شوخی جنجالی فرانچسکا اسکورسیزی با پدرش؛ هدیه‌ی کریسمس با کاغذ کادوی مارول

یک شوخی ساده یا یک توهین آشکار؟

فرانچسکا اسکورسیزی

فرانچسکا اسکورسیزی دختر کارگردان مشهور سینما، تصمیم گرفته است تا هدیه‌ی کریسمس پدرش را با کاغذ کادوی مارول آماده کند.

مارتین اسکورسیزی (Martin Scorsese)، کارگردان تحسین شده‌ی آمریکایی، با مطرح کردن این سوال که «آیا مارول واقعا بخشی از سینما است؟» جنجال‌های بسیاری را به پا کرد. اسکورسیزی ارزش سینمایی و هنری فیلم‌های ساخته شده توسط استودیوی مارول را زیر سوال برد و آن‌ها را با پارک‌های تفریحی مقایسه کرد؛ پارک‌هایی که هیچ فایده‌ای جز سرگرمی کردن مخاطبان برای یک بازه‌ی زمانی کوتاه ندارند.

در شرایطی که هنوز جنجال‌های به‌وجود آمده به‌خاطر این صحبت‌ها تمام نشده، فرانچسکا اسکورسیزی (Francesca Scorsese) تصویر عجیبی را از طریق استوری اینستاگرام خود به اشتراک گذاشت. این تصویر، هدیه‌ی کریسمس تهیه شده برای مارتین اسکورسیزی را نشان می‌دهد که در کاغذ کادویی با طرح شخصیت‌های مارول پیچیده شده است. مدتی پس از انتشار این استوری، جیمز گان (James Gunn) کارگردان شناخته شده‌ی سینما، تصویر آن را در توییتر خود به اشتراک گذاشت و به‌ شوخی نوشت: «این کار باعث شد تا به‌خاطر دریافت هدیه با کاغذ کادوی جزیره‌ی شاتر از طرف برادزاده‌ام کمتر احساس خجالت کنم.»

اینکه هدف فرانچسکا اسکورسیزی از این اقدام چه بوده، به‌طور دقیق مشخص نیست؛ زیرا می‌توان از دو نگاه کاملا متفاوت به آن نگاه کرد. نگاه اول، به ما می‌گوید که فرانچسکا با صحبت‌های پدرش موافق بوده و از دید او فیلم‌های مارول تنها برای کارهای این چنینی مثل پیچیدن کادوها مفید هستند. نگاه دوم، نظر کاملا متفاوتی داشته و به ما می‌گوید فرانچسکا قصد دارد با انجام این کار پدرش را دست بیندازد. با توجه به رابطه‌ای که معمولا میان دخترها و پدرها وجود دارد، نگاه دوم محتمل‌تر به نظر می‌رسد.

مارول و مارتین اسکورسیزی هر دو سال بسیار خوبی را پشت سر گذاشتند. فیلم‌های Captain Marvel ،Avengers: Endgame و Spider-Man: Far From Home که توسط مارول در سینماها اکران شدند، فروشی میلیاردی را در باکس آفیس به ثبت رساندند. آخرین فیلم از مجموعه‌ی انتقامجویان با ثبت رقم ۲ میلیارد و ۷۹۸ میلیون دلار در حال حاضر پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینمای جهان محسوب می‌شود. اگرچه The Irishman جدیدترین اثر اسکورسیزی اکران گسترده‌‌ای در سینماها نداشت اما بازخوردهای مثبتی را دریافت کرده است.

طبق آمارهای غیر رسمی منتشر شده در فضای مجازی، تعداد بینندگان The Irishman در هفته‌ی نخست پخش بیش از ۱۷ میلیون نفر بوده است. همچنین انتظار می‌رود این فیلم درام و جنایی در بسیاری از بخش‌های مراسم اسکار سال ۲۰۱۹ نامزد شود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا