شخصیت های منفی Resident Evil

نفرین شده ترین شخصیت های منفی Resident Evil را بشناسید

آماده رویارویی با کابوستان شوید!

سری بازی Resident Evil بدون شک یکی از بهترین سری بازی‌های ترس و بقای تاریخ بوده و بخش زیادی از این موفقیت را مدیون شخصیت‌های منفی بی نظیر خود است. از همین رو در این مطلب قصد داریم نگاهی به بهترین و البته نفرین شده ترین شخصیت های منفی Resident Evil داشته باشیم.

زمانی که صحبت از بازی‌های ترس و بقا می‌شود، عناصر مشخصی وجود داشته که هر استودیویی نمی‌تواند به خوبی آن‌ها را ارائه دهد. این عناصر داستان درگیر کننده، فضاسازی هولناک، شخصیت‌های قابل باور و البته جلوه‌های ویژه ترسناک و خاطره انگیز هستند؛ البته که نباید گان پلی بازی را نیز فراموش کرد. از میان تمام این عناصر، شخصیت‌های منفی قابل باور و البته ترسناک نقش مهمی در موفقیت یک بازی در این سبک را ایفا کرده و یکی از معدود فرنچایزهایی که موفق شده در کنار رعایت کردن همه عناصر گفته شده، عنصر شخصیت‌های ترسناک قابل باور را به بهترین شکل ارائه دهد، فرنچایز محبوب Resident Evil است.

اولین نسخه از این سری بازی در سال ۱۹۹۶ به انتشار رسید و از همان ابتدا توانست میلیون‌ها مخاطب را جذب کند و با گذشت زمان بهتر و بهتر شد و بخش مهمی از این محبوبیت را مدیون شخصیت‌های بی نظیر خود است. حال در این مطلب قصد داریم برخی از ترسناک‌ترین، نمادین‌ترین و البته نفرین شده ترین شخصیت های منفی Resident Evil از نظر کاربران و منتقدین را به شما معرفی کنیم.

رجنرادورهای بازی Resident Evil 4

یکی از ترسناک‌ترین شخصیت‌های ترسناک تاریخ ویدیو گیم، رجنرادورهای (Regenerador) بازی رزیدنت اویل ۴ هستند که در بخش‌های پایانی بازی به سراغ می می‌آیند و با این حال به حدی ترسناک و قدرتمند بوده که هرگز از خاطر ما نمی‌روند. هیولاهای قد بلند خاکستری شبیه به انسان، یکی از مهم‌ترین عناصر موفقیت این بازی بودند. اما بیش از وضعیت ظاهری این هیولاها، نحوه رفتار آن‌ها بود که ما را آزار داد.

حرکات آهسته و ضربات سنگین رجنرادورها ما را آرام آرام زجر می‌داد و شلیک اشتباه به آن‌ها نیز فقط باعث وخیم‌تر شدن وضعیت می‌شد. این مکانیسم به کار برده شده در رجنرادورها که کشتن آن‌ها را بسیار سخت‌تر از حد معمول می‌کرد، بیش از هر چیز دیگری آن‌ها را ماندگار کرده است.

لیکر بازی Resident Evil 2

شخصیت لیکر (Licker) به باور بسیاری محبوب‌ترین دشمن عادی در سری بازی رزیدنت اویل است. این هیولاها اولین مرتبه در نسخه دوم از این سری بازی در سال ۱۹۹۸ ما را آزار دادند. لیکرها با مغز بیرون زده و بدن عضلانی، از جمله عجیب‌ترین شخصیت‌های دنیای رزیدنت اویل از نظر ظاهری بوده و زبان بلند آن قدرت مانور خارق العاده‌ای به آن‌ها از نظر گیم پلی داده بود.

لیکر به دلیل نابینا بودن، تنها با استفاده از امواج صدا یا لمس شخصیت اصلی بازی او را می‌یافت و زمانی که این اتفاق رخ می‌داد، تنها باید منتظر ضربات پیاپی و کور سوی امید برای فرار از این موجود عجیب می‌ماندیم!

مارگریت بیکر بازی Resident Evil 7

به باور عموم، مارگریت بیکر (Marguerite Baker) ترسناک‌ترین شخصیت در نسخه‌های اخیر سری بازی رزیدنت اویل بوده و به باور آن‌ها این شخصیت سبب انقلاب در شخصیت‌های منفی بازی‌های ترس و بقا شده است. ما در اولین رویارویی با مارگریت، او را در حال کشتن طعمه خود با حشرات می‌بینیم، اما این رویارویی دوم ما با او بوده که حالت حقیقی مارگریت، یعنی مارگریت عنکبوت شده را برای ما نمایان می‌کند.

مارگریت با دست و پای بلند خود ما را تا هر جا که فکر کنید دنبال کرده، از دودکش ساختمان بیرون آمده و از هر سویی که فکرش را کنید به شما حمله می‌کند و گلوله‌های شما؛ چندان معنایی برای مارگریت عنکبوت ندارند!

نمسیس بازی Resident Evil 3

در نهایت به محبوب‌ترین شخصیت منفی دنیای رزیدنت اویل، یعنی نمسیس (Nemesis) می‌رسیم که اولین مرتبه در نسخه سوم از این سری بازی به سراغ ما آمد. نمسیس از هر نظر که فکرش را کنید کامل است. نمسیس از لحاظ ظاهری به شدت ترسناک بوده و این ترس را با استفاده از ابعاد غیر عادی بدن، پوست کشیده شده در بخش‌های مختلف بدن و عضلات عظیم خود به شما القا می‌کند.

شخصیت نمسیس به شکلی طراحی شده که در حالی که شبیه به انسان است، شما نتوانید آن را شبیه به خود یا هر انسانی دیگر بدانید و همین موضوع باعث شده نمسیس شخصیتی غیر قابل پذیرش و ترسناک برای ما داشته باشد. حال تمام این ویژگی‌های ظاهری گفته شده را با قابلیت دنبال کردن و شکار شخصیت اصلی بازی و در نهایت زور بی نهایت زیاد نمسیس ترکیب کنید که با کمترین میزان ضربه، بیشترین صدمه را به شما وارد می‌کند! شکی نیست که نمسیس بهترین و در عین حال نفرین شده ترین شخصیت تمام دنیای رزیدنت اویل است.

شخصیت های منفی Resident Evil کم نبوده و مطمئنا فهرست ما می‌توانست به مراتب طولانی‌تر باشد، اما ما تلاش داشتیم شخصیت‌هایی را به شما معرفی کنیم که هر طرفداری از این سری بازی بدون کم و کاست با نفرین شده بودن آن‌ها موافق باشد. نظر شما چیست؟ به نظر شما شخصیت منفی در این سری بازی وجود داشته که مستحق حضور در این فهرست باشد؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

4.4 14 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

4 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا