اولین تریلر The Matrix 4 همان چیزی است که انتظار می‌رفت!

این ویدیو نزدیک به ۳ دقیقه زمان دارد

استودیو وارنر به وعده خود عمل کرد و دقایقی قبل، اولین تریلر The Matrix 4 را در کانال یوتیوبش قرار داد. این ویدیو نزدیک به ۳ دقیقه زمان دارد.

لانا واچوفسکی (Lana Wachowski) و لیلی واچوفسکی (Lilly Wachowski) حین ساخت The Matrix Reloaded و The Matrix Revolutions به همکاران خود اعلام کردند علاقه‌ای ندارند قسمت دیگری از مجموعه ماتریکس را در قالب فیلم بسازند. آن‌ها مدتی بعد به استودیو مونولیث پروداکشن پیوسته و به عنوان کارگردان روی The Matrix Online کار کردند که قصه فیلم‌ها را ادامه می‌دهد. این بازی در سال ۲۰۰۵ میلادی عرضه شد و با گذشت تنها چهار سال، به انتهای مسیر خود رسید؛ زیرا کاربران زیادی به تجربه آن نمی‌پرداختند.

پس از انتشار شایعه‌های مختلف طی یک دهه گذشته، وارنر سرانجام در آگوست سال ۲۰۱۹ میلادی ساخت قسمت چهارم مجموعه ماتریکس را رسما اعلام کرد. استودیو آمریکایی تاکید داشت لانا واچوفسکی بازگشته و به عنوان نویسنده و کارگردان روی پروژه کار می‌کند. همچنین اعلام شد کیانو ریوز (Keanu Reeves) و کری-ان ماس (Carrie-Anne Moss) بار دیگر نقش‌های نئو و ترینیتی را ایفا می‌کنند. در ضمن، لیلی واچوفسکی به دلیل خستگی ناشی از کار زیاد تصمیم گرفت در ساخت قسمت جدید هیچ گونه مشارکتی نداشته باشد.

اوایل شهریور سینماکان برگزار و مطابق انتظار، اطلاعات جدیدی از آثار مورد انتظار به اشتراک گذاشته شد. وارنر در جریان رویداد اعلام کرد قسمت جدید ماتریکس تحت عنوان The Matrix: Resurrections شناخته می‌شود. همچنین تریلر رسمی برای حاضران به نمایش درآمد. اگرچه ویدیو مزبور به فضای مجازی راه نیافت، توضیحاتش توسط حاضران به اشتراک گذاشته شد. یکی از افراد حاضر در سینماکان مدعی شد نئو و ترینیتی بار دیگر به ماتریکس بازگشته اما هیچ کدام چیزی را از گذشته به یاد نمی‌آورند. حالا با اطمینان می‌توان گفت ادعاهای فرد مزبور صحت دارد.

همان‌طور که وعده داده بود، اولین تریلر The Matrix 4 را در فضای مجازی به اشتراک گذاشت. این ویدیو نزدیک به ۳ دقیقه زمان داشته و مطابق انتظار، نکات داستانی بسیار مهمی را در خود جای داده است. در ابتدا نئو را می‌بینیم که به ملاقات یک تراپیست رفته و از رویاهایی می‌گوید که بسیار به واقعیت نزدیک هستند. ویدیو در ادامه نماهایی از سان فرانسیسکو را نشان داده و و پس از آن، نئو و ترینیتی را می‎‌بینیم که همدیگر را ملاقات می‌کنند اما مطابق ادعاهای قدیمی، چیزی از گذشته را به یاد نمی‌آورند.

اولین تریلر The Matrix 4 در ادامه نشان می‌دهد نئو قرص‌های آبی را مصرف می‌کند که نماد پذیرش هستند. او پس از ملاقات با فردی که یحیی عبدالمتین دوم (Yahya Abdul-Mateen II) نقشش را ایفا می‌کند، مصرفشان را متوقف کرده و قرص قرمز را می‌خورد. نکته جالب اینجا است که گمانه‌زنی‌ها ظاهرا حقیقت داشته و عبدالمتین نسخه جوان مورفیوس را به تصویر می‌کشد. برای اثبات این این ادعا می‌توان به عینکی اشاره کرد که مورفیوس به واسطه آن شناخته می‌شود. پس از خوردن قرص قرمز، ماجرای اصلی آغاز شده و نئو نه تنها به تدریج با ماهیت واقعی زندگی‌اش مواجه می‌شود، بلکه قدرت‌های قدیمی‌اش را بدست می‌آورد.

نکاتی که اولین تریلر The Matrix 4 در خود جای داده، به همین موارد خلاصه نمی‌شود. نئو در انتها The Matrix Revolutions با ماشین‌ها به توافق رسیده بود تا به انسان‌ها اجازه دهند از پادها خارج شده و وارد دنیای واقعی شوند اما طبق این ویدیو می‌توان گفت آن‌ها بنا به دلایلی به وعده خود عمل نکرده و ماتریکس را بار دیگر راه‌اندازی کردند. حتی تریلر در بخشی یک نما از شهر ماشین‌ها را نشان می‌دهد. دیگر نکته مهم به بازسازی بدن نئو توسط ماشین‌ها مربوط می‌شود. با توجه به این صحنه، می‌توان گفت آن‌ها مسئول زنده کردن نئو هستند.

شخصیت یحیی عبدالمتین دوم در بخشی از ویدیو خطاب به نئو می‌گوید: «تنها چیزی که برایت ارزش دارد، هنوز داخل ماتریکس است.» اگرچه نمی‌توان با اطمینان گفت، به نظر می‌رسد نئو در جریان The Matrix 4 از ماتریکس بیدار می‌شود اما ترجیح می‌دهد بازگردد؛ زیرا تنها جایی است که می‌تواند بار دیگر با ترینینی مشعوقه خود ملاقات کند؛ زیرا او در انتهای The Matrix Revolutions کشته شده بود. تمامی این موارد نشان می‌دهد ماشین‌ها به وجود نئو نیاز دارد اما دلیلش مشخص نیست. همچنین تایید می‌کند ماشین‌ها می‌‎دانستند نئو بار دیگر بیدار می‌شود اما برای اینکه مجبور شود بازگردد، ترینینی را خلق کردند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

18 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا