برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

کنفرانس مشترک مایکروسافت و بتزدا چه زمانی برگزار می‌شود؟

جف گراب و اطلاعاتی جدید!

کنفرانس مشترک مایکروسافت و بتزدا چه زمانی برگزار می‌شود؟ ۰ ۱۹ اسفند ۱۳۹۹ اخبار بازی کپی لینک
کنفرانس مشترک مایکروسافت و بتزدا

نویسنده‌ی Venture Beat با انتشار یک مطلب اختصاصی مدعی شد کنفرانس مشترک مایکروسافت و بتزدا طی روزهای آتی برگزار خواهد شد.

اواخر سال گذشته‌ی میلادی بود که مایکروسافت از پرداخت مبلغ ۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار برای خریداری زنیمکس مدیا خبر داد. این اتفاق، از دو جهت حائز اهمیت است. پیش از این، سابقه نداشته یک ناشر بتواند شرکتی هلدینگ را خریداری کند. در صورتی که با زنیمکس مدیا آشنایی ندارید، باید بگوییم مجموعه‌های بزرگی از جمله آرکین، اید سافتور و بتزدا سافتور زیرمجموعه‌ی آن به شمار می‌روند. ردموندی‌ها همچنین با خرید زنیمکس امتیاز بسیاری از فرنچایزهای مشهور و محبوب مانند دووم، ولفنشتاین، فال‌اوت و الدر اسکرولز را به دست آورده‌اند. این اتفاق می‌تواند ضعف ایکس‌باکس در بحث انحصاری‌ها را برطرف کند.

پس از اینکه تصاحب زنیمکس مدیا توسط مایکروسافت رسانه‌ای شد، یک سوال بسیار مهم در ذهن تعدادی کاربران فضای مجازی شکل گرفت: چه سرنوشتی در انتظار فرنچایزهای زنیمکس مدیا قرار دارد؟ عده‌ای از کاربران و کارشناسان پیش‌بینی می‌کردند فرنچایزهای متعدد این شرکت آمریکایی از جمله ولفنشتاین و فال‌اوت به انحصاری کنسول‌های ایکس‌باکس تبدیل شوند اما فیل اسپنسر (Phil Spencer) مدیر بخش ایکس‌باکس در مصاحبه‌ی خود با وب سایت Bloomberg تاکید داشت خبری از انحصاری شدن فرنچایزها نخواهد بود. بیان چنین جمله‌ای، گمانه‌زنی‌ها را به سمت عرضه‌ی زودهنگام بازی‌ها روی ایکس‌باکس گیم پس سوق داد. اینطور که به نظر می‌رسد، به‌زودی متوجه خواهیم شد کدام گمانه‌زنی‌ها صحیح و کدام یک اشتباه بوده‌اند.

جف گراب (Jeff Grubb)، یکی از نویسنده‌های Venture Beat بوده و منابع قابل‌اعتمادی دارد. از همین رو، هر از چند گاهی شاهد افشای اطلاعات توسط او هستیم. گراب در بخشی از مطلب اختصاصی و اخیر خود مدعی شد کنفرانس مشترک مایکروسافت و بتزدا در تاریخ ۲۱ اسفند (مصادف با ۱۱ مارس)، یعنی دو روز دیگر برگزار می‌شود. او در ادامه‌ی گزارش خود نوشت کاربران نباید منتظر اطلاعات جدید از پروژه‌های در دست ساخت مانند Starfield باشند؛ زیرا کنفرانس روی پیوستن بتزدا به ایکس‌باکس و تاثیر این اتفاق روی Xbox Game Pass تمرکز خواهد داشت. به‌طور دقیق‌تر، دو شرکت می‌خواهند اعلام کنند نه تنها تعدادی از عناوین قدیمی به‌زودی به سرویس اشتراکی می‌آیند، بلکه بازی‌های آتی به محض انتشار از طریق گیم پس در دسترس خواهند بود.

نویسنده‌ی وب سایت Venture Beat در بخش دیگری از گزارش اخیر خود تاکید داشت مایکروسافت و بتزدا برنامه‌ای برای برگزاری یک رویداد مشترک در تابستان سال جاری میلادی ندارند؛ زیرا هر کدام کنفرانس جداگانه‌ای در E3 2021 خواهند داشت. البته ردموندی‌ها در تلاش هستند کنفرانس‌های ایکس‌باکس و بتزدا پشت سر هم پخش شود تا تاثیرگذاری بیشتری حاصل شود. در ضمن، جف گراب مطمئن نیست در کنفرانس مطبوعاتی پیش رو درباره‌ی انحصاری شدن فرنچایزها و محصولات زنیمکس صحبتی به میان بیاید. به هر حال، دارندگان پلی‌استیشن 5 می‌خواهند بدانند بازی‌های Indiana Jones ،Starfield و The Elder Scrolls VI برای کنسولشان عرضه می‌شوند یا خیر.

نخستین باری نیست که گزارش‌های غیررسمی از برگزاری کنفرانس مشترک مایکروسافت و بتزدا خبر می‌دهند. پیش از این، جف گراب در ماه گذشته‌ی میلادی هم به چنین اتفاقی اشاره کرده بود.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments