سرورهای بازی Medal of Honor از دسترس خارج می‌شوند

کمتر از دو روز دیگر

سرورهای بازی Medal of Honor

با استناد بر بیانیه اخیر شرکت الکترونیک آرتز، سرورهای بخش چندنفره بازی Medal of Honor به‌زودی و برای همیشه از دسترس خارج می‌شوند.

بدون تردید، سری مدال افتخار یکی از مهیج‌ترین بازی‌های تیراندازی صنعت بازی‌های ویدیویی به شمار می‌رفت که نسخه اول آن در سال ۱۹۹۹ میلادی توسط کمپانی الکترونیک آرتز روانه بازار شد. در پی موفقیت بازی، همان‌طور که انتظار می‌رفت، ساخت دنباله سری در دستور کار قرار گرفت؛ تا اینکه نسخه ریبوت این فرنچایز در سال ۲۰۱۰ میلادی با تغییر و تحول‌های عظیم منتشر شد.

دستاوردهای سری مدال افتخار تا حدی پیش رفت که شرکت الکترونیک آرتز و استودیو دایس در آن دوره قصد داشتند که هر سال یک بازی جدید از مجموعه بتلفیلد یا مدال افتخار را تقدیم هواداران کنند. هرچند که این برنامه‌های جاه‌طلبانه بعد از شکست مالی سنگین بازی Medal of Honor: Warfighter در سال ۲۰۱۲ میلادی، به کلی منتفی شد؛ به طوری که در طول یک دهه اخیر، جدا از عرضه بازی واقعیت مجازی مدال افتخار، هیچ اثر جدید دیگری از این مجموعه ساخته نشد.

در حالی که شماری از هواداران بی‌صبرانه منتظر احیای دوباره مجموعه هستند، لیکن ساعاتی قبل شرکت الکترونیک آرتز در پیامی رسما اعلام کرد که سرورهای بخش چندنفره بازی Medal of Honor به‌زودی غیرفعال می‌شود. با استناد بر این بیانیه، از روز ۱۶ فوریه پیش‌رو (۲۷ بهمن ماه) تمامی سرورهای بخش مولتی پلیر و آنلاین بازی‌های مدال افتخار، Medal of Honor: Airborne و Medal of Honor: Warfighte برای همیشه از دسترس خارج می‌شوند.

بدین ترتیب، علاقه‌مندان چیزی در حدود ۴۸ ساعت فرصت دارند تا برای آخرین بار بخش چندنفره این عناوین را تجربه کنند. دقت داشته باشید که با وجود خاموشی سرورهای بخش مولتی پلیر، بازیکنان کماکان می‌توانند به تجربه بخش کمپین و داستانی این آثار بپردازند.

به طور کلی، در حالی که بازی مدال افتخار در سال ۲۰۱۰ میلادی در مرکز توجه‌ها قرار داشت، اما محبوبیت آن چندان ادامه‌دار نبود؛ چرا که به فاصله یک سال، بازی Battlefield 3 از راه رسید؛ اثری که به لطف روایت داستان جذاب و ارائه گیم‌پلی مهیج، حسابی مورد استقبال بازیکنان قرار گرفت. از این رو، به تدریج سری بتلفیلد جای خالی فرنچایز مدال افتخار را پر کرد و این مجموعه در حال حاضر هواداران بی‌شماری در اقصی نقاط جهان دارد.

سرورهای بازی Medal of Honor

البته، شواهد امر گویای این موضوع است که محبوبیت مجموعه بتلفیلد نیز به مرور زمان کمتر می‌شود؛ به خصوص که جدیدترین بازی این سری یعنی Battlefield 2042 به خاطر یک سری ایرادات اساسی در ساختار گیم‌پلی چندان انتظارها را برآورده نکرد و از نظر تجاری، شکست تلخی را در کارنامه الکترونیک آرتز به ثبت رساند.

با توجه به این گفته‌ها، به راحتی نمی‌توان درباره آینده و سرنوشت دو فرنچایز Battlefield و Medal of Honor اظهار نظر کرد. در هر حال، اگرچه این خبر ممکن است برای گروهی از بازیکنان تلخ باشد، اما زمان آن فرا رسیده که گیمرها با برخی از بازی‌های چندنفره محبوب نسل هفتم برای همیشه خداحافظی کنند.

خاموشی سرورهای بازی مدال افتخار چندان هم دور از انتظار نبود! اگر اخبار بازی‌‎ها را در رسانه سرگرمی دنبال کرده باشید، احتمالا اطلاع دارید که الکترونیک آرتز در هفته‌های گذشته خاطرنشان کرد که پشتیبانی از بازی موبایل Apex Legends به خاطر کیفیت و کمیت محتوای بازی به‌زودی به پایان می‌رسد و سرورهای آن از روز یکم ماه می پیش‌رو (۱۱ اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۲) برای همیشه خاموش و غیرفعال خواهد شد.

همچنین، شرکت الکترونیک آرتز پروسه ساخت بازی Battlefield Mobile را نیز لغو کرد. همزمان با لغو ساخت بازی مزبور، استودیوی Industrial Toys نیز تعطیل شد. این استودیو توسط لکس سروپین، موسس و مدیر عامل سابق استودیوی بانجی هدایت می‌شد که در سال ۲۰۱۸ میلادی در جهت ساخت بازی‌های موبایل توسط شرکت الکترونیک آرتز خریداری شد.

جدا از این‌ها، الکترونیک آرتز با همکاری استودیوی ریسپاون اینترتینمنت در مقطعی روی ساخت یک بازی تک نفره و داستان محور از دنیای Titanfall و Apex Legends فعالیت می‌کرد که بر اساس گزارش اخیر رسانه معروف بلومبرگ، به نظر می‌رسد پروسه ساخت این بازی نیز به کلی متوقف شده است.

در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با خاموشی سرورهای بخش چندنفره بازی Medal of Honor چیست؟ به نظر شما، آیا شرکت الکترونیک آرتز در آینده توسعه این فرنچایز را در دستور کار خود قرار می‌دهد؟ فراموش نکنید که نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه سرگرمی به اشتراک بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا