برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

خرید اکتیویژن توسط مایکروسافت در کشور چین تایید شد

یک گام نزدیک‌تر به تصاحب کالاف دیوتی

خرید اکتیویژن توسط مایکروسافت در کشور چین تایید شد ۰ ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ اخبار بازی کپی لینک
خرید اکتیویژن توسط مایکروسافت

سازمان نظارت بر بازار کشور چین بعد از ماه‌ها بررسی، سرانجام قرارداد خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت را تایید کرد.

حدود یک سال پیش بود که مایکروسافت در اقدامی غیرمنتظره از خرید کمپانی اکتیویژن بلیزارد توسط خبر داد؛ معامله‌ای به ارزش ۶۹ میلیارد دلار که مالکیت تمام استودیوها و بازی‌های اکتیویژن از جمله سری کالاف دیوتی را در اختیار ردموندی‌ها قرار می‌دهد. البته، این قرارداد هنوز نهایی نشده و نهادهای نظارتی کشورهای مختلف جهان در حال بررسی آن هستند.

در همین راستا، چند روز بعد از تایید این معامله توسط کمیسیون اتحادیه اروپا، ساعاتی قبل اداره نظارت بر بازار کشور چین نیز در پیامی رسما اعلام کرد که با تکمیل این خرید موافق بوده و از نظر این سازمان پیوستن اکتیویژن به مایکروسافت هیچ مشکلی ندارد. گفتنی است که این نهاد در سه فاز تحقیقاتی عواقب این خرید را بررسی کرده و در نهایت به آن چراغ سبز نشان داده است.

چین سی و هفتمین کشوری است که قرارداد خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت را تایید کرده است. پیش از این، کشورهایی از جمله برزیل، عربستان، شیلی، صربستان، ژاپن و آفریقای جنوبی موافقت خود با این معامله را اعلام کرده بودند. سایر کشورهای مهم دیگر نظیر کره جنوبی، نیوزلند و استرالیا کماکان در حال بررسی قرارداد هستند که انتظار می‌رود نتایج بررسی آن‌ها طی هفته‌های آینده مشخص شود.

البته، دو کشور انگلستان و ایالات متحده با این خرید به کلی مخالف هستند. سازمان نظارت بر بازار انگستان (CMA) راه‌حل‌های ارائه شده توسط ردموندی‌ها در خصوص کلاود گیمینگ را کارآمد نمی‌داند. از طرفی، کمیسیون تجارت فدرال آمریکا نیز معتقد است که این خرید منجر به افزایش قدرت قابل توجه مایکروسافت در حوزه ویدیو گیم شده که فضای رقابتی در بازار را از بین خواهد برد.

با تنظیم شکایت از سوی سازمان نظارتی آمریکا و انگلستان، مایکروسافت باید با حضور در دادگاه از حق و حقوق خود در برابر این قرارداد دفاع کند. لازم به ذکر است که روند رسیدگی به شکایت کمیسیون تجارت فدرال آمریکا علیه ایکس باکس از ماه اوت سال جاری (مرداد ماه) آغاز خواهد شد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments