#مهسا_امینی
بازی Modern Warfare II

چطور در بازی Modern Warfare II سریع‌تر لول آپ کنیم؟

مکس بودن = تجهیزات بیشتر = قدرت!

در این مطلب، به شما نشان می‌دهیم که چطور در بازی Call of Duty: Modern Warfare II خیلی سریع‌تر از حالت عادی لول آپ کنید، تا تجهیزات و اپراتورهای جدید برای شما زودتر در دسترس قرار بگیرند.

عناوین سری Call of Duty همیشه دارای بخش‌های مختلفی بودند که بازیکن را پس از به اتمام رساندن بخش داستانی، وادار می‌کنند تا دوباره آن را بازی کند یا به سراغ قسمت‌های دیگر برود. برای مثال، در بسیاری از عناوین سری ما شاهد حالت Co-Op هستیم که در برخی از آن‌ها با نام Special Ops یا Zombies شناخته می‌شود. با این وجود، بخشی از بازی که عملا نیمه دیگر آن را کامل می‌کند، حالت Multiplayer خواهد بود؛ جایی که بازیکنان در مقابل همدیگر، باید استعداد خود را در دقت تیراندازی و جا به جایی به موقع و سریع ثابت کنند.

با این حال چیزی که همیشه در عناوین سری Call of Duty در این بخش ثابت بوده، وجود حالت یک سیستم خاص برای بالا بردن سطح و ارتقا اسلحه بوده است. البته ارتقا نه به این معنا که بتوانید قدرت آن را هر سری بیشتر کنید، بلکه با بالا رفتن سطح هر سلاح، برخی اتچمنت‌ها و تجهیزات را برای آن باز خواهید کرد که به شما اجازه می‌دهند تا برای مثال تیرهای بی‌صدا بزنید یا گلوله‌های خود را از دیوار رد کنید!

حال نیز عنوان جدید Modern Warfare 2 به تازگی عرضه شده و حتی سیستم ارتقا پیچیده‌تری را در کنار بالا رفتن Rank ارائه می‌کند. بدین شکل که برای مثال شما برای باز کردن تجهیزات مربوط به اسلحه، باید دسته‌ای که اتچمنت‌های یکسانی دارند را بردارید و با همه آن‌ها تیراندازی کنید. برای مثال، این سیستم پنج سلاح را با اتچمنت یکسان ارائه می‌کند که یکی از آن‌ها ممکن است شاتگان و دیگری در دسته رایفل‌ها باشد. این در حالی است که به دست آوردن آن‌ها پیش از هرچیز نیاز به بالا بردن لول یا همان سطح خواهد داشت؛ موردی که در ادامه به راه‌هایی برای سریع‌تر رساندن آن به آخرین سطح، یعنی 55، توضیح خواهیم داد.

بهترین روش‌ها برای لول آپ سریع در بازی Modern Warfare II

از توکن‌های Double XP استفاده کنید!

برای به دست آوردن توکن‌های Double XP دو راه وجود دارد؛ یکی اینکه بازی را پیش‌خرید کرده باشید (که اکنون با عرضه رسمی دیگر نمی‌توان این کار را انجام داد. اما راه دوم که صد درصد رایگان است، کاملا ارزش کار را خواهد داشت! طوری که شما با رد کردن برخی مراحل بخش داستانی (یا همان Campaign)، موفق می‌شوید تا تعدادی توکن Double XP به دست بیاورید.

این توکن‌ها عملا برای اینکه کار خود را دو برابر کنید کاربردی خواهند بود و به شما اجازه می‌دهند تا هرقدر که به تجربه بازی پرداختید، دو برابر به لول شما اضافه شود. با این وجود اگر حوصله تجربه بخش داستانی را نداشته و بازی را پیش‌خرید نکرده بودید، بهتر است سراغ گزینه بعدی بروید.

آخر هر هفته Double XP خودکار فعال می‌شود!

اگر یک آخر هفته خود را تمام روز روی تجربه بازی بگذارید، قاعدتا موفق می‌شوید تا خیلی سریع در بازی Modern Warfare II لول آپ کرده و خود را به سطح ۵۵ برسانید. با این وجود در نظر داشته باشید که رویدادهای Double XP که توسط خود سازندگان فعال می‌شوند، قرار نیست هر آخر هفته باشند و برخی مواقع شاید در روزهای دیگری باشند. با این وجود، همیشه با لاگین کردن روزانه به اکانت خود می‌توانید از اخبار مربوط به آن مطلع شوید.

مراقب اعصاب خود باشید |:

بازی در لابی‌های آنلاین عناوین شوتر، همیشه یک چالش بسیار بزرگ را برای بازیکنان به همراه دارد؛ ضعف اعصاب و روان و کنترل آن! در واقع بخش چند نفره بازی‌های رقابتی مثل Call of Duty باعث می‌شوند تا کاربران در مقابل همدیگر قرار بگیرند و ثابت کنند که کدامیک استعداد و دقت بیشتری را برای پیروز شدن دارند؛ با این وجود برخی مواقع اتفاقاتی می‌افتد که اعصاب بازیکن را خورد خواهد کرد!

مثلا شما جلوی یک در ایستاده‌اید و می‌دانید که دشمن از همین مسیر وارد خواهد شد، اما کسی شما را از پشت می‌زند! یا اینکه در یک رقابت نزدیک،‌ میزان سلامتی دشمن خود را به ۱ درصد می‌رسانید و کشته می‌شوید. این دسته از اتفاقات اگر چندبار تکرار شوند،‌ عملا باعث می‌شوند تا اعصاب شما خورد شود و بازی را ببندید یا از لابی خارج شوید. این در حالی است که انجام این کار عملا باعث می‌شود تا میزان XP به دست آورده خود را تا حد قابل توجهی بسوزانید؛ ضمن اینکه در پایان هر راند مقداری XP اضافه به شما داده خواهد شد که با بستن بازی آن را از دست بدهید.

بازی کردن در حالت‌های ماموریتی

در حالت پایه و عادی بخش چند نفره بازی Modern Warfare II شما در مقابل تیمی قرار می‌گیرید و اگر تعداد بیشتری از آن‌ها را بکشید، پیروز میدان خواهید شد. اما برای اینکه میزان XP بیشتری را دریافت کنید،‌ بهتر است دور دو حالت Team Deathmatch و Free For All (یا حتی Search And Destroy) را خط بکشید!

در واقع شما در این حالت‌ها نیاز به مهارت بیشتری دارید و باید تعداد کشته‌های بالایی را درهر دست بگیرید تا XP بیشتری را دریافت کنید. با این در حالی است که با تجربه حالت‌هایی مثل Domination و Kill Confirmed می‌توانید هم کشته بیشتری بگیرید و هم امتیازهای بیشتری را به دلیل طولانی‌تر شدن بازی و وسیع‌تر بودن آن‌ها دریافت کنید.

چالش‌ها را انجام دهید

انجام دادن چالش‌ها در هر بازی به شما کمک می‌کند امتیاز بیشتری را به دست بیاورید و در Modern Warfare II هم داستان به همین شکل خواهد بود. با این وجود جالب است بدانید که در حال حاضر چالش‌های بسیاری در بازی وجود ندارد و به زودی اکتیویژن موارد بیشتری را به آن اضافه خواهد کرد. در عناوین مختلف سری Call of Duty همیشه چالش‌های مختلف بسیاری وجود داشته و حال نیز برای عنوان جدید آن در نظر گرفته خواهد شد تا هم توکن‌های Double XP بیشتری را به دست آورید و هم امتیازات خود را افزایش دهید.

تیمی بازی کنید!

اکثر حالت‌های بازی مثل همان (Domination) در بازی Modern Warfare II به صورت تیمی هستند و شما برای برنده شدن در کنار چند بازیکن دیگر قرار خواهید داشت که احتمالا آن‌ها هم همین هدف را دارند. حال اگر سعی کنید تا برای خود تنهایی بازی کرده و هم‌تیمی‌های خود را نادیده بگیرید، قطعا شکست خواهید خورد (یا شانسی برنده خواهید شد). اما در صورت تیمی بازی کردن و ارتباط با سایر بازیکنان از طریق وویس چت، می‌توانید بازی را ببرید!

حال نکته این کار اینجاست که تیم برنده مقدار XP بیشتری را دریافت خواهد کرد و اگر ماموریت‌های داخل بازی را انجام دهید نیز امتیاز شما افزایش پیدا خواهد کرد.

حالت Invasion را فراموش نکنید

اگر حال و حوصله بازی کردن با سایر افراد را ندارید و می‌خواهید خیلی سریع و راحت به میزان XP بیشتری برسید، بد نیست یکبار حالت Invasion را تجربه کنید!‌ جایی که دو ارتش بزرگ از بازیکنان و هوش مصنوعی در مقابل همدیگر قرار می‌گیرند؛ متوجه شدید؟! هوش مصنوعی!

این یعنی اگر حوصله رقابت با سایر بازیکنان را ندارید، بهتر است سراغ هوش مصنوعی ضعیفی بروید که دور نقشه بازی می‌چرخند. راه تشخیص آن‌ها هم بسیار راحت است؛ هرجا دیدید بازیکنان کمی عجیب رفتار می‌کنند، همه آن‌ها را بزنید. همچنین در نظر داشته باشید که حالت Invasion در بازی Modern Warfare II مقدار XP بسیار زیادی را در مقایسه با سایر بخش‌ها به شما خواهد داد.

همچنین این را فراموش نکنید که حالت Kill Confirmed به شما کمک می‌کند تا اگر تعداد کشته کمی را هم گرفته‌اید باز هم مقدار بسیاری XP جمع کنید؛ آن هم بدین شکل که با برداشتن پلاک دشمنان یا یاران کشته شده، کاملا ساده و بی‌دردسر مقداری امتیاز را به دست خواهید آورد.

چطور سطح اسلحه را در Call of Duty: Modern Warfare 2 سریع‌تر بالا ببریم؟

برای اینکه بتوانید لول اسلححه را در بازی Modern Warfare II را سریع‌تر بالا ببرید،‌ باید سلاح مورد نظر را انتخاب کرده و در دست بگیرید، سپس با آسیب زدن و کشتن دشمنان سطح آن ارتقا پیدا می‌کند. با این حال اگر قصد دارید تا این سطح را خیلی زودتر بالا ببرید، پیشنهاد می‌کنیم که سراغ حالت Ground War بروید؛ حالتی که در آن تعداد بسیار زیادی از دشمنان حاضر هستند و می‌توانید حتی در بدترین شرایط ممکن هم سطح اسلحه را ارتقا دهید. در نظر داشته باشید که در این حالت انجام دادن ماموریت‌ها هم به این امر کمک می‌کند و به XP شما به طرز چشمگیری اضافه خواهد کرد.

نکته آخر..

به زودی چالش‌های بسیاری به صورت روزانه یا هفتگی به بازی Call of Duty: Modern Warfare II اضافه خواهند شد که انجام دادن آن‌ها به شما کمک می‌کند تا خیلی سریع‌تر سطح اکانت را بالا برده و اسلحه خود را ارتقا دهید. اما یکی از قابل توجه‌ترین گزینه‌ها بین چالش‌هایی که اضافه می‌شوند، بخش Operator Challenges برای ارتقا اپراتورها خواهد بود.

بدین ترتیب، شما با انجام این دسته از چالش‌ها هم تجهیزات یا لباس‌هایی را برای اپراتور مورد نظر خود باز می‌کنید، و هم اینکه می‌توانید با اتمام هرکدام،‌ مقدار زیادی XP به دست بیاورید! این مورد را هم بدانید که ارتقا اسلحه در MW 2 باعث می‌شود تا پس از در دسترس گرفتن بازی Call of Duty: Warzone 2 بتوانید از همان سلاح‌های قوی خود در آن استفاده کرده و از بقیه جلوتر باشید!


نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا