماس شلبی و خانواده‌اش رهبری می‌شود و سریال بر تهدیدات مکرر برای سرنگونی خانواده و باند آن‌ها و تامی تمرکز دارد شخصی که تلاش می‌کند تا امپراتوری جنایتکاران خود را گسترش داده و خانواده‌اش را در کنار هم نگه دارد.

بی‌بی‌سی تیزر کوتاهی برای فصل ششم پیکی بلایندرز در توییتر منتشر کرد. این ویدیوی ۱۰ ثانیه‌ای نشان می‌دهد که آدا به تام  تمام حواس خود را جمع کرده و با دقت نگاه کند زیرا قرار نبوده است که یکی از آن‌ها برای مدت طولانی در آنجا حضور داشته باشد. آدا قوی به نظر می‌رسد، در حالی که تامی سرش را خم می‌کند و به نظر عجیب می‌رسد. به نظر می‌رسد این ویدیو نشان می‌دهد که تنها یکی از آن‌ها قرار است از فصل ۶ به صورت زنده خارج شود، و دلیل خوبی برای این حدس وجود دارد که ممکن است این فرد تامی شلبی نباشد.

با توجه به پایان فصل پنجم پیکی بلایندرز، این ممکن است بهترین پایان‌بندی برای تامی باشد. آخرین باری که بینندگان تامی را دیدند او در یک مزرعه ایستاده بود، رو به روی ارواح اسب مرده و همسرش در حالی که اسلحه‌ای به سمت سر او نشانه گرفته بود و او انگشتش روی ماشه بود. این بهترین کلیف هنگر تکان دهنده تمام فصل پیکی بلایندرز بود زیرا تامی شلبی در حقیقت توسط ارواح گذشته‌اش تسخیر شده بود. او پس از خدمت در جنگ جهانی اول و تجربیات آسیب زا متعددی که از آن زمان تجربه کرده بود، با سلامت روانی و PTSD دست و پنجه نرم می کرد.

احساس گناه ناشی از مرگ همسرش و استرس فکر این امر که یک دوست مورد اعتماد او به وی خیانت می‌کرد، به کاهش سریع سلامت روانی او کمک کرد که و نهایت در صحنه پایانی فصل به اوج خود رسید. در طول این فصل، زمانی که تامی بیشتر و بیشتر با توهمات گریس تعامل داشت، او همواره عنوان می‌کرد که باید بخوابد، دیالوگی که مملو از معنای استعاری بود. اگر چه این تیزر نشان می‌دهد این وقایع در این زمینه به مرگ تامی ختم نمی‌شود، با این حال بیننده را متوجه می‌کند که مرگ تامی یک احتمال قوی برای پایان دادن به داستان او در پیکی بلایندرز است.

علاوه بر این، مرگ او ممکن است اصلاً به دست خودش نباشد. در طول کل سریال، تامی باید از مرگ حتمی که از هر طرف به سراغش می‌آید اجتناب کند. تامی قبل از اینکه بدترین دشمن خود در فصل ۵ پیکی بلایندرز باشد، از تهدیدات لوکا چانگرتا در فصل ۴ و شرکای تجاری روسی خود در فصل ۳ اجتناب می‌کرد.  در تمامی فصل‌های این مجموعه نه تنها کسب و کار او، بلکه خود تامی نیز تهدید به نابودی می‌شود. به نظر می‌رسد این تیزر نشان می‌دهد که خواهرش آدا حتی ممکن است تهدیدی برای تامی در فصل ۶ پیکی بلایندرز باشد.

در ژانویه ۲۰۲۱ اعلام شد که فصل ۶ پیکی بلایندرز آخرین فصل این فرنچایز خواهد بود و پس از آن یک فیلم از این فرنچایز ساخته خواهد شد. رضایت بخش ترین پایان برای پیکی بلایندرز، مرگ تاسف بار تامی است. در این مرحله، شخصیت‌های این اثر بسیار عمیق خواهند شد، و پایانی که تامی در آن با خوشحالی مسئول تجارت انبوهی پول است و مطلقاً هیچ تهدیدی برای معیشت او وجود ندارد، منطقی نخواهد بود. برای پایانی با هرج و مرج و خطر، مرگ تامی اجتناب ناپذیر به نظر می‌رسد. تامی که قبل از جنگ در پیکی بلایندرز شروع به کار کرد هیچ علاقه‌ای به این تجارت نداشت و در اصل از آن زمان راه خود را گم کرد. اگر مسابقه بین آدا و تامی برای کنترل گروه که در تیزر پیکی بلایندرز نشان داده شده است، با برتری آدا به پایان برسد، بهترین نتیجه هم برای تامی و هم برای کل خانواده شلبی خواهد بود. 

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا