ارسال پیشنهاد نهایی مایکروسافت به سازمان CMA

آخرین تلاش برای تصاحب اکتیویژن بلیزارد

پیشنهاد نهایی مایکروسافت

به نظر می‌رسد که شرکت مایکروسافت پیشنهاد نهایی خود بر سر خرید اکتیویژن بلیزارد را به سازمان رقابت و بازار انگلستان (CMA) ارسال کرده است.

احتمالا مطلع هستید که شرکت مایکروسافت در نهایت در دادگاه آمریکا در برابر کمیسیون تجارت فدرال آمریکا پیروز و این خرید در ایالات متحده تایید شد. بعد از این موفقیت، اکنون ردموندی‌ها باید رضایت سازمان رقابت و بازار انگلستان را جلب کنند. به همین خاطر، مذاکره مایکروسافت و CMA همچنان ادامه دارد و سرنوشت این معامله در بریتانیا کماکان نامشخص است.

در این میان، سازمان رقابت و بازار انگلستان قرار است نظر نهایی خود در قبال معامله اکتیویژن بلیزارد را در روز ۲۹ اوت (۷ شهریور ماه) اعلام کند. در همین حین، به نظر می‌رسد شرکت مایکروسافت نیز پیشنهاد نهایی خود به این سازمان را اعلام کرده تا در صورت موافقت، این قرارداد نیز در انگلستان تایید شود.

در حالی که هنوز جزئیات بیشتری درباره این پیشنهاد نهایی در دسترس نیست، اما سازمان رقابت و بازار انگلستان اعلام کرده که به طور معمول، بررسی پیشنهادات برای تغییر نظر این نهاد خارج از دایره‌ وظایف بوده است. با این وجود، به خاطر موارد نادر و خاص، این سازمان به بررسی پیشنهاد ارسال شده از سوی ردموندی‌ها می‌پردازد تا در صورت امکان، اختلاف‌های موجود را به طور کامل حل و فصل کنند.

بهتر است بدانید که دادگاه تجدید نظر رقابت بریتانیا (CAT) در هفته‌های گذشته یک مهلت دو ماهه برای این پرونده در نظر گرفت تا مایکروسافت و رگولاتوری بریتانیا بر سر این معامله به توافق برسند.

ناگفته نماند که مدتی پیش سازمان رقابت و بازار انگلستان در پیامی اعلام کرد که ممکن است یک فاز تحقیقاتی جدید برای معامله اکتیویژن بلیزارد و مایکروسافت آغاز شود که البته ردموندی‌ها باید یک سری تغییرات در قرارداد خود ایجاد کنند. البته، آن‌ها بار دیگر تاکید کردند که تصمیم قبلی این سازمان همچنان پابرجا است.

با توجه به اختلاف‌های پیش‌آمده و نگرانی‌ها از تصاحب اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت، در حال حاضر نمی‌توان سرنوشت این معامله در بریتانیا را پیش‌بینی کرد. از این رو، باید منتظر ماند و دید که روند تصمیم‌‎گیری و مذاکره طرفین بر سر این معامله به چه صورت پیش خواهد رفت.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا