نگاهی به قاتل های معروف انیمه ‌ای تمام دوران‌ها

نگاهی به قاتل های معروف انیمه ‌ای تمام دوران‌ها

قاتل‌هایی با هویت ترسناک و مرموز

قاتلانی که در ادامه این مطلب قرار است معرفی شوند، قاتل های معروف انیمه ای تمام دوران‌ها به شمار می‌روند زیرا که مهارت فوق‌العاده‌ای در ترور دارند و به راحتی می‌توانند کسانی را هم که کشتنشان غیرممکن به نظر می‌رسد را هدف قرار دهند و جانشان را بگیرند.

قاتلان انیمه‌ای، به طور معمول کسانی با هویت ترسناک و غیرقابل پیش بینی‌اند. آنها نه تنها مهارت فوق‌العاده در ترور دارند و به راحتی می‌توانند کسانی را هم که کشتنشان غیرممکن به نظر می‌رسد را هدف قرار دهند و جانشان را بگیرند بلکه جنگجویان ماهری نیز هستند که از نبرد مستقیم و تن به تن ترسی ندارند. آنها جلادان مرگباری هستند که به کارشان افتخار می‌کنند و برای اینکه مطمئن باشند که در ماموریتشان موفق می‌شوند، تمام تلاششان را می‌کنند. با این وجود، علیرغم ماهیت حرفه آنها که به خون آغشته است، برخی از این شخصیت‌های انیمه‌ای به شدت به یاد ماندنی هستند و در بیشتر مواقع، تاثیری ماندگار نیز بر بینندگان خود می‌گذارند. از دقت و حیله‌‌هایی که به کار می‌گیرند تا انگیزه‌های منحصر به فردشان، این قاتل‌ها به دلیل رویکرد ماهرانه‌شان در کشتن افراد شناخته شده‌اند. به طور کلی، داستان‌های آنها مملو از دسیسه و هیجان است. البته باید بگوییم که برخی از این شخصیت‌ها، تا پایان داستان انیمه به عنوان یک قاتل باقی نماندند. بعضی از آنها مسیرشان را عوض کردند و از آن پس، دیگر جان کسی را نگرفتند. با این وجود، این واقعیت را نمی‌شود انکار کرد که آنها همواره در ترور افراد، مهارت خواهند داشت و برای همیشه هم به خاطر کارهایی که انجام داده‌اند در یاد خواهند ماند. در ادامه این مطلب، ما به بررسی و معرفی قاتل های معروف انیمه ای می‌پردازیم که جزو کارکترهای فراموش نشدنی تمام دوران‌ها به حساب می‌آیند. این متن حاوی اسپویل می‌باشد.

Illumi Zoldyck – Hunter x Hunter

برادر بزرگتر Killua Zoldyck یک قاتل است که از سن بسیار کمی آموزش دیده است تا بتواند جان مردم را با خونسردی کامل و بدون هیچ عیب و نقصی در کارش، بگیرد. روش‌های او در انجام این کار، بسیار بی‌رحمانه و در عین حال موثر و بدون ایراد است؛ این کارکتر در انیمه Hunter x Hunter به همین خاطر شناخته شده است. Illumi Zildyck در به قتل رساندن دیگر کارکترها از سوزن مخصوصی استفاده می‌کند برای اهداف خاصی ساخته شده‌اند. این سوزن‌ها با قدرت Nen ادغام شده‌اند، که به کاربر آن اجازه می‌دهد بتواند بدن و همچنین ذهن یک فرد را دستکاری و کنترل کند. به علاوه، مهارت‌های جنگیدن او نیز در درجه اول قرار دارد. به همین خاطر نیز، هر کارکتر دیگری حتی با شنیدن نام Zoldyck به خود می‌لرزد و جرات نمی‌کند که بر سر راهش قرار بگیرد. او بسیار ماهرانه کار خود را صرف نظر از هزینه‌ای که ممکن است برایش داشته باشد، انجام می‌دهد.

Train Heartnet – Black Cat

کارکتر Train Heartnet یک شخصیت بی عاطفه و خونسرد است. جالب اینجاست که این کارکتر قهرمان داستان و نقش اصلی انیمه گربه سیاه (Black Cat) نیز است. این کارکتر، در طول انیمه، جمله ” من آمده‌ام تا کمی بدشانسی وارد زندگی‌تان کنم” را زیاد به کار می‌برد که همین جمله می‌تواند او را به بهترین نحو ممکن توصیف کند زیرا هرکس را که هدف قرار دهد می‌تواند تخریب کند. پس از آنکه Train تصمیم می‌گیرد با سازمان Chronos همکاری کند، Saya Minatsuki را ملاقات می‌کند و تحت تاثیرش قرار می‌گیرد. در واقع سایا کسی است که این قاتل بی عاطفه را دچار تحول کرد و به او انگیزه داد تا سازمان Chronos را ترک کند تا بتواند آزادانه زندگی کند و برطبق خواسته‌ها و تصمیمات خودش پیش برود. این کارکتر نماد قدرت و اراده راسخ است که به ما نشان می‌دهد حتی تاریک‌ترین قلب‌ها نیز می‌توانند احساسات و عواطف خوب را در خود جای دهند.

Hei – Darker Than Black

در انیمه تاریکتر از سیاهی (Darker Than Black)، کارکترهایی وجود دارند که با نام Contractor شناخته شده‌اند. این شخصیت‌ها به دلیل آشفتگی و دگرگونی که در فضا، ده سال قبل از شروع داستان این انیمه، اتفاق افتاده است، اکنون دارایی توانایی‌های منحصر به فردی هستند. آنها به خاطر وضعیتی که در آن قرار گرفته‌اند، دارای ذهنیتی بهبود یافته هستند که به آنها این اجازه را میدهد هر کاری را بدون احساسات غیر ضروری که ممکن است مانند یک مانع بر سر راهشان قرار بگیرد، انجام دهند. کارکتر Hei هم یکی از این افراد است. او علاوه بر قدرت ویژه‌اش، که تخلیه انرژی و الکتریسیته است، از مهارت‌های فیزیکی چشمگیری نیز برخوردار است که به همین خاطر نیز به نسبت دیگر Contractorها قدرتمندتر نیز است. او در نبردها از چاقویی استفاده می‌کند که به وسیله آن می‌تواند برق را عبور دهد تا با انتقال شوک‌های مرگبار به دشمنانش، آنها را از پا دربیاورد. به این ترتیب کارکتر هی نیز در لیست قاتل های معروف انیمه ای قرار می‌گیرد.

Claire Stanfield – Baccano

در انیمه‌ای که مملو از کارکترهایی با قدرت‌های ماوراطبیعی است، کارکتر کلر (Claire) با وجود اینکه هیچ توانایی فراطبیعی برجسته‌ای ندارد، همچنان به عنوان یکی از قاتل های معروف انیمه ای به شمار می‌رود. در داستان این انیمه، کلر به عنوان بهترین قاتل در جهان شناخته شده است. کارکترهای دیگر آرزوی شکست دادن او را در سر می‌پرورانند. به علاوه، او دارای شخصیتی مرموز و همچنین ذهنیتی نفس گرای است؛ زیرا که باور دارد در مرکز توجه تمام دنیا قرار گرفته است. با این حال، این کارکتر علیرغم اینکه یک قاتل است که از روش‌های کشتار بیرحمانه هم بدش نمی‌آید، اما در خود دارای یک حس عدالت قوی نیز است که باعث می‌شود نخواهد به افراد بی‌گناه آسیبی برساند. همچنین او از نظر فیزیکی هم فوق‌العاده قدرتمند است و اگر قصدش را داشته باشد، میتواند هر فعالیت بدنی ممکن را نیز انجام دهد.

Risotto Nero – Jojo’s Bizarre Adventure

کارکتر Risotto Nero نه تنها قاتل اصلی باند قدرتمند Passione بود، بلکه به طور کلی هم یک کارکتر بسیار توانمند به شمار می‌رود. او رئیس اصلی‌ترین گروه تروریستی سازمان، که در داستان با نام La Squadra Esecuzioni شناخته شده است، بود، که البته در نهایت همه اعضای آن فرار کردند. جایگاه او که متالیکا (Metallica) نام دارد، به او قدرت‌های مغناطیسی میدهد. این کارکتر با استفاده از این قدرت میتواند آهن را در فاصله کوتاه کنترل کند. او حتی می‌توانست آهنی را هم که در خون حریفانش جریان دارد تحت کنترل خود درآورد و اشیاء خطرناکی مانند تیغ و سوزن را نیز تداعی کند تا باعث خونریزی شدید داخلی آنها بشود. این توانایی‌ها به شدت برای یک قاتل مناسب هستند زیرا به او اجازه کنترل اشیای مختلف، استتار و چیزهای بیشتری را نیز می‌دهد.  

Rob Lucci – One Piece

قبل از دو سال جهش زمانی که در آن اعضای دزدان دریایی کلاه حصیری به رشد شخصیتی چشمگیری دست پیدا کردند، کارکتر Rob Lucci یکی از مرگبارترین دشمنان آنها به شمار میرفت. او در گذشته به عنوان یکی از ماموران Cipher Pol 9 فعالیت داشته است و گفته می‌شود یکی از معروف‌ترین قاتلان آنها بوده است. او آنقدر قوی بود که در سن سیزده سالگی به تنهایی توانست پانصد تن از سربازان یک قلمرو پادشاهی را قتل عام کند. حال، این کارکتر به عنوان یک مامور در دولت جهانی کار می‌کند و با در نظر گرفتن منافع سازمان پیش می‌رود. اگر کسی را هم به عنوان مخالف دولت در نظر بگیرد، او را سخت مجازات می‌کند. راب مبارزه با ضعیفان را به چشم تحقیر نگاه می‌کند و از مبارزه با افراد قدرتمند لذت می‌برد. این کارکتر علاوه بر اینکه یک میوه شیطانی را نیز مصرف کرده است، از توانایی‌های فیزیکی چشمگیری نیز برخوردار است. 

Akame – Akame ga Kill

آکامه (Akame) یکی از قویترین اعضای شورشی Night Raid به شمار می‌رود و در لیست قاتل های معروف انیمه ای تمام دوران‌ها قرار گرفته است. او یک قاتل بسیار توانمند است که با استفاده از شمشیر خود که با نام Murasame شناخته شده است، توانایی این را دارد که جان اهداف خود را تنها با یک ضربه شمشیرش بگیرد. برخلاف ماهیت کلی آدم‌کش‌ها، اکامه از یک شخصیت بسیار باملاحظه برخوردار است. او به خصوص برای دوستانش اهمیت زیادی قائل است. اما از طرفی، سعی می‌کند تا جایی که امکان دارد، احساساتش را از دیگران پنهان کند. او زمانی که تنها یک کودک بود، توسط امپراطور خریداری شد و از آن پس به عنوان یک قاتل تربیت شد. سپس به ارتش انقلابی پیوست تا برای سرنگونی سلطنت مبارزه کند. آکامه دارای سرعت عمل و رفلکس‌های باورنکردنی است.

Itachi Uchiha – Naruto

ایتاچی اوچیها (Itachi Uchiha) که مسئول سلاخی کل قبیله خود، از جمله پدر و مادرش،  و قرار دادن برادرش در تلاش بی امان برای انتقام گرفتن از او است، یکی از به یاد ماندنی‌ترین قاتل های معروف انیمه ای به حساب می‌آید. او در گذشته به عنوان یک شینوبی در دهکده مخفی برگ فعالیت داشت. تنها در سن یازده سالگی، به یکی از اعضای جوخه ویژه ترور تبدیل شد. یک سال پس از آن، به درجه کاپیتانی رسید و پس از اینکه از دهکده فرار کرد، به آکاتسوکی پیوست. او حتی در این گروه‌ نیز، یکی از قویترین اعضای آن به شمار می‌رفت. ایتاچی فردی بود که با وجود ظاهر سرد و بی عاطفه‌ای که داشت، در واقع عمیقا برای دهکده‌ای که از آن فرار کرده بود و تنها بازمانده قبیله اوچیها‌، یعنی برادرش، اهمیت بسیار زیادی قائل بود.

Himura Kenshin – Rurouni Kenshin

هیمورا کنشین (Himura Kenshin) علاوه بر اینکه قهرمان اصلی انیمه رورونی کنشین (Rurouni Kenshin) است، یکی از قویترین کارکترهای این داستان نیز به شمار می‌رود. او یک شمشیرزن افسانه‌ای است که در جریان انقلاب Meiji شناخته شد زیرا که در شش ماه اول، بیشتر از صد تن را به قتل رساند. با این وجود، با پیش رفتن داستان، او از ریختن خون‌هایی که به نظر میرسید هیچگاه پایان نمی‌یابد، خسته شد و تصمیم گرفت زندگی داشته باشد که در آن وقت خود را صرف محافظت از دیگران کند. او شخصیتی آرام، محجوب و فداکار دارد که مصمم است از دیگران تا جایی که می‌تواند، محافظت کند. پس از اینکه سبک زندگی خشونت آمیز خود را رها کرد، به یک شمشیرزن سرگردان تبدیل شد، اما سپس در Kamiya Dojo ساکن شد و در نهایت برای مبارزه با Shishio Makoto آنجا را ترک کرد.

Yor Forger – Spy x Family

یور فورگر (Yor Forger) که با نام مستعار Thorn Princess شناخته شده است یک قاتل مرگبار است که به طور مخفیانه به انجام کار خود می‌پردازد. با وجود اینکه انیمه جاسوس و خانواده (Spy x Family) به طور گسترده بر فعالیت‌های او نپرداخته است و چیز زیادی از سوء استفاده‌های مرگبار او نشان نمی‌دهد، اما چیزهای زیادی را می‌توان از نحوه زندگی او پی برد. او به طرز خارق العاده‌ای قوی و چابک است. این کارکتر تنها با یک ضربه پا میتواند یک مرد بالغ را در هوا به پرواز درآورد. در عین حال، به اندازه‌ای نیز سریع است که می‌تواند بر Loid غلبه کند. او آنقدر در تمیز کردن صحنه‌های خون آلود توانایی دارد که هیچ ردی هم از خود باقی نمی‌گذارد. با توجه به همه این موارد، یور نیز به طور قطع در لیست قاتل های معروف انیمه ای تمام دوران‌ها قرار میگیرد.

Koro sensei – Assassination Classroom

با وجود اینکه کورو سنسه (Koro Sensei) برای همیشه به عنوان معلم مرموز و شاداب کلاس E-3 در یادها خواهد ماند، اما نکته قابل توجه این است که او در گذشته به عنوان یکی از بزرگترین قاتلان جهان شهرت داشت. او بیش از هزار نفر را کشته بود و از همه ویژگی‌های یک جلاد ماهر برخوردار بود. با این حال، پس از تبدیل شدنش به یک موجود آدم فضایی مانند و همچنین دیدن مرگ Aguri Yukimura، تصمیم گرفت به عنوان معلم بچه‌هایی که برای آگوری بسیار عزیز بودند، کار کند. او عمیقا به شاگردانش اهمیت می‌داد و زمانی که در معرض آسیب قرار میگرفتند، خشمگین می‌شد. شاگردانش نیز، با وجود اینکه وظیفه داشتند، او را ترور کنند، اما با این حال، بسیار به او علاقه داشتند و برایشان عزیز بود.

Killua Zoldyck – Hunter x Hunter

کارکتر کیلوا (Killua) به گونه‌ای بود که از همان سن کودکی تحت آموزش‌های وحشتناکی قرار گرفت و از سن سه سالگی، در فعالیت‌های خطرناک جاسوسی شرکت داشت. او یک مبارز فوق‌العاده ماهر است که والدینش معتقدند از بیشترین استعداد در بین تمام آدمکش‌های اعضای خانواده‌شان بهره برده است. با این وجود، او علیرغم تربیت بی‌رحمانه‌اش، قلبی بسیار مهربان دارد. این واقعیت، زمانی در داستان بیشتر آشکار می‌شود که با کارکتر Gon، قهرمان داستان، بیشتر وقت می‌گذراند و او را بهترین دوست خود می‌خواند. او پس از برداشتن سوزنی را که برادرش برای کنترل کردن ذهن او در بدنش قرار داده بود، آزادی عمل بیشتری به دست می‌آورد و اینگونه به دوست و مبارز بهتری هم تبدیل می‌شود. 

4.8 6 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا