ماد OptiFine‌ در ماینکرفت
1%
  • 0/10

آموزش | چگونه ماد OptiFine در ماینکرفت را نصب و استفاده کنیم؟

تجربه ماینکرفت را چندین برابر جذاب کنید!

آموزش | چگونه ماد OptiFine در ماینکرفت را نصب و استفاده کنیم؟ ۰ ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ راهنما و آموزش کپی لینک

دنیای ماینکرفت به خودی خود دنیایی سر زنده و زیبا است و تنها یک چیز آن را زیباتر و جذاب‌تر می‌کند و آن‌ها مادها هستند. در این مطلب قصد داریم به یکی از بهترین مادهای ماینکرفت بپردازیم. ماد OptiFine در ماینکرفت می‌تواند هر کسی را بیش از پیش شیفته این بازی جذاب کند!

ماد OptiFine در ماینکرفت ابزاری است که به شما اجازه داده بسیاری از بهبودهای گرافیکی را در نسخه جاوای این بازی اعمال کنید. این ماد در ابتدا برای بهبود عملکرد کلی ماینکرفت طراحی شده بود، با این حال پس از مدتی برخی بهبودهای گرافیکی به آن افزوده شد که مورد توجه کاربران قرار گرفت. حال در این مطلب قصد داریم نگاهی به کلیت این ماد و همچنین نحوه نصب و آماده سازی آن داشته باشیم.

ماد OptiFine در ماینکرفت چه کار می‌کند؟

افزایش نرخ فریم

افزودن شیدر پک و تکسچر

طبیعی سازی نورپردازی و انیمیشن‌ها

افزودن انعکاس طبیعی نور از اجسام

بهبود قابلیت VSync

بهبود کیفیت اجسام در دور دست

صیقل سازی خطوط اجسام

بهبود سطح بلوک‌های

بهبود انیمیشن آب، آتش، دود، باران و غیره

حداقل سیستم مورد نیاز

ماد OptiFine به خوبی بهینه سازی شده و می‌توان گفت در ضعیف‌ترین سیستم‌ها نیز قابل استفاده است. در نتیجه شما تنها نیازمند نسخه جاوای بازی ماینکرفت هستید.

دریافت ماد OptiFine برای ماینکرفت

شما می‌توانید ماد OptiFine را از این لینک به صورت رایگان دانلود کرده و استفاده کنید. این لینک شما را به وبسایت اختصاصی و رسمی ماد OptiFine هدایت می‌کند.

آیا ماد OptiFine به بازی و سیستم شما ضربه می‌زند؟

پاسخ کوتاه ما به این پرسش خیر است. شما اگر این ماد را به صورت مستقیم از وبسایت رسمی OptiFine که در بخش پیشین لینک آن قرار گرفته دانلود کنید، هیچگونه مشکلی از سوی این ماد برای بازی و سیستم شما پیش نخواهد آمد. همچنین پیشنهاد می‌شود از یک آنتی ویروس فعال در زمان دانلود و استفاده از این ماد بهره ببرید.

چگونه ماد OptiFine در ماینکرفت را دریافت کنیم؟

پیش از دانلود ماد OptiFine، بازی خود را اجرا کرده و بخش Latest Release در سمت چپ گزینه Play را انتخاب کنید. از این بخش شما می‌توانید نسخه دقیق بازی ماینکرفت نصب شده در سیستم خود را بررسی کرده تا نسخه‌ای مناسب و سازگار از OptiFine را دریافت کنید.

پس از آن به وبسایت OptiFine مراجعه کرده و با توجه به نسخه بازی ماینکرفت خود، نسخه سازگار OptiFine را دریافت کنید. در صورتی که نسخه سازگار با بازی شما در صفحه دانلود ابتدایی دیده نمی‌شد، بر گزینه Show All در بخش پایینی صفحه کلیک کرده تا نسخه مورد نظر از OptiFine را بیابید. پس از انتخاب نسخه مورد نظر، صفحه تبلیغات بازگشایی شده که برای رد کردن آن باید ۵ الی ۱۰ ثانیه صبر کنید. در صفحه بعدی گزینه Download را انتخاب کرده تا ماد OptiFine را به صورت مستقیم از وبسایت این ماد دریافت کنید.

در این بخش باید اشاره داشت که شما می‌توانید از ماد OptiFine در نسخه Forge ماینکرفت نیز استفاده کنید. در صورتی که چنین استفاده‌ای از OptiFine خواهید داشت، ابتدا باید نسخه Forge بازی ماینکرفت را در سیستم خود نصب کنید.

چگونه ماد OptiFine در ماینکرفت را نصب کنیم؟

پس از دانلود نسخه مورد نظر از OptiFine، پوشه آن را بازگشایی کرده و فایل اصلی آن را به صورت Open With و پس از آن کلیک بر گزینه Java(TM) Platform SE binary بازگشایی کنید. در این بخش صفحه‌ای جدید بازگشایی شده که از شما محل نصب بازی ماینکرفت را درخواست می‌کند. در نتیجه شما باید پیش از نصب ماد OptiFine، بازی ماینکرفت را نصب کرده باشید. پس از مشخص کردن محل نصب OptiFine که باید در محل نصب مشابه با بازی ماینکرفت قرار بگیرد، دکمه Install را کلیک کنید.

پس از نمایش دادن هشدار OptiFine is Successfully installed گزینه OK را انتخاب کنید. در این بخش ماد OptiFine با موفقیت در سیستم شما نصب شده است.

چگونه ماد OptiFine در ماینکرفت را اجرا کنیم؟

ابتدا لانچر بازی ماینکرفت را اجرا کنید. در سمت چپ صفحه، نسخه مورد نظر از OptiFine را انتخاب کرده و نصب کنید. در صورتی که نسخه نصب شده توسط شما در این بخش نمایش داده نشد، از بخش بالا وارد منوی Installations شوید تا تمام نسخه‌های نصب شده را پیدا کنید. پس از آن گزینه Play ماد OptiFine را انتخاب کرده تا آن را اجرا کنید. شما همچنین می‌توانید با انتخاب ماد و سپس انتخاب گزینه New Installation نامی جدید را به بازی و ماد خود بدهید. در این بخش شما می‌توانید از منوی Version نسخه مورد نظر را نیز انتخاب کنید. پس از انتخاب گزینه‌های مورد نظر، گزینه Create در بخش پایین صفحه را زده تا نسخه مورد نظر شما با نام دلخواه فعال شود.

پس از پشت سر گذاشتن تمام مراحل پیشین، بازی ماینکرفت را اجرا کنید. زمانی که بازی اجرا شد به بخش تنظیمات رفته و گزینه Video Settings را انتخاب کنید. حال شما باید گزینه‌های Shaders و Animations را در این بخش ببینید. در صورت وجود این دو گزینه، ماد OptiFine در ماینکرفت به درستی نصب و اجرا شده است.

چگونه از ماد OptiFine در ماینکرفت استفاده کنیم؟

در بخش Video Settings بر منوهای جدید تمرکز کنید. قرار دادن موس روی هر یک از آن‌ها، ویژگی‌های آن بخش را برای شما شرح می‌دهد و ما در ادامه نگاهی به برخی از ویژگی‌های این منوهای جدید که به لطف OptiFine افزوده شده‌اند خواهیم داشت.

منوی Shaders

شما در این منو می‌توانید هر شیدر پکی که علاقه دارید را به بازی خود افزوده و در این بخش از آن استفاده کنید. شما به آسانی پس از نصب شیدر پک مورد نظر وارد این منو شده، شیدر پک را انتخاب کرده و می‌توانید از آن لذت ببرید.

منوی Animations

در این منو شما با انبوهی از تنظیمات انیمیشن روبه رو می‌شوید که هر کدام به تنهایی دری تازه از دنیای ماینکرفت را بر شما باز می‌کنند. البته به خاطر داشته باشید که فعال کردن تعداد زیادی از آن‌ها به طور همزمان می‌تواند سبب افت نرخ فریم بازی شما شود!

در پایان باید اشاره داشت که شما در صورت نیاز به نصب نسخه جدید OptiFine در ماینکرفت نیازمند حذف و نصب مجدد آن نیستید. شما می‌توانید به آسانی از نو به وبسایت رسمی ماد مراجعه کرده، نسخه جدید را دریافت و جایگزین نسخه پیشین کنید. ماد OptiFine یکی از پر طرفدارترین مادهای بازی ماینکرفت بوده که لذت این بازی را چند برابر می‌کند و ما این ماد را برای هر کسی پیشنهاد می‌کنیم. نظر شما درباره این ماد جذاب چیست؟ در انتظار نظرات شما هستیم.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments