جزئیات تازه‌ای از دنباله‌ی Marvel’s Spider-Man لو رفته است

با انیمیشن‌های تکراری خداحافظی کنید!

جزئیات تازه‌ای از دنباله‌ی Marvel’s Spider-Man لو رفته است سورنا رضایی ۰ ۰۲ فروردین ۱۳۹۹ اخبار بازی
دنباله‌ی Marvel's Spider-Man

اگر این شایعه صحیح باشد، دنباله‌ی Marvel’s Spider-Man مراحل ساخت را پشت سر می‌گذارد تا برای انتشار در اواخر سال ۲۰۲۱ میلادی آماده شود.

سونی با همکاری استودیوی اینسامنیاک گیمز و شرکت مارول در سال ۲۰۱۸ میلادی محصولی را تحت عنوان Marvel’s Spider-Man به صورت انحصاری برای پلی‌استیشن 4 منتشر کرد. این بازی اکشن و ماجراجویی به واسطه‌ی داستان درگیرکننده، شخصیت‌پردازی قابل‌باور، مبارزات جذاب و سیستم تارزنی واقع‌گرایانه مورد تحسین مخاطبان و منتقدان قرار گرفت. این عنوان در زمینه‌ی مالی هم عملکرد بسیار خوبی را از خود برجای گذاشت و طبق آمارهای رسمی، تا آگوست سال ۲۰۱۹، در حدود ۱۳ میلیون و ۲۰۰ هراز نسخه از آن به فروش رسیده است. با در نظر گرفتن این موفقیت‌ها و صد البته خط‌های داستانی که در قسمت اول به پایان نرسیدند، کاملا منطقی است که نسخه‌ی دوم در دست ساخت باشد.

اسپویل: یکی کاربران فروم ردیت با نام Utopianthrowaway90 به‌تازگی پستی را منتشر کرده که شامل جزئیات تازه‌ای از دنباله‌ی Marvel’s Spider-Man می‌شود. با توجه به ادعای او، داستان این بازی پنج الی شش ماه پس از اتفاقات قسمت اول و در زمستان دنبال می‌شود. رابطه‌ی پیتر پارکر با مری جین بهبود پیدا کرده و این دو اکنون با هم زندگی می‌کنند اما مری جین در پرده‌ی آغازین داستان نقش چندانی ندارد. در ضمن، پیتر همچنان عزادار مرگ عمه می بوده و نتوانسته است با این اتفاق کنار بیاید. (پایان اسپویل)

همانند قسمت اول، بخش داستانی Marvel’s Spider-Man 2 از لحاظ محتوا غنی بوده و هیچ گونه کمبودی ندارد. سازندگان در استودیوی اینسامنیاک گیمز دو منطقه‌ی کویینز و بروکلین را به نقشه‌ی بازی اضافه کرده‌اند تا نقشه گسترده‌تر از قبل شود. از آن‌جایی که ساختمان‌ها در این دو منطقه تعداد طبقات کمتری دارند، سازندگان مجبور شدند تا تغییراتی را در سیستم تارزنی اعمال کنند؛ زیرا نسخه‌ی قبلی این سیستم چندان برای ساختمان‌های کم‌ارتفاع مناسب نبود. در ضمن، سیستم تارزنی دارای سه حالت Arcade ،Realistic و Hybrid خواهد بود. حالت اول، روی تارزنی واقع‌گرایانه و مبتنی بر قوانین فیزیک تمرکز دارد. در حالت دوم، چالش‌های جابجایی با استفاده از سیستم تارزنی مقداری کاسته می‌شود.

حالت سوم هم ترکیبی از دو حالت قبلی است. البته Utopianthrowaway90 در پست خود تاکید داشت نامگذاری‌ها نهایی نبوده و احتمالا در نسخه‌ی اصلی با اسامی متفاوتی روبرو خواهیم بود. تغییرات سیستم تارزنی به همین موارد خلاصه نشده و شاهد یک سری بهبودهای اساسی خواهیم بود. برای مثال، تعداد انیمیشن‌ها در مقایسه با قسمت اول به میزان قابل‌توجهی افزایش پیدا کرده و کاربران دیگر شاهد حرکات تکراری نخواهند بود. طبق این پست، دو نفر از کارمندان استودیو به طور اختصاصی روی انیمیشن‌های جدید کار می‌کردند. در ضمن، یک مکانیک جدید به نام Web-Chain هم اضافه شده که به مرد عنکبوتی اجازه می‌دهد تا شبکه‌های تار را هم متصل کرده و از آن‌ها برای جابجایی سریع‌تر استفاده کند.

برنامه‌های شرکت آزکورپ برای ساخت ابرسرباز از طریق ساخت کلون مطابق انتظار پیش نرفته و در نتیجه، شاهد حضور شخصیت‌های منفی جدیدی خواهیم بود. همچنین هری آزبورن به ونوم تبدیل می‌شود. استودیوی اینسامنیاک گیمز می‌خواهد کارنیج، میستریو و ادی براک را هم به دنیای بازی خود اضافه کند. اینطور که به نظر می‌رسد، براک یکی از شخصیت‌های مهم Marvel’s Spider-Man 2 خواهد بود. مایلز مورالس فراموش نشده است و مانند قسمت اول در بخش‌های خاصی قابل‌کنترل خواهد بود. سازندگان در حال حاضر مشغول بررسی این ایده هستند که کاربر بتواند بدون هیچ گونه محدودیتی به گشت و گذار با مورالس بپردازد. این ایده هنوز نهایی نشده است. بازیکن همچنین این قابلیت را خواهد داشت تا در برخی بخش‌ها به صورت دلخواه بین پیتر و مایلز سوییچ کند. در ضمن، قسمت دوم هیچ گونه بخش چندنفره‌ای ندارد.

اگر اطلاعات لو رفته حقیقت داشته باشند، بازی Marvel’s Spider-Man 2 در ماه سپتامبر سال ۲۰۲۱ میلادی برای پلی‌استیشن 5 عرضه خواهد شد. نکته‌ی جالب اینجا است که نسخه‌ی اول هم در ماه سپتامبر منتشر شده بود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا