رتبه بندی شخصیت های شیطان کش که شایسته احترام هستند!
1%
  • 0/10

رتبه بندی شخصیت های شیطان کش که شایسته احترام هستند!

کارکترهایی که برای محافظت از دیگران، جان خود را فدا می‌کنند.

رتبه بندی شخصیت های شیطان کش که شایسته احترام هستند! ۲ ۲۶ دی ۱۴۰۲ مقالات جانبی انیمه کپی لینک

در انیمه جذاب و هیجان انگیز شیطان کش (Demon Slayer)، شخصیت‌های زیادی وجود دارد که نه تنها در ژاپن، بلکه در سراسر جهان، موفق به جذب طرفداران بسیار زیادی شده‌اند و از محبوبیت جهانی برخوردار هستند.

اما با این وجود،  برخی از این شخصیت‌ها، به دلیل تلاش‌های بی حد و حصرشان برای نجات بشریت و نابودی شیطان‌ها، شایسه احترام بیشتری هستند. بر همین اساس، ما نیز در ادامه این مطلب، به معرفی، بررسی و رتبه بندی شخصیت های شیطان کش می‌پردازیم که همواره باید با احترام از آن‌ها یاد شود. برخی بر این باورند که همه شخصیت‌های شیطان کش، به دلیل کاری که انجام می‌دهند، انسان‌های خوبی هستند که سراسر وجودشان مملو از عشقی پاک نسبت به کل بشریت است. اما با این حال، باید بگوییم که اینطور نیست! شیطان کش‌های زیادی، به ویژه هاشیراها، برای مدت زمان طولانی مجبور بوده‌اند در عمق تاریکی، با شرورترین موجودات غیر انسانی، مبارزه‌های سختی داشته‌ باشند.

این افراد، در مبارزاتشان، انسان‌های زیادی را دیده‌اند که درست در مقابل چشمانشان کشته شده‌اند و خود مجبور به صحبت کردن با شیطان‌هایی شده‌اند که در طی نبرد، سعی داشته‌اند آن‌ها را نیز متقاعد کنند تا به ارتش شیاطین بپیوندند؛ به همین خاطر نیز، طبیعی است که برخی از این شیطان کش‌ها، پس از قرار گرفتن در چنین موقعیت‌هایی، هدف واقعی خود را گم کنند و وجودشان مملو از نفرت و تاریکی شود. از این رو، درست است که همه این افراد، برای دستیابی به یک هدف مبارزه می‌کنند، اما این امر باعث نمی‌شود که همه آن‌ها انسان‌های درستی باقی بمانند. مسلم است که همه افرادی که در ارتش شیطان کش فعالیت دارند، با وجود آنکه در یک مسیر قدم می‌گذارند، اما با این حال، از یک دیدگاه واحد برخوردار نیستند. به همین خاطر نیز، برخی از این شخصیت‌ها، به دلیل تلاش‌های بی حد و حصرشان برای نجات بشریت و نابودی شیطان‌ها، شایسه احترام بیشتری هستند. بر همین اساس، ما نیز در ادامه این مطلب، به معرفی، بررسی و رتبه بندی شخصیت های شیطان کش می‌پردازیم که همواره باید با احترام از آن‌ها یاد شود. توجه داشته باشید که در ادامه این مطلب، جزئیاتی از مانگا ارائه شده است که تا به امروز، در انیمه، به تصویر کشیده نشده است.

Zenitsu Agatsuma

کارکتر زنیتسو آگاتسوما (Zenitsu Agatsuma) در داستان انیمه شیطان کش، به عنوان یک شخصیت ترسو شناخته شده است. اما با این حال، در طول این داستان، بارها و بارها اتفاق افتاده است که او برای محافظت از کسانی که در موقعیت خطرناکی قرار گرفته‌اند، با تمام ترس‌های خود روبه‌رو می‌شود و از تمام پتانسیل خود استفاده می‌کند تا شجاعانه از انسان‌ها محافظت کند. این کارکتر دوست داشتنی، زمانی که در مقابل کایگاکو (Kaigaku) ایستاد، همه را غافلگیر کرد. او از اینکه به مربی‌اش بی احترامی شده بود، به شدت خشمگین شده بود و به همین خاطر نیز، تمام ترس‌هایش را دور ریخت و شجاعانه، به مبارزه پرداخت. زنیتسو آگاتسوما به طور معمول، قادر به محافظت کردن از جان خود نیست، اما هر زمانی که پای عزیزانش در میان باشد، با اعتماد به نفس بسیار بالایی، قادر به دور ریختن ترس‌هایش است و به این ترتیب، نه به خاطر خود، بلکه به خاطر کسانی که برایش از ارزش زیادی برخوردار هستند، با تمام توان خود، مبارزه می‌کند.

Sabito

سابیتو (Sabito) یکی از دانش آموزان سابق ساکونجی اوروکوداکی (Sakonji Urokodaki) است. این کارکتر نیز، به همراه گیو تومیوکا (Giyu Tomioka) و تعدادی دیگر از شیطان کش‌های با مهارت که پتانسیل خوبی برای قدم گذاشتن در این مسیر پرخطر داشتند، در آخرین مراسم انتخابی شیطان کش‌ها حضور پیدا می‌کند. اما با این وجود، او تنها کسی بود که نتوانست از این مراسم جان سالم بدر ببرد. شیطان دست (The Hand Demon) که در کوه فوجیکاسانه زندگی می‌کرد، پس از سپری کردن مدت زمان طولانی، با گرفتن جان بچه‌ها و خوردن آن‌ها، قدرت بسیار زیادی به دست آورده بود و به همین خاطر نیز تصمیم گرفته بود در همان کوه به زندگی خود ادامه دهد. در طول مهمترین امتحان، سابیتو در مقابل این شیطان قرار گرفت و با او مبارزه کرد؛ او خود می‌دانست که در برابر قدرت‌های این هیولا هیچ شانسی ندارد، اما با این حال، به مبارزه خود با او ادامه داد تا برای محافظت کردن از دوستانش، جان خود را فدا کند.

Giyu Tomioka

در میان همه هاشیرهای انیمه شیطان کش، کارکتر گیو تومیوکو که با عنوان هاشیرای فعلی آب شناخته شده است، بیشتر از دیگران، در داستان، حضور پیدا کرده است. قدرت‌های این کارکتر، از همان قسمت‌های اول ، به وضوح قابل مشاهده بود و توانایی‌هایش در سطحی قرار داشت که به هیچ عنوان نمی‌توان جایگاه او را در لیست قدرتمندترین هاشیراها انکار کرد. این کارکتر نیز با توجه به میزان قدرتی که در اختیار دارد، بدون شک می‌تواند به تنهایی در مقابل یک شیطان رده بالا قرار بگیرد و پیروزی را برای او به چالشی دست نیافتنی تبدیل کند. گیو مانند سایر اعضای ارتش شیطان کش، نسبت به همه شیاطین، احساس نفرت کورکورانه‌ای ندارد و مایل است به افراد مختلف، فرصت اثبات کردن خودشان را بدهد. به همین خاطر نیز، با وجود آنکه می‌دانست نزوکو تبدیل به شیطان شده است، اما با این حال، جان او را نگرفت و برای ساکونجی پیغامی فرستاد تا از نزوکو و تانجیرو مراقبت کند. او با انجام این کار، شهرت خود را به خطر انداخت.

Kagaya

کاگایا که خود قادر به مبارزه کردن نیست، اما با این حال، همواره به گونه‌ای رفتار کرده است که از طرف بزرگترین و قدرتمندترین شیطان کش‌ها نیز، مورد احترام بسیار زیادی قرار گرفته است. سبک رهبری او دموکراتیک است و از این رو، به همه شیطان کش‌ها، فرصت بیان عقاید و افکارشان را می‌دهد و اجازه می‌دهد تا خود را ثابت کنند. او تمام تلاش خود را انجام می‌دهد تا همواره یاد و خاطره شیطان کش‌هایی را نگه دارد که در حین انجام ماموریت‌هایشان، جان خود را از دست داده‌اند. به علاوه، این کارکتر، به صورت منظم، بر سر خاک شیطان کش‌ها می‌رود. نکته جالب دیگری که در رابطه با او وجود دارد این است که او با عنوان “Oyakata Sama” شناخته شده است که نشان دهنده احترام است اما بیشتر عنوانی پدرانه تلقی می‌شود تا یک حاکم اقتدارگر و به همین خاطر نیز، کاگایا، به طور قطع، در لیست رتبه بندی شخصیت های شیطان کش قرار می‌گیرد که همواره باید با احترام از او یاد شود.

Sakonji Urokodaki

ساکونجی اوروکوداکی که در گذشته به عنوان هاشیرای آب شناخته شده بود، یکی دیگر از قویترین کارکترهای این داستان به شمار می‌آید که بدون شک، در رتبه بندی شخصیت های شیطان کش قرار می‌گیرد که شایسته احترام فراوانی هستند. این کارکتر با وجود آنکه بازنشسته شده است و شایستگی این را داشت که در دوران کهولت خود، در آرامش و به دور از شیطان‌ها  به زندگی ادامه دهد، اما با این حال، پس از آنکه از وضعیت نزوکو با خبر شد، همانند یک پدر مهربان، با آغوش باز، او و تانجیرو را به خانه خود راه داد و از آن‌ها مراقبت کرد. او تمام تلاش خود برای تامین امنیت این دو کارکتر انجام داد و تا زمانی هم که احتیاج داشتند، به آن‌ها سر پناه داد. اوروداکی که خود به طور کامل بر تکنیک تنفس آب تسلط دارد، آن را به هاشیرای فعلی آب، یعنی گییو تومیوکا (Giyu Tomioka)، آموزش داده است. همچنین او موفق شد قهرمان و شخصیت اصلی داستان را نیز به یک کاربر قدرتمند تنفس آب تبدیل کند.

Jigoro Kuwajima

درست است که اکنون، قدرت هاشیراهای جدید با هاشیراهای قبلی قابل قیاس نیست؛ اما این بدان معنا نیست که هاشیراهای قبلی از توانایی‌های کمی برخوردار بوده‌اند. تنها مسئله‌ای که وجود دارد این است که نسل جدید توانسته‌اند سطح قدرت خود را به آن‌ها برسانند و یا در برخی موارد از آن‌ها پیشی بگیرند. جیگورو کوواجیما (Jigoro Kuwajima) که به عنوان هاشیرای سابق رعد شناخته شده است، به هیچ عنوان کارکتر ضعیفی نبود و به همین خاطر نیز توانست به کارکتر زنیتسو (Zenitsu)، تنفس رعد را به بهترین نحو ممکن آموزش دهد. زنیتسو، با وجود آنکه سطح توانایی‌هایش بسیار محدود بود، اما به کمک آموزش‌های جیگورو، تنها با تسلط به یک سبک خاص تنفسی توانست در انجام این کار موفق شود. نکته غم انگیزی که در رابطه با این کارکتر وجود دارد این است که او به دلیل آنکه از پیوستن یکی دیگر از شاگردانش، کایگاکو، به ارتش شیاطین بسیار ناامید و شرمسار شده بود، در نهایت تصمیم گرفت جان خود را بگیرد.

Tamayo

تامایو که خود همانند نزوکو یک شیطان است، تسلیم غرایز شیطانی خود نشده است و به هیچ عنوان به خود اجازه نمی‌دهد که به انسان‌ها هیچگونه آسیبی برساند. از طرفی، این کارکتر، اجازه نداده است که تنها به این خاطر که به یک شیطان تبدیل شده است، دانش پزشکی‌اش به هدر برود و از این رو، از این دانش و مهارت‌های خود، برای درمان انسان‌های بیمار و مجروحان استفاده می‌کند. حضور کودکان در مخفیگاه او می‌تواند هویت واقعی او را به عنوان یک شیطان افشا کند، اما با این حال، این کارکتر، جان خود را به خطر می‌اندازد تا برای آن‌ها درمانی پیدا کند. او در آخرین لحظات زندگی اش نیز، بار دیگر جان خود را به خطر می‌اندازد تا از همه پتانسیل خود برای شکست دادن موزان کیبوتسوجی (Muzan Kibutsuji) استفاده کند و به همین خاطر نیز، تامایو هم بدون شک، در لیست رتبه بندی شخصیت های شیطان کش قرار می‌گیرد که همواره باید با احترام از آن‌ها یاد شود.

Kyojuro Rengoku

یکی از دوست داشتنی‌ترین کارکترهای انیمه شیطان کش، هاشیرای شعله است که در داستان با نام کیوجورو رنگوکو شناخته شده است. به همین خاطر نیز، صحنه دلخراش مرگ او در حین مبارزه سنگینی که با آکازا (Akaza) داشت، برای طرفداران بسیار غم انگیز و ناراحت کننده بود. با این وجود، این کارکتر تا آخرین لحظه نیز، از همه پتانسیل خود استفاده کرد تا آکازا را شکست دهد و از آسیب رساندن او به تانجیرو و دوستانش جلوگیری کرد. رنگوکو، از بدن زخمی خود به عنوان سپری استفاده کرد تا بتواند آکازا را در معرض نور خورشید قرار دهد و به جای آنکه تصمیم بگیرد جان خود را نجات دهد، نجات جان تانجیرو و دوستانش را در اولویت قرار داد. با این وجود، مرگ او به خوبی اختلاف قدرت بین هاشیراها و شیاطین رده بالا را نشان داد. تانجیرو و دوستانش با دیدن مرگ او، تصمیم گرفتند توانایی‌های خود را توسعه بخشند تا بتوانند با شکست دادن شیاطین دیگر، انتقام مرگ کیوجورو را بگیرند.

Tanjiro

تانجیرو کامادو (Tanjiro Kamado) قبل از اینکه وارد ارتش شیطان کش بشود و زندگی خود را برای نجات جان خواهرش به خطر بیاندازد، به عنوان یک فروشنده زغال، در دشوارترین شرایط ممکن، به روستاهای اطراف می‌رفت تا بتواند نیازهای خانواده‌اش را از نظر مالی تامین کند. او همواره پسری سخت کوش بوده است که زندگی عزیزانش به زندگیی خود اولویت داشته است و به همین خاطر نیز بدون شک، در لیست رتبه بندی شخصیت های شیطان کش قرار می‌گیرد که همواره باید با احترام از آن‌ها یاد شود. زمانی که همه اعضای خانواده او، به جز یکی از خواهرانش، توسط موزان، به طرز وحشیانه‌ای، به قتل رسیدند و تنها خواهر باقی مانده‌اش نیز تبدیل به شیطان شد، با قاطعیت تصمیم گرفت تا همه چیز را فدای پیدا کردن درمانی برای خواهرش بکند. احساس همدلی این کارکتر با همه شیاطینی که در مقابلشان قرار می‌گیرد، باعث می‌شود که آن‌ها در آخرین لحظاتشان از تصمیماتی که گرفته‌اند، احساس ندامت داشته باشند.

Nezuko

یکی دیگر از کارکترهایی که به طور قطع، در لیست رتبه بندی شخصیت های شیطان کش قرار می‌گیرد که همواره باید با احترام از آن‌ها یاد شود، کارکتر نزوکو (Nezuko) است. او با وجود آنکه به یک شیطان تبدیل شده است، اما در تمام این مدت، حتی به یک انسان نیز، کوچکترین آسیبی وارد نکرده است و به همین خاطر نیز، تمام زندگی شیطانی خود را، در گرسنگی دردناکی برای امتناع از آسیب رساندن به بشریت، گذرانده است. این کارکتر، وفاداری شدیدی نسبت به اعضای خانواده‌اش از خود نشان می‌دهد و به صورت مداوم، بدون آنکه هیچ تردیدی داشته باشد، برای محافظت کردن از جان تنها عضو باقی مانده از خانواده‌اش، خود را در خطر می‌اندازد. این کارکتر در طی مبارزات، گاهی آسیب‌های بسیار وخیمی می‌بیند اما با فکر کردن به نجات جان برادر و دوستانش، از تمام انرژی باقی مانده‌اش استفاده می‌کند تا از آن‌ها محافظت کند.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments