1%
  • 0/10

تکنولوژی جدید و عجیب مایکروسافت: به‌زودی می‌توانید با مردگان صحبت کنید!

سودمند یا مضر؟

تکنولوژی جدید و عجیب مایکروسافت: به‌زودی می‌توانید با مردگان صحبت کنید! ۲ ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ اخبار فناوری کپی لینک
chatbot

به نظر می‌رسد که مایکروسافت مشغول پروژه‌ای برای ساخت Chatbot هایی از طریق داده‌های افراد مرده است. با ادامه‌ی این خبر همراه سرگرمی باشید.

تکنولوژی مشغول پیشرفت‌های بسیار سریع و عجیبی‌ست. احتمالا شما هم با خواندن تیتر این خبر به شدت تعجب کرده‌اید و بی اختیار به یاد سریال Black Mirror و اپیزود Be Right Back افتادید. در این اپیزود Martha موفق می‌شود تا با دوست مرده‌ی خود به نام Ash ارتباط برقرار کند.

طی یک گزارش، مایکروسافت پتنتی را برای یک تکنولوژی به ثبت رسانده که به کمپانی اجازه‌ی دسترسی به رد پای آنلاین، عکس‌ها، داده‌ی صدا، پست‌های شبکه‌های اجتماعی و پیام‌های الکترونیک را می‌دهد تا یک Chatbot یا همان ربات چت را بسازد.

لازم به ذکر است که، تدابیری نیز اتخاذ شده تا افراد مختلف بتوانند Bot مخصوص خود را شخصا بسازند.

این تکنولوژی ثبت شده، قادر است تا Bot را از یک موجودیت گذشته و یا یک موجودیت حال، خلق کند. البته نوع دوم به نظر مسئله ساز می‌آید، زیرا که در این حالت یک شخص می‌تواند با موجودیت مجازی شخصی که در واقع زنده است صحبت کند و ممکن است باعث دردسر‌های زیادی شود.

البته صحبت و گفت و گو با موجودیت گذشته یا اگر بخواهیم بهتر بگوییم، همان صحبت با فردی که مرده است، از نظر روحی و روانی برای هر شخصی که آن فرد را از دست داده است می‌تواند آزار دهنده محسوب شود و اتفاقات بدی را رقم زند. راستی شما در باره‌ی این اقدام مایکروسافت چگونه فکر می‌کنید؟ آیا این تکنولوژی به سود انسان‌هاست یا اینکه به تدریج و با استفاده از این تکنولوژی، آسیب‌های روانی شدیدی ما را تهدید خواهد کرد؟ آیا به این تکنولوژی خوش‌بین هستید؟ برای ما بنویسید که اگر این تکنولوژی را در اختیار داشتید، با چه فردی صحبت می‌کردید.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments