#مهسا_امینی

بازی Star Wars توسط یوبی‌سافت ساخته می‌شود | یک اثر Open World و متفاوت!

الکترونیک آرتز هم به این موضوع واکنش نشان داد

بازی Star Wars یوبی‌سافت

ساعاتی پیش رسما به تایید رسید که بازی Star Wars توسط یکی از استودیوهای زیرمجموعه‌ی شرکت یوبی‌سافت و با نظارت Lucasfilm Games توسعه خواهد یافت.

اگر به خاطر داشته باشید تقریبا ۴۸ ساعت پیش بود لوکاس‌فیلم طی یک سورپرایز کاملا غیرمنتظره، ساخت بازی Indiana Jones را با نمایش یک تیزر کوتاه به تایید رساند. این بازی توسط یکی از استودیوهای زیرمجموعه‌ی بتزدا، یعنی Machine Games ساخته خواهد شد و از آن جایی که چند ماه شرکت بتزدا و تمام زیرمجموعه‌هایش توسط مایکروسافت خریداری شده‌اند، خیلی‌ها انتظار دارند تا بازی ایندیانا جونز در انحصار کنسول ایکس‌باکس سری ایکس | اس و ویندوز 10 باشد؛ ادعایی که هنوز هیچ واکنش رسمی‌ای را به همراه نداشته است!

با این حال، هنوز سر و صداهای روز گذشته‌ی لوکاس‌فیلم گیمز کم نشده بود که یک خبر جنجالی دیگر از سوی این شرکت، رسما به تایید رسید: بازی Star Wars جدید توسط شرکت یوبی‌سافت ساخته خواهد شد. وقایع این اثر قرار است در محیطی Open World رخ دهد و استودیوی Massive Entertainment هم وظیفه‌ی ساخت آن را برعهده گرفته است.

این استودیو پیش از این سابقه‌ی ساخت دو قسمت The Division را در کارنامه‌ی خود به ثبت رسانده؛ آثاری که یکی از تحسین‌برانگیزترین عناوین یوبی‌سافت در ۱۰ سال اخیر به شمار می‌روند.

همچنین گفته می‌شود که Julian Gerighty کارگردان این قسمت از بازی Star Wars را برعهده خواهد داشت. او پیش از این نام خود را به خاطر حضور در جایگاه کارگردان بازی‌های Division 2 و Crew مطرح کرده بود. همچنین قرار است که بازی جدید استار وارز با بهره‌گیری از قدرت موتور گرافیکی Snowdrop Engine ساخته شود؛ انجینی که پیش از این توانایی‌های خود را در بازی دیویژن 2 به اثبات رسانده است.

یوس گیلموت، بنیان‌گذار و مدیرعامل یوبی‌سافت در مورد این همکاری خارق‌العاده گفت:

خلق یک ماجراجویی از جنگ ستارگان، کاری کاملا متفاوت با تمام پروژه‌های انجام شده است. قطعا پی می‌برید که چرا ما حاضر به انجام این کار شده‌ایم چون مسیو اینترتینمنت قرار است کاری را انجام دهد که تجربه‌ی شما از یک Star Wars، چندین ساعت بیشتر از یک فیلم باشد.

یکی از مدیران ارشد دیزنی، Sean Shoptaw در مورد آغاز همکاری با شرکت یوبی‌سافت، طی مصاحبه‌ای با وب سایت Wired اظهارات زیر را مطرح کرد:

وقتی که مردم ۷۰ دلار را پرداخت می‌کنند، انتظار دارند در قبال هزینه‌ی قابل توجهی که انجام می‌دهند، به لطف محتوای شما و بازی که تجربه‌ی می‌کنند، پاداش سرمایه‌گذاری خود را دریافت کنند.

بازی Star Wars یوبی‌سافت
تصویری از کال و BD-1 در بازی Star Wars Jedi: Fallen Order

اگر به خاطر داشته باشید حدود ۸ سال پیش بود که فعالیت استودیوهای بازی‌سازی دیزنی و لوکاس‌فیلم متوقف شد و آن‌ها تصمیم گرفتند تا ساخت بازی‌های Star Wars را به شرکت الکترونیک آرتز واگذار کنند. هر چند که بازی‌های ساخته شده توسط این شرکت نمرات خوبی دریافت نکرد، اما عملکرد تجاری موفق هر دو نسخه‌ی Battlefront باعث شد تا دیزنی از همکاری خود با EA بارها و بارها ابراز رضایت کند.

شرکت الکترونیک آرتز در سال ۲۰۱۹ میلادی، آخرین نسخه از مجموعه بازی جنگ ستارگان را تحت عنوان Star Wars Jedi Fallen Order منتشر کرد که این بازی فاقد بخش چندنفره، توانست در کنار فروش قابل قبول، نمرات خوبی را از منتقدان کسب کند. از همین رو، همکاری Lucasfilm Games با یوبی‌سافت، کمی بعید و غیرمنتظره به نظر می‌رسید.

در همین راستا شرکت الکترونیک آرتز بیانیه‌ی زیر را در توییتر خود منتشر کرده است:

  • ما استار وارز را دوست داریم
  • به همکاری‌های خود با لوکاس‌فیلم گیمز ادامه خواهیم داد
  • بازی‌های بیشتری از مجموعه Star Wars خواهیم ساخت
  • BD-1 هنوز هم دوست‌داشتنی‌ترین کاراکتر است!

اشاره به BD-1 باری دیگر شایعات مبنی بر ساخت قسمت دوم Jedi Fallen Order را قوت بخشیده است. از همین رو، انتظار می‌رود در کنار Star Wars جدیدی که یوبی‌سافت می‌سازد، شاهد یک اکشن ماجراجویی هک اند اسلش دیگر از سوی الکترونیک آرتز نیز باشیم.

خلاصه همه چیز بر وفق مراد طرفداران جنگ ستارگان پیش می‌رود! به نظر می‌رسد که این نسل کنسول‌های بازی، نسل Star Wars باشد!


guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا