آیا کراس‌اُور جنگ ستارگان و دنیای سینمایی مارول ساخته خواهد شد؟

مدیر مارول پاسخ می‌دهد

کراس‌اُور جنگ ستارگان و دنیای سینمایی مارول

کوین فایگی مدیر مارول در مصاحبه‌ی اخیر خود با وب سایت Yahoo درباره‌ی احتمال ساخت کراس‌اُور جنگ ستارگان و دنیای سینمایی مارول صحبت کرد.

اگر نگاه گذرایی به صنعت فیلم و سریال بیاندازید، متوجه خواهید شد که جنگ ستارگان و دنیای سینمایی مارول در حال حاضر در لیست محبوب‌ترین و مشهورترین فرنچایزهای جهانی قرار دارند. نخستین فیلم جنگ ستارگان تحت عنوان Star Wars: Episode IV – A New Hope در سال ۱۹۷۷ میلادی روی پرده‌ی نقره‌ای آمد و پس از آن، شاهد ساخته شدن چندین دنباله و اسپین‌آف در قالب‌های مختلف از جمله فیلم سینمایی، سریال، رمان و کمیک بوک بوده‌ایم. دنیای سینمایی مارول، فرنچایز جدیدتری به شمار می‌رود. اولین محصول این مجموعه Iron Man بود که سال ۲۰۰۸ میلادی در سینماها اکران شد. در پی موفقیت‌ها، مدیران مارول سعی کردند با تولید فیلم و سریال به گسترش دنیای خود بپردازند.

از لحاظ سبک هیچ شباهتی میان جنگ ستارگان و دنیای سینمایی مارول نیست. با این حال، ارتباطی میانشان وجود دارد که به راحتی نمی‌توان نادیده‌اش گرفت. والت دیزنی که طی دو دهه‌ی اخیر توجه زیادی به تصاحب شرکت‌های فعال در صنعت فیلم و سریال داشته، استودیوهای مارول و لوکاس‌فیلم را به همراه دارایی‌هایشان به ترتیب در سال‌های ۲۰۰۹ و ۲۰۱۲ خرید. به بیان دیگر، امتیاز کامل دو فرنچایز جنگ ستارگان و Marvel Cinematic Universe در حال حاضر در اختیار دیزنی قرار دارد. فرنچایزهای مزبور طی سال‌های گذشته از کاگردانان و حتی بازیگران مشترک بهره بردند. علاوه بر این، کوین فایگی (Kevin Feige) مدیر استودیوی مارول اخیرا وظیفه‌ی تهیه‌کنندگی یکی از آثار جنگ ستارگان را بر عهده گرفته است. همه‌ی این موارد دست به دست هم داده تا گروهی از طرفداران نسبت به ساخت یک کراس‌اُور میانشان امیدوار شوند.

کوین فایگی چندی پیش مصاحبه‌ای را با وب سایت Yahoo انجام داد که در بخشی از آن بحث کراس‌اُور جنگ ستارگان و دنیای سینمایی مارول به میان آمد. او در این بخش از گفتگو صریحا اعلام کرد احتمال ساخت چنین محصولی در حال حاضر وجود ندارد. فایگی همچنین گفت اصلا دلیلی برای ترکیب این دو فرنچایز نمی‌بیند:

اگر موضوعاتی که الان درباره‌شان صحبت می‌کنیم را ۲۰ سال پیش از من می‌پرسیدید، بدون شک احتمال رخ دادنشان را رد می‌کردم. با این حال، فکر نمی‌کنم چنین کراس‌اُوری ساخته شود. اصلا نیازی به آن نداریم.

پتن اسوالت (Patton Oswalt) یک کمدین و نویسنده‌ی آمریکایی است. شخصیت او در سریال Parks and Recreation ایده‌ای را برای ساخت Star Wars: Episode VII به اشتراک می‌گذارد؛ ایده‌ای که شامل کراس‌اور با Marvel Cinematic Universe می‌شد. اگرچه طرح مزبور مورد توجه گروهی از کاربران فضای مجازی قرار گرفت اما تعداد قابل‌توجهی از طرفداران دو فرنچایز در حال حاضر ترجیح می‌دهند چنین اتفاقی رخ ندهد.

کوین فایگی در پاسخ به سوال خبرنگار جمله‌ی مهمی را به زبان آورد. جنگ ستارگان و دنیای سینمایی مارول فعلا به یک کراس‌اور نیازی ندارند. دنیاهای این دو فرنچایز به قدری گسترده هستند که به راحتی می‌توان شخصیت‌های جدیدی را به آن‌ها اضافه کرد و به واسطه‌شان، ادامه‌ی داستان‌ها را به تصویر کشید. با این حال، نمی‌توان احتمال ساخت کراس‌اور را به صورت کامل رد کرد، به خصوص اگر فردی مدیریت مارول را بر عهده بگیرد که برخلاف فایگی، با چنین ایده‌ای موافق باشد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا