۱۰ شخصیت مهم که احتمالا در بازی Marvel's Wolverine ملاقات می‌کنیم
1%
  • 10/10

۱۰ شخصیت مهم که احتمالا در بازی Marvel’s Wolverine ملاقات می‌کنیم

از ددپول تا اسپایدرمن!!

۱۰ شخصیت مهم که احتمالا در بازی Marvel’s Wolverine ملاقات می‌کنیم ۸ ۱۶ اسفند ۱۴۰۲ مقالات جانبی (گیم) کپی لینک

به‌لطف عامل شفا بخشی، جهش‌یافته‌ نامیرای دوست داشتنی دنیای مارول زندگی طولانی داشته و با شخصیت‌های زیادی روبرو شده است. به‌همین خاطر قصد داریم در این مطلب به بررسی چهره‌های مهمی بپردازیم که ممکن است در بازی Marvel’s Wolverine حضور داشته باشند.

بازی به‌شدت مورد انتظار Marvel’s Wolverine که به‌لطف یک گروه هکری معروف، حسابی سر زبان‌ها افتاده، جدیدترین پروژه مارولی استودیو اینسامنیاگ گیمز برای خانواده پلی استیشن است و همانطور که از نامش پیداست، روایت‌گر داستانی نفس‌گیر با محوریت جهش‌یافته نامیرای محبوب دنیای مارول است. اینسامنیاک سه سال پیش در مراسم پلی استیشن شوکیس همراه با دنباله شاهکار Spider-Man 2 از ساخت این بازی خبر داد و به‌جز یک تیزر سینماتیک کوتاه، هیچ اطلاعات یا جزئیاتی را با طرفداران به اشتراک نگذاشت.

همه چیز مطابق برنامه پیش‌ می‌رفت تا اینکه سروکله یک گروه هکری معروف پیدا شد و در اقدامی شوکه‌کننده اطلاعات محرمانه زیادی از جمله کانسپت آرت، لیست صداپیشگان و گیم‌پلی‌های تکمیل نشده بازی را فاش کرد. اینسامنیاک گیمز اندکی بعد از لو رفتن برنامه‌های چند سال آینده‌ خود، در بیانیه‌ای اعلام کرد که سخت مشغول پیگیری اتفاقات رخ داده و متوقف کردن حمله‌های سایبری است، اما هکرها همچنان به کار خود ادامه می‌دهند و حتی اخیرا از اولین تریلر گیم پلی بازی نیز پرده برداشته‌اند. با اینکه بخش قابل توجهی از پروژه لو رفته، اما هنوز به‌طور دقیق مشخص نشده که کدام چهره‌های آشنا از کمیک‌های مارول قراره در بازی Marvel’s Wolverine حضور پیدا کنند. با توجه به حضور پررنگ ولورین در کمیک‌ها و ارتباط قوی که با انتقام جویان، مردان ایکس و حتی اسپایدرمن داشته، گزینه‌های روی میز از آنچه فکر می‌کنید بیشتر است. به‌همین خاطر تصمیم گرفتیم در این مطلب به بررسی ده شخصیت‌ مهمی که احتمال حضورشان در این بازی به‌شدت مورد انتظار بیشتر است بپردازیم.

شخصیت‌های مهمی که احتمال حضورشان در بازی Marvel’s Wolverine بالاست

۱۰. Sabertooth

یکی از محبوب‌ترین ابرشرورهای ولورین

اولین حضور در کمیک‌ها: Iron Fist #14 (۱۹۷۷)

سیبرتوث (Sabretooth) بدون شک یکی از واضح‌ترین انتخاب‌ها است، چراکه او ابرشرور اصلی ولورین است. با قدرت و توانایی‌های که شباهت زیادی به یکدیگر دارند، کاملا طبیعی است که سیبرتوث و ولورین در باس‌ فایت‌های متعددی مقابل یکدیگر قرار بگیرند. احتمال اینکه سیبرتوث آنتاگونیست اصلی باشد خیلی بالاست، اما اگر اینسامنیاک گیمز قصد روایت داستانی عمیق‌تر را داشته باشد، او می‌تواند نقش یک آنتاگونیست فرعی را بازی کند و صرفا در یک باس فایت بازیکن را به چالش بکشد.

۹. Spider-Man & Spider-Man

محبوب‌ترین شخصیت مارول

اولین حضور پیتر در کمیک‌ها: Amazing Fantasy #15 (۱۹۶۲)

اولین حضور مایلز در کمیک‌ها: Ultimate Fallout #4 (۲۰۱۱)

توسعه‌دهندگان قبلا تایید کرده‌اند که داستان بازی Marvel’s Wolverine در دنیایی مشترک با فرانچایز به‌شدت محبوب اسپایدرمن روایت‌ می‌شود، به این معنی که قهرمانان زیادی این شانس را دارند تا شانه به شانه جهش‌یافته نامیرای محبوب مارول مبارزه کنند. از آنجایی که ولورین با زندگی در شهر نیویورک غریبه نیست، احتمال دیدن پیتر پارکر و مایلز مورالز از هر شخصیت دیگری بیشتر است. همچنین شایان ذکر است که ولورین و اسپایدرمن (پیتر پارکر) در بسیاری از کمیک‌ها با یکدیگر متحد شدند و با تهدیدهای بزرگ مقابله کرده‌اند. او حتی یکی از معدود قهرمانانی است که اعتماد و احترام ولورین را بدست آورده است.

۸. Professor X

متحد و معلم

اولین حضور در کمیک‌ها: X-Men #1 (۱۹۶۳)

پروفسور ایکس یکی از قدرتمندترین قهرمانان دنیای مارول است که از ذهن درخشان خود برای کنترل چیزها و رویدادهای مختلف اطراف خود از جمله افراد استفاده می‌کند. پس از تقویت مهارت‌های منحصر به‌فردش به‌عنوان یک جهش‌یافته، چارلز مدرسه‌ای مخصوص برای جهش یافته‌ها در سراسر جهان ساخت تا بتوانند به قدرت‌های خود تسلط پیدا کنند. ولورین یک بار از مدرسه چارلز فارغ التحصیل شده و بارها به پروفسور در آموزش دادن جهش‌یافته‌ها کمک کرده است. به‌همین خاطر دیدن پروفسور ایکس در بازی Marvel’s Wolverine می‌تواند سورپرایز قشنگی برای طرفداران ولورین باشد، البته با این فرض که لوگان قبلا به مدرسه رفته و با مردان ایکس دوست شده است.

۷. The Incredible Hulk

قدرتمندترین انتقامجو

اولین حضور در کمیک‌ها: The Incredible Hulk #1 (۱۹۶۲)

وقتی تیزر معرفی بازی Marvel’s Wolverine در جریان مراسم پلی استیشن شوکیس منتشر شد، بسیاری از طرفداران تیزبین به ایستراگی اشاره کرده بودند که به‌نوعی منبع الهام داستان بازی را لو می‌دهد. اگر به صحنه‌ای که لوگان در یک بار نشسته و مشغول لذت بردن از نوشیدنی خود است، دقت کنید، می‌توانید پلاکی با مشخصات HLK 181 را مشاهده کنید که به کمیک فوق‌العاده محبوب The Incredible Hulk #181 اشاره دارد. برای کسانی که نمی‌دانند، در این کمیک هالک و ولورین برای اولین بار سر راه یکدیگر قرار می‌گیرند و بعد از نبردی مهلک مشابه چیزی که در انیمیشن Hulk Vs Wolverine به تصویر کشیده شد، با هم دوست می‌شوند. اگر اینسامنیاک گیمز واقعا برای داستان بازی از این کمیک الهام گرفته باشد، دیدن هالک قطعی است.

۶. Deadpool

محبوب‌ترین جهش‌یافته نامیرای مارول

اولین حضور در کمیک‌ها: The New Mutants #98 (۱۹۹۱)

یوری لوینتال (Yuri Lowenthal)، صداپیشه پیتر پارکر در سری بازی‌های اسپایدرمن قبلا تمایل خود را برای حضور ددپول در دنیای مارولی ایسنامنیاک گیمز ابراز کرده است. با توجه به روابط نزدیکی که این جهش‌یافته نامیرای پرچونه با اسپایدرمن و ولورین دارد، احتمال حضورش در بازی Marvel’s Wolverine از هر شخصیت دیگری بیشتر است. این ضدقهرمان محبوب و دوست‌داشتنی می‌تواند به روش‌های مختلفی وارد داستان ولورین شود، اما بهترین گزینه بازگرداندن ددپول نولان نورث (Nolan North) از بازی انفرادی ددپول، محصول استودیو High Moon است.

۵. Mariko Yashida

معشوقه لوگان

اولین حضور در کمیک‌ها: Uncanny X-Men #118 (۱۹۷۹)

بر خلاف پیتر پارکر، لوگان معشوقه‌ای ندارد که طرفداران مارول فورا او را با آن بشناسند. ولورین به‌خاطر نامیرا بودنش، زندگی طولانی داشته و به‌طبع با افراد زیادی آشنا شده، اما بدون شک هیچکدام به اندازه ماریکو یاشیدا، دختر یکی از بزرگترین ارباب‌های جنایت در نقشی پررنگ در زندگی لوگان نداشتند. معرفی ماریکو در بازی Marvel’s Wolverine باعث می‌شود تا ولورین انگیزه کافی برای رویدادهای بازی داشته باشد.

۴. Lady Deathstrike

جهش‌یافته‌ای با قدرت‌های مشابه لوگان

اولین حضور در کمیک‌ها: Daredevil #197 (۱۹۸۳)

لیدی دث استرایک یکی از چندین ابرشرور پیچیده‌ای است که ولورین در طول اقتباس‌های متعدد از کمیک‌های خود با آن روبرو شده است. او دختر جهش‌یافته‌ای است که فرآیند آدامانتیوم را ایجاد کرد و در ادامه به خلق ولورین کمک کرد. حضور او نیز درست مثل سیبرتوث می‌تواند در قالب یک آنتاگونیست فرعی باشد.

۳. Itsu

مادر دیکن و اولین عشق ولورین

اولین حضور در کمیک‌ها: Wolverine #40 (۲۰۰۶)

در یکی از داستان‌ها، ولورین با زنی دوست‌داشتنی به نام ایتسو آشنا می‌شود. حاصل ازدواج آنها پسری به نام دیکن است که قدرت‌هایی مشابه ولورین دارد. بازی Marvel’s Wolverine می‌تواند با معرفی ایتسو در سکانس پس از تیتراژ، شرایط حضور دیکن در قسمت بعدی به‌عنوان یک شخصیت قابل بازی را فراهم کند. توسعه‌دهندگان حتی می‌توانند با الهام از سری جدید خدای جنگ، سیستمی مشابه را برای دنباله Marvel’s Wolverine پیاده‌سازی کنند.

۲. Jean Grey

قدرتمندترین عضو مردان ایکس

اولین حضور در کمیک‌ها: X-Men #1 (۱۹۶۳)

جین گری یکی از معدود شخصیت‌های مردان ایکس است که لوگان با او کنار آمده بود. او حتی در مقطعی عاشق لوگان شده بود اما همانطور که در سری فیلم‌های مردان ایکس فاکس دیدیم، نتیجه خوبی نداشت. اگر قرار باشد جین گری در بازی Marvel’s Wolverine حضور پیدا کند، اینسامنیاک گیمز این پتانسیل را خواهد داشت تا با الهام از فرانچایز مردان ایکس فاکس و همچنین مجموعه کمیک به‌شدت محبوب ققنوس سیاه، جهان خود را با بازی انفرادی جین گری گسترش بدهد.

۱. Colossus

صمیمی‌ترین دوست مردان ایکس

اولین حضور در کمیک‌ها: Giant-Size X-Men #1 (۱۹۷۵)

اگرچه لوگان بیشتر مواقع دوست دارد نقش «گرگ تنها» را بازی کند، اما هیچوقت نمی‌تواند بدون متحدان مردان ایکس کامل شود. مارول در کمیک‌های خود به کررات ثابت کرده که میان تمامی اعضای مردان ایکس، کلاسوس صمیمی‌ترین دوست لوگان است. حضور او دربازی Marvel’s Wolverine می‌تواند سورپرایز دل انگیزی برای طرفداران باشد و به جرقه زدن روایت‌های جدیدی فراتر از ولورین کمک کند.

از پروژه بعدی اینسامنیاک گیمز چه می‌دانیم؟

به‌جز ولورین که صداپیشگی آن برعهده لیام مک‌اینتایر (Liam McIntyre) است، چهره‌های آشنای زیادی از دنیای مردان ایکس مانند تایگر تیگر، ساسکواچ، دث استرایک، میستیک، کلیستو، امگا رد، سان فایر، سیبرتوث، جین گری و مستر سینیستر با صداپیشگی اسطوره صنعت گیم، یعنی تروی بیکر (Troy Baker) در بازی Marvel’s Wolverine حضور خواهند داشت. زیرساخت‌های نسخه رایانه شخصی هم در دسترس همگان قرار گرفته، لذا اگر به اندازه کافی جستجو کنید، می‌توانید آن را پیدا کرده و به‌صورت کاملا رایگان دانلود کنید. با توجه به اطلاعات فاش شده، زیرساخت‌های نسخه رایانه شخصی دارای چند سناریو گیم‌پلی، بخش آموزشی، چند نمونه اولیه، یک حالت به‌نام Horde Mode و چندین منطقه جهان باز است.

بازی از حالت پرفورمنس ۶۰ فریم با حفظ ری تریسینگ پشتیبانی می‌کند و درست مثل سه‌گانه اسپایدرمن، سیستم آب و هوا پویا، شبیه‌ساز دقیق اعضای ماهیچه بدن و صورت و همچنین شبیه‌ساز دقیق انیمیشن‌های لباس دارد. مکانیک‌های کامبت و پیمایش هم تا حد زیادی از عناوین بزرگی همچون God of War و Assassin’s Creed الهام گرفته شده‌اند، بنابراین می‌توان از کیفیت گیم‌پلی اطمینان کامل داشت.

برنامه اینسامنیاک بعد از عرضه بازی Marvel’s Wolverine چیست؟

همانطور که در تصویر بالا (نقشه راه بازی های جدید اینسامنیاک گیمز) مشاهده می‌کنید، برنامه پلی استیشن برای گسترش دنیای مارولی اینسامنیاک فقط به اسپایدرمن و ولورین ختم نمی‌شود. طبق اسناد محرمانه لو رفته، قسمت پایانی سه‌گانه اسپایدرمن، اسپین آف کوتاه Marvel’s Venom و سه‌گانه‌ X-Men از دیگر آثاری هستند که در برنامه ده سال آینده اینسامنیاک گیمز دیده شده است. جالب است بدانید که هر قسمت سه‌گانه مردان ایکس بودجه‌ای‌ بالغ بر ۱۴۰ میلیون دلار خواهد داشت. صحبت از بودجه شد، باید اشاره کنیم که بر اساس اسناد محرمانه مذکور، اینسامنیاک گیمز ۳۸۵ میلیون دلار برای بازی Marvel’s Spider-Man 3 و ۳۰۵ میلیون دلار برای بازی Marvel’s Wolverine در نظر گرفته است. (فعلا خبری از بودجه اسپین آف‌های ونوم و اسپایدر ورس نیست)

تمامی اطلاعات و جزئیات منتشر شده از عناوین جدید اینسامنیاک گیمز:

بازی Spider-Verse: با توجه به گزارش‌های منتشر شده از توسعه یک آی پی مولتی‌پلیر، این عنوان می‌تواند یک تجربه چند نفره آنلاین باشد که امکان سفر به دنیاهای موازی مختلف را فراهم می‌کند. متاسفانه فایل‌هایی توسط هکرها لو رفت که از کنسل شدن این بازی خبر می‌داد، اما با توجه به استقبالی که از کانسپت آرت‌های آن شده، هنوز احتمال ساخته شدنش وجود دارد. البته تا زمانی که خبری رسمی منتشر نشده، نباید نسبت به چیزی امیدوار شوید.

بازی Marvel’s Wolverine: از درجه سنی بزرگسال (Mature) برخوردار است و هیچگونه ارتباطی با فرانچایز مردان ایکس فاکس ندارد. داستان بازی در جهانی نسبتا باز یا به اصطلاح سندباکس روایت می‌شود و از نظر گیم‌پلی بسیار شبیه به سری بازی‌های God of War و Assassin’s Creed است.

بازی Marvel’s Venom: از نظر مقیاس بسیار شبیه به اسپین آف مایلز مورالز است و داستان قسمت پایانی سه‌گانه، یعنی Marvel’s Spider-Man 3 را راه اندازی می‌کند. این بازی در کل ۱۲ ماموریت اصلی، ۳ باس فایت و چندین ماموریت فرعی خواهد داشت و شخصیت کارنیج آنتاگونیست اصلی آن خواهد بود. با توجه به دنباله اسپایدرمن، احتمال حضور چندین سیمبیوت دیگر از دنیای مارول مانند اسکریم (Scream)، رایت (Riot)، تاکسین (Toxin)، اسلیپر (Sleeper)، اسکورن (Scorn)، هیبرید (Hybrid) و نال (Knull)، رهبر سیمبیوت‌ها وجود دارد. در نظر داشته باشید این مورد هم تنها در حد یک شایعه است و توسط هیچ منبع خبری تایید یا تکذیب نشده است.

در حال حاضر استودیو اینسامنیاک گیمز به هیچکدام از اطلاعات لو رفته واکنش نشان نداده، اما اگر همه‌چیز طبق برنامه پیش برود، بازی به‌شدت مورد انتظار Marvel’s Wolverine در سال ۲۰۲۶ به‌صورت انحصاری برای کنسول پلی استیشن 5 عرضه و سپس در برای رایانه‌های شخصی پورت می‌شود.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

8 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments