تاریخ انتشار فیلم های فاز هفتم دنیای سینمایی مارول اعلام شدند!

ادامه داستان پس از Secret Wars

فیلم های فاز هفتم دنیای سینمایی مارول - MCU

پس از رونمایی از نقشه جدیدترین فازهای پنجم و ششم MCU در مراسم Comic Con 2022 حال تاریخ انتشار برخی از فیلم های فاز هفتم دنیای سینمایی مارول پس از Avengers: Secret Wars اعلام شده است.

چند روز گذشته اخبار بسیاری درباره مراسم تازه کامیک کان منتشر شده است که در سن دیگو برگزار شده بود و در آن، پنل استودیو مارول برای آینده MCU نیز اعلام شد. در واقع چند سال یکبار کوین فایگی رسما اعلام می‌کند که استودیو مارول چه برنامه‌هایی را برای پروژه‌های آینده خود دارد و به عبارتی تاریخ انتشار آثار بعدی در این پنل بسته می‌شود. این در حالی است که در این مراسم، بالاخره فاز چهار تا ششم دنیای سینمایی مارول با نام مولتی ورس ساگا (The Multiverse Saga) رسما اعلام شد.

همچنین پس ازاتمام فاز چهارم دنیای سینمایی مارول در سال میلادی جاری، فایگی رسما از برنامه کامل فاز پنجم MCU رونمایی کرد؛ در حالی که در فاز چهارم و پنجم هیچ فیلمی مبنی بر Avengers با تمرکز روی یک مبارزه بزرگ با حضور شخصیت‌های انتقام‌جویا اعلام نشد و به جای آن، در فاز ششم باید شاهد دو فیلم سینمایی با نام‌های Avengers: Kang’s Dynasty و Avengers: Secret Wars باشیم!

حال چنان که به نظر می‌رسد،‌ ظاهرا دنیای سینمایی مارول پس از حماسه مولتی ورس قصد دارد تا ابتدا کنگ فاتح (Kang The Conqueror) را به عنوان یک ابرشرور بزرگ و فوق‌العاده قدرتمند معرفی کند. کنگ ابتدا در سریال ۶ قسمتی Loki در قالب He Who Remains دیده شد،‌ اما این نسخه از او که مانع به وجود آمدن مولتی‌ورس شده بود توسط سیلوی (Sylvie) کشته شد و حال قرار است تا یک ورینت خشن‌تر از او را در فصل دوم Loki و همچنین فیلم Ant-Man 3 ببینیم.

همچنین نکته قابل توجه اینجاست که پس از این اثر سینمایی،‌ در فیلمی مشابه با Avengers: Infinity War ظاهرا سازندگان قصد داردند تا حین Avengers: Kang’s Dynasty وقایع را طوری بچینند که کنگ نسبت به سایر انتقام جویان برتری داشته باشد و در نهایت، داستان به Secret Wars منجر شود؛ جایی که جهان 616 احتمالا نابود می‌شود و زمینه برای بازنویسی کردن داستان کل دنیای سینمایی مارول فراهم خواهد شد. با این حساب، داستان فاز هفتم MCU پس از وقایع Avengers: Secret Wars چیست؟

فیلم های فاز هفتم دنیای سینمایی مارول

در حقیقت طی پنل استودیو مارول دیدیم که پس از بسته شدن پرونده فاز چهارم،‌ کوین فایگی ففط از نام و عناوین تمامی فیلم و سریال‌های فاز پنجم رونمایی کرد و فاز ششم قسمت‌های خالی بسیاری را شامل می‌شود؛ طوری که فقط نام دو فیلم انتقام جویان و همچنین Fantastic Four عنوان شده و سایر آثار هنوز مشخص نیستند.

با این وجود، هنوز مشخص نیست که در فاز هفتم دنیای سینمایی مارول داستان به شکلی به پیش خواهد رفت؛ در حالی که تاریخ انتشار فیلم های فاز هفتم دنیای سینمایی مارول از هم‌اکنون نیز اعلام شده‌اند و می‌توان مطمئن شد تا پس از Secret Wars کار استودیو مارول تمام نخواهد شد.

در حال حاضر، می‌دانیم که فاز ششم دنیای سینمایی مارول تا سال ۲۰۲۵ ادامه خواهد داشت و در پاییز این سال مولتی ورس ساگا به پایان خواهد رسید. با این وجود، طی مصاحبه اخیر مدیران دیزنی، به نظر می‌رسد که چهار فیلم برای دوران پس از Secret Wars در نظر گرفته شده است. این تاریخ‌ها که همه در سال ۲۰۲۶ هستند، به ترتیب زیر هستند:

تاریخ اکران فیلم های فاز هفتم دنیای سینمایی مارول

  • ۲۴ بهمن ۱۴۰۴ – ۱۳ فوریه ۲۰۲۶
  • ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۵ – ۱ می ۲۰۲۶
  • ۲ مرداد ۱۴۰۵ – ۲۴ جولای ۲۰۲۶
  • ۱۵ ابان ۱۴۰۵ – ۶ نوامبر ۲۰۲۶

همانطور که مشاهده می‌کنید، اینطور به نظر می‌رسد که فعلا چهار اثر سینمایی برای داستانی پس از فاز ششم دنیای سینمایی مارول در نظر گرفته شده است. با این وجود،‌ معلوم نیست که آیا این دوره به بازنویسی داستان در خط زمانی اصلی دنیای سینمایی مارول منجر می‌شود، یا اینکه پس از اتفاقات آخرین فیلم اعلام شده از سری Avengers، همه چیز از سر گرفته خواهد شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا