برگزیده
📣 پخش زنده زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

فیلم اقتباسی Metro 2033 توسط شرکت روسی در دست توسعه قرار گرفت

این فیلم در سال 2022 روی پرده‌ها اکران می‌شود

فیلم اقتباسی Metro 2033 توسط شرکت روسی در دست توسعه قرار گرفت ۰ ۰۲ شهریور ۱۳۹۸ سینمای جهان کپی لینک
فیلم اقتباسی Metro 2033

فیلم اقتباسی از رمان Metro 2033 توسط یکی از بزرگترین رسانه‌‌های روسیه، گزپرام-مدیا (Gazprom-Media) با شراکت چند تیم دیگر در دست ساخت قرار خواهد گرفت.

ساخت فیلم اقتباسی از رمان معروف دیمیتری گلوخوفسکی (Dmitry Glukhovsky) یعنی Metro 2033 دفعه‌ی قبل در مراحل اولیه توسعه لغو شد. مترو گُلدوین مایر (Metro-Goldwyn-Mayer) وظیفه‌ی ساخت این فیلم را بر عهده گرفته بود ولی دیمیتری گلوخوفسکی به دلیل وجود اتمسفر آمریکایی در فیلمنامه‌ی این اثر، از ساخت و همکاری با این کمپانی صرف نظر کرد.

حال نویسنده‌ی این رمان با همکاری یکی از بزرگترین رسانه‌‌های روسیه، گزپرام-مدیا فیلم اقتباس گرفته شده از Metro 2033 را خواهد ساخت. در کنار این رسانه، تی-وی3 چنل (TV-3 Channel)، تی‌ان‌تی پریمیر استودیوز (TNT Premier Studios) و سنترال پارتنرشیپ (Central Partnership) برای ساخت این فیلم مشارکت می‌کنند. شروع فیلمبرداری از سال دیگر آغاز می‌شود و در تاریخ 11 دی 1400 (1 ژانویه 2022) اکران خواهد شد.

به نظر می‌رسد که دیمیتری گلوخوفسکی از مشارکت با گزپرام-مدیا رضایت دارد. او در این خصوص می‌گوید:

در آخر، من با تیمی ملاقات کردم که می‌توانم Metro را به آنها واگذار کنم. خواسته‌های ما یکی است: ساخت یک اثر بسیار بزرگ و باعث حیرت زده شدن کسانی شود که سه‌گانه‌ی اصلی این که کتاب را خوانده و از جان و دل این اثر را دوست دارند.

از همین الان فیلم توسط والری فدروویچ (Valery Fedorovich) تهیه کننده‌ی بلاروسی، تحسین شده و برای این فیلم از کلمه‌ی “بلند پروازانه‌ترین و بزرگ‌ترین عنوان اقتباسی” استفاده کرده است. با توجه به اینکه رمان این سری در کنار بازی رایانه‌ای آن بسیار موفق واقع شده، هیچ تعجبی نیست که ساخت و تهیه کنندگی این اثر، آرزوی بسیاری از شرکتها باشد.

داستان رمان و بازی‌ای که توسط 4A Games ساخته شده در خصوص دوره زمانی بعد از جنگ هسته‌ای است که در آن شهروندان روسی برای بقا و زنده ماندن از سیستم مترو‌ها برای حمل و نقل و زندگی کردن استفاده می‌کنند. داستان علمی تخیلی دیمیتری گلوخوفسکی در سال 2002 با نام Metro 2033 نوشته شد و بعدها این اثر با عنوان‌های Metro 2034 و Metro 2035 ادامه یافت و سه گانه‌ی اصلی Metro را خلق کرد. اولین بازی ویدئویی این اثر هم با نام Metro 2033 در سال 2010 منتشر شد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments