ابرشرورهای بازی اسپایدرمن 2

نگاهی به همه ابرشروهای بازی اسپایدرمن 2

اینسامنیاک گیمر سنگ تمام گذاشته است!

بازی Marvel’s Spider-Man شاهکاری بی همتا در صنعت ویدیو گیم بود که به باور عموم تنها توسعه دهندگان همان بازی می‌توانند عنوانی بهتر را ارائه دهند و این کار می‌تواند به لطف ابرشرورهای جذاب مارول صورت گیرد. در این مطلب نگاهی کامل به ابرشرورهای بازی اسپایدرمن 2 خواهیم داشت.

استودیو اینسامنیاک (Insomniac Games) چند سال پیش عنوانی به انتشار رساند که به عقیده عموم بهترین بازی سوپرهیرویی تاریخ ویدیو گیم است. اما آن‌ها ارام ننشسته و با بازی Marvel’s Spider-Man 2 به دنبال سبقت گرفتن از خود هستند. این بازی دو شخصیت اصلی ما یعنی پیتر پارکر (Peter Parker) و مایلز مورالز (Miles Morales) را در برابر سیلی از ابرشرورهای جدید و قدیمی قرار می‌دهد.

نسخه اول این سری بازی شخصیت‌هایی مهم مانند دکتر اختاپوس (Dr. Octopus) و شخصیت‌هایی کوچک‌تر مانند شاکر (Shocker) را در برابر ما قرار داد. نسخه دوم آن هدف خود را بر ابرشرورهای جذاب‌تری چون ونوم (Venom) و کریون (Kraven) قرار داده است! در ادامه نگاهی به تمام ابرشرورهای تایید شده اسپایدرمن 2 خواهیم داشت.

کریون و شکارچی‌هایش

کریون که در تریلر اول تنها صدای او را شنیدیم، در تریلر دوم رخ نمایی کرد. در تریلر دوم، کریون ناراضی از شکار خود، با پیشنهادی جدید از طرف یارانش روبه رو می‌شود. شکار‌های جدید او در نیویورک هستند. کریون فرصت آن را داشته در نیویورک به شکار لیزارد (Lizard) یا مردهای عنکبوتی برود!

لیزارد

در نسخه اول، ما تبدیل دکتر کانرز (Dr. Connors) به لیزارد و بازگشت به حالت اولیه توسط مرد عنکبوتی را شاهد بودیم، اما نسخه دوم به نظر نباید به دنبال بازگشت او باشیم. ما در تریلر دوم، تقریبا تمام مدت شاهد دنبال کردن لیزارد توسط قهرمانان خود و البته کریون بودیم که صحنه‌های فوق العاده‌ای را در اختیار ما قرار دادند. موضوعی که بسیار برای ما شگفت انگیز بود، اندازه لیزارد بود که حتی قهرمانان ما نیز از آن تعحب کردند که اشاره به بدتر شدن وضعیت لیزارد در سال‌های اخیر دارد. فراموش نباید کرد که داروی درمان هری آزبورن (Harry Osborn) در دستان دکتر کانرز بوده و پیتر پارکر باید سلامت دکتر را به دست بیاورد!

ونوم

در پایان نسخه ابتدایی مرد عنکبوتی، هر طرفداری متوجه شد که ماده سیاه رنگ چسبیده به قهرمان ما سیمبیوت (Symbiote) بوده و این یعنی ورود ونوم (Venom) از رگ گردن به ما نزدیک‌تر است. البته که انتظار می‌رود استودیو اینسامنیاک تغییراتی در این ماده ایجاد کند! به طور کلی دو سناریو وجود دارد. این ماده ممکن است توسط آسکورپ (Oscorp) در آزمایشگاه تولید شده باشد یا آسکورپ موجود فضایی دارای ماده را پیدا کرده باشد. به هر نحو، اینگونه به نظر می‌رسد که پیتر اولین مرتبه با این ماده در خانه کانرز آشنا می‌شود. تماشای پیتر در لباس مشکی خود، بسیاری را به این باور رسانده که باید حداقل یک مرتبه در قالب مایلز، به مبارزه با پیتر بپردازیم. اما به یاد داشته باشید که مایلز تنها کسی نیست که باید در برابر دوست خود بجنگد!

ریث

در بسته الحاقی بازی اسپایدرمن با نام The City That Never Sleeps، دوست و همکار پیتر در پلیس نیویورک یعنی یوری واتانابه (Yuri Watanabe) به دلیل تلاش برای قتل همرهد (Hammerhead) تعلیق می‌شود. پس از آن او به قدری از نیروهای پلیس گله مند بوده که تلاش می‌کند خود به تنهایی مشکلات را حل کند. در نتیجه این اتفاقات، او با نامی جدید یعنی ریث (Wraith) در قالب یک ضد قهرمان ظاهر می‌شود. البته ما گمان داریم که ریث در قالب یک باس فایت بزرگ ظاهر نشود، با این حال مبارزه با او اجتناب ناپذیر است.

بلک کت

آخرین مرتبه که با بلک کت (Black Cat) روبه رو شدیم، به بازی Marvel’s Spider-Man Miles Morales باز می‌گردد، جایی که سیمون کریگر (Simon Krieger) او را در فهرست افراد غیر فعال قرار داد. همچنین ما چیز زیادی از او در بسته الحاقی بازی اسپایدرمن ندیدیم. با این وجود، یک شخصیت عالی در بازی اسپایدرمن 2 وجود داشته که می‌تواند بلک کت را به بازی بازگرداند و او کریون است. البته این احتمال وجود داشته که بلک کت صرف سرگرمی و آزار دادن گاه و بی گاه اسپایدرمن از خفا بیرون بیاید!

تسک مستر

در نسخه ابتدایی اسپایدرمن، تسک مستر (Taskmaster) یکی از موانع مسیر ما بود. پس از شکست، او اشاره کرد که یک گروه او را برای استخدام زیر نظر داشته و ممکن است به آن‌ها بپیوندد. حال ما انتظار داریم که تسک مستر در کنار گروه گفته شده، بالاخره در نسخه دوم ظاهر شود. از سوی دیگر وجود چندین گروه تبهکار در کنار گروه کریون، بسیار منطقی به نظر آمده و بازی ما را جذاب‌تر از پیش می‌کند.

پراولر

در پایان بازی Marvel’s Spider-Man Miles Morales، آرون دیویس (Aaron Davis) ملقب به پراولر (Prowler) با کمک پلیس، جرایم کریگر را برملا کرد. پس از آن تنها چیزی که مایلز از عموی خود می‌شنود، پیام تشکری بابت تبدیل او به انسانی بهتر است! حال به نظر می‌رسد که آرون از زندان فرار کرده و لباس پراولر را بر تن دارد. ما گمان داریم که آرون به دلیل رفتارهای خوب خود یا حتی معامله با برخی اعضای زندان از آنجا بیرون آمده و به عنوان یکی از شخصیت‌های فرعی در خط داستانی مایلز حضور خواهد داشت.

تومبستون

پس از شکست در برابر مرد عنکبوتی، لونی لینکن (Lonnie Lincoln) یا همان تومبستون (Tombstone) زندانی شده بود. اما نکته این بوده که ما او را در رفت (The Raft) ندیدیم و این یعنی قهرمانان ما نیازمند قدرت بیشتری برای نگه داری از او هستند. حال باید منتظر ماند و تماشا کرد که تومبستون پس از شکست و از بین رفتن قدرت ضربه ناپذیری خود چگونه در برابر مردهای عنکبوتی قرار خواهد گرفت. این احتمال وجود داشته که او نیز مانند کانرز جهش یافته باشد و ما با تهدیدی جدید روبه رو باشیم.

شاکر

شاکر (Shocker)، ابرشروری بزرگ که مستحق باس فایت است، اما جایی در سینیستر سیکس (Sinister Six) ندارد! اما او تا حدودی به حق خود در اسپایدرمن 2 می‌رسد. در حالی که اعضای سینیستر سیکس روزگار را در رفت سپری می‌کنند، شاکر آزادانه به دنبال شکار است. نکته جذاب درباره این شخصیت، نحوه فرار او از محلی مانند رفت است که بسیار مشتاق به دانستن آن هستیم و امیدواریم داستانی جذاب برای این ابرشرور مورد توجه در نظر گرفته شده باشد.

زندانیان رفت

تریلر دوم کریون را در حال انتخاب شکار بعدی خود نشان داد و ما در این میان شاهد حضور چندین ابرشرور در یک نقطه مشترک یعنی رفت بودیم. با توجه به نقشه نمایش داده شده، والچر (Vulture)، راینو (Rhino)، الکترو (Electro)، آتو اکتاویوس (Otto Octavius) و کینگ پین (Kingpin) در زندان نگه داری می‌شوند. بدون شک آزادی بزرگ آن‌ها تکرار مکررات بوده و احتمال می‌رود چندان شاهد آن‌ها در اسپایدرمن 2 نباشیم.

دیگر ابرشرورهای بازی اسپایدرمن 2

شکی نیست که توسعه دهندگان این بازی به این تعداد ابرشرور بسنده نکرده و ما را چندین مرتبه سورپرایز خواهند کرد. شخصیت‌هایی چون اسکورپیون (Scorpion) و مستر نگاتیو (Mr. Negative) در نقشه دیده نشدند و این در حالی است که احتمال حضور آن‌ها در این بازی بسیار بالا است. دیگر ابرشروری که ممکن است در این بازی ظاهر شود، اسکروبال (Screwball) است. ناگفته نماند که وجود سندمن (Sandman) و میستریو (Mysterio) در دنیای این بازی تایید شده، با این حال حضور آن‌ها قطعی نیست. همچنین نباید از حضور احتمالی دمیتری سمردیاکوف (Dmitri Smerdyakov) یا همان کملیون (Chameleon)، برادر ناتنی کریون در کنار او غافل شد.

بازی Marvel’s Spider-Man 2 در تاریخی نامشخص در پاییز سال ۲۰۲۳ برای پلی استیشن ۵ به انتشار خواهد رسید. نظر شما درباره ابرشرورهای بازی اسپایدرمن 2 چیست؟ شما دوست دارید در برابر کدام ابرشرور مبارزه کنید؟ منتظر نظرات شما هستیم.

4.9 35 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

10 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا