یک میلیون نفر در سرویس GeForce Now ثبت‌نام کرده‌اند

اضافه شدن ۱۵۰۰ بازی جدید و حذف شدن برخی بازی‌های قبلی

ثبت‌نام در GeForce Now

شرکت انویدیا اعلام کرد که یک میلیون نفر در سرویس GeForce Now ثبت‌نام کرد‌ه‌اند. همچنین قرار است در آینده ۱۵۰۰ بازی جدید به این سرویس اضافه شود.

سرویس GeForce Now سرویس ابری شرکت انویدیا است که از طریق آن می‌توان بازی‌های مختلف را با یک اتصال مناسب اینترنت تجربه کرد. این سرویس پانزدهم بهمن ماه به صورت عمومی در دسترس قرار گرفت. شرکت انویدیا اعلام کرد که طی هجده روز، یک میلیون نفر به صورت رایگان یا عضویت Founder (شامل ۹۰ روز دسترسی کامل) در این سرویس ثبت‌نام کرده‌اند.

نسخه‌ی بتای این سرویس در اکتبر سال ۲۰۱۵ میلادی کار خود را آغاز کرده بود. در این پنج سال ۳۰۰ هزار کاربر آزمایشی به مدت ۷۰ میلیون ساعت به تجربه‌ی عناوین مختلف پرداخته‌اند. در حال حاضر برای عضویت دو حالت وجود دارد؛ حالت رایگان که اجازه می‌دهد تا به مدت یک ساعت از آن استفاده کنید و حالت Founders که به کاربر، دسترسی کامل به فهرست بازی‌ها می‌دهد و محدودیتی در زمان هم ندارد. حالت Founders به صورت اشتراک ماهیانه و با قیمت پنج دلار در دسترس است، اما اگر همین حالا نسبت به ثبت‌نام در آن اقدام کنید، سه ماه عضویت اضافه دریافت خواهید کرد.

در مورد این سرویس یک نکته‌ی مهم وجود دارد؛ عضویت در سرویس پولی به معنای دسترسی رایگان به بازی‌ها نیست، بلکه تنها حق استفاده از سرورهای ابری انویدیا را پرداخت می‌کنید و برای تجربه‌ی بازی‌های پولی، باید آن‌ها را از قبل داشته باشید. برای مثال بازی Fortnite را چون رایگان است، بدون هیچ مشکلی می‌توانید تجربه کنید، اما یک بازی مثل PUBG را باید در اکانت استیم خود داشته باشید.

شرکت انویدیا اعلام کرد که این سرویس در ادامه، میزبان ۱۵۰۰ مختلف خواهد شد که از بین آن‌ها می‌توان به عنوان Cyberpunk 2077 اشاره کرد که از همان روز عرضه در این سرویس قابل بازی خواهد بود. لازم به ذکر است که تنها نسخه‌ی استیم بازی از این سرویس پشتیبانی خواهد کرد.

در عین حال که انویدیا وعده‌ی اضافه شدن بیش از هزار بازی را می‌دهد، برخی ناشران تصمیم به حذف عناوین خود از GeForce Now گرفته‌اند. شرکت اکتیویژن هفته‌ی پیش به خاطر نبود هیچ قراردادی تصمیم به حذف عناوین خود گرفت. شرکت Bethesda Softworks هم به دلیل مشابهی، تمام بازی‌های خود را به جز Wolfenstein: Youngblood از این سرویس خارج کرد. وجود یک ابهام در همکاری انویدیا با این ناشران باعث چنین اتفاقی بوده است.

سرویس‌های ابری و تجربه‌ی بازی‌ها از طریق‌ آن‌ها، فعالیتی‌ است که شرکت‌های بزرگی همچون مایکروسافت و انویدیا در سال‌های اخیر به‌شدت روی آن تمرکز کرده‌اند و به‌ زعم بسیاری، آینده‌ی گیمینگ محسوب می‌شوند. اگر علاقه‌مند هستید تا این سرویس را امتحان کنید، می‌توانید از طریق صفحه‌ی مخصوص در سایت انویدیا به ثبت‌نام در GeForce Now اقدام نمایید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا