مارول نابودی سنگ‌های ابدیت را در Avengers: Endgame تایید کرد

تانوس خیلی چیزها است اما دروغگو نیست!

سنگ‌های ابدیت

استودیوی مارول بالاخره به صورت رسمی تایید کرد تانوس سنگ‌های ابدیت را در جریان فیلم Avengers: Endgames نابود کرده است.

سنگ‌های ابدیت نقش بسیار مهمی را در سه فاز نخست دنیای سینمایی مارول ایفا کردند. اگرچه آن‌ها از زمان پخش اولین فیلم (Iron Man 2008) در دنیای سینمایی وجود داشتند اما وجود آن‌ها در بخشی از Captain America: The First Avenger با معرفی سنگ فضا به صورت رسمی تایید شد. مخاطبان سپس در فیلم‌های Guardians of the Galaxy، Thor: The Dark World ،The Avengers و Doctor Strange با سنگ‌های ذهن، واقعیت، قدرت و زمان ملاقات کردند تا معرفی سنگ روح در Avengers: Infinity War زمینه‌چینی شود. تانوس که اصلی‌ترین دشمن انتقامجویان در خط داستانی سنگ‌های ابدیت به شمار می‌رفت، تمامی سنگ‌ها را به دست‌آورد و به واسطه‌ی آن‌ها، نصف جمعیت انسان‌ها را به صورت تصادفی محو کرد.

انتقامجویان که در صدد بازگرداندن انسان‌ها به زندگی بودند، در بخش‌های آغازین Avengers: Endgame محل اختفای تانوس را پیدا کرده و به سراغش رفتند اما خبری از سنگ‌ها نبود. تایتان دیوانه ادعا کرد تنها هدف سنگ‌های ابدیت ایجاد تعادل در جهان بود و حالا که این اتفاق رخ داده نیازی به وجود آن‌ها نبود. از همین رو، از سنگ‌ها استفاده کرد تا آن‌ها را از بین ببرد. انتقامجویان که انتخاب دیگری نداشتند، به گذشته سفر کردند، سنگ‌ها را به‌دست آوردند و نهایتا جمعیت محو شده را به زندگی بازگرداندند. در چنین شرایطی، یک سوال بسیار مهم به وجود می‌آید: آیا واقعا تانوس سنگ‌‎ها را نابود کرد؟

استودیوی مارول به مناسبت انتشار Avengers: Infinity War روی سرویس دیزنی پلاس پستی را از طریق حساب کاربری Marvel در اینستاگرام به اشتراک گذاشته که شامل اسلایدهای مختلفی می‌شود. هر کدام از اسلایدها که در واقع یک ویدیوی کوتاه هستند، به یکی از سنگ‌های ابدیت اختصاص داده شده و وضعیت آن‌ها را نشان می‌دهد. نکته‌ی جالب اینجا است که وضعیت تمامی سنگ‌ها «نابود شده» ثبت شده است. از آن‌جایی که صحنه‌ی نابودی سنگ‌ها در Avengers: Endgame هرگز به نمایش گذاشته نشد، تعدادی از مخاطبان گمان می‌کردند تانوس انتقامجویان را فریب داده و سنگ‌ها را در نقطه‌ای پنهان کرده است اما حالا با قطعیت می‌توان گفت این دسته از مخاطبان در اشتباه بوده‌اند. برای مشاهده‌ی پست می‌توانید به این لینک مراجعه کنید.

در حال حاضر سوالات بسیاری پیرامون سنگ‌های ابدیت وجود دارد؛ برای مثال، هنوز نمی‌دانیم آن‌ها توسط چه فرد یا افرادی و چگونه به وجود آمدند. اگرچه سنگ‌ها به طور کامل از بین رفته‌اند و دیگر اهمیتی در دنیای سینمایی مارول ندارند اما احتمال یافتن پاسخ این سوال‌ها هنوز وجود دارد. داستان فیلم سینمایی The Eternals طی هفت هزار سال روایت می‌شود. با در نظر گرفتن این موضوع، می‌توان امیدوار بود در جریان اولین اقتباس سینمایی اترنال‌ها اشاره‌ای به سنگ‌ها و سرگذشتشان شود. این اثر از تاریخ ۲۴ بهمن (مصادف با ۱۲ فوریه سال ۲۰۲۱ میلادی) به سینماهای آمریکا خواهد آمد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا