خیانت‌های اعضای لیگ عدالت
1%
  • 0/10

رده بندی خیانت‌های اعضای لیگ عدالت به گروه

خیانت‌های ابرقهرمانی!

رده بندی خیانت‌های اعضای لیگ عدالت به گروه ۳ ۰۱ تیر ۱۴۰۲ دی‌سی کپی لینک

طی سالیان، خیانت‌های اعضای لیگ عدالت به خود گروه در کمیک‌ها دلایل بسیاری داشته‌اند اما این ۱۵ خنجر از سمت اعضا بیشترین زخم را به جای گذاشته‌اند.

لیگ عدالت شاید یکی از قدرتمندترین گروه‌ها در دنیای DC باشد، ولی این مسئله باعث نمی‌شود به لیگ خیانت نشود. این تیم اکثر مواقع در را برای اعضای جدید باز گذاشته، و این فرصت بعضی وقت‌ها با خیانت جبران می‌شود، گاهی اوقات توسط غیرمنتظره ترین اعضای گروه. تاسف مرگ یکی از اعضای گروه توسط یک شرور برای همه قابل درک است، اما وقتی یکی از اعضای خود گروه به متحدانش و اعتماد آنها خیانت می‌کند زخم بسیار بزرگ‌تری را بر روان اعضا باقی می‌گذارد. در این مقاله به سنگین‌ترین خیانت‌های اعضای لیگ عدالت می‌پردازیم که صدمه جبران ناپذیری را به لیگ وارد کرده‌اند:

۱۵. خیانت یکی از اعضای گروه در آینده

داستان Future State به این می‌پردازد که چرا در آینده گروه اصلی از هم می‌پاشد. پسر سوپرمن، جان کنت (Jon Kent) تیم پس از اینکه یک خائن از اطلاعات و اسرار جمع آوری شده به عنوان عضو لیگ برای نابود کردن تیم استفاده کرد، از هم پاشید. در حالی که هویت خائن هرگز فاش نشد، اقدامات این خائن منجر به از دست دادن جان بسیاری و همچنین از هم پاشیدن گروه برای همیشه شد.

 

۱۴. برنامه‌نویسی شیطانی گردباد سرخ (Red Tornado)

گردباد سرخ (Red Tornado)، یک ربات هوشمند است که توسط T.O. Morrow ساخته شده و به لیگ راه پیدا کرده است. با اینکه هسته اصلی این ربات ابرقهرمان بوده، اما خود را دنباله‌روی اشخاصی مانند T.O. Morrow یا Construct می‌بیند. حتی چندباری کدهای اصلی گردباد توسط T.O. Morrow دستکاری شده تا به لیگ صدمه بزند، ولی دوباره بازسازی شده و به گروه برمی‌گردد.

 

۱۳. ترجیح آتلانتیس به لیگ توسط آکوامن

آرتور کوری (Arthur Curry) همیشه مرد دو دنیا بوده است، اما باید در خط داستانی «تخت آتلانتیس» یکی را انتخاب می‌کرد. وقتی Ocean Master برای حمله به سطح زمین آمد، آرتور می‌دانست تنها راهی که می‌تواند برادرش وادار کند تا به او گوش کند نمایش توانایی‌ها و قدرت خودش بود. آکوامن مبارزه با همگروه‌های خود را آغاز می‌کند و تقریبا همه آنها را شکست می‌دهد. این یک مورد از خیانت‌های اعضای لیگ عدالت جدی نبود، اما هم تیمی‌های آکوامن به شدت با آن مخالف بودند.

۱۲. خیانت واندر وومن برای نجات لیگ

واندر وومن گروه اصلی به هم تیمی‌هایش خیانت کرد، اما فقط برای نجات آنها. در کمیک JLA: A League of One، دایانا پیش‌گویی سقوط لیگ به دست اژدهایی به نام کارفنگ (Karfang) را کشف کرده و برای جلوگیری از تحقق سرنوشت و مرگ اعضا، دیانا لیگ را یکی یکی تحت سلطه قرار می‌دهد و خودش تنهایی با کارفنگ می‌جنگد. اگرچه دایانا برنده می‌شود، اما به دلیل انجام چنین شیرین کاری خطرناک و عدم اعتماد به دوستانش توسط هم تیمی‌هایش طرد می‌شود.

 

۱۱. خیانت راکت قرمز (Rocket Red)

گروه Justice League International یا لیگ عدالت بین‌المللی یکی از جالب‌ترین داستان‌های لیگ عدالت را در خود داشت، ولی دلیل نمی‌شود که در این سری هم خیانت نبینیم. راکت قرمز که نماینده روسیه بود در شماره نه این سری کمیک، خود را یک قاتل شناخت و از بقیه اعضای گروه خواست تا با او به گروه مهاجم بپیوندند، اما شکست خورد و مدتی بعد نابود شد.

 

۱۰. همکاری Geo-Force با Deathstroke

بریون برای شکست لیگ عدالت با Deathstroke کار کرد و او به بریون قدرت‌های جدید و شدیدی داد و به قهرمان کمک کرد تا وارد لیگ عدالت شود. با این حال، برخلاف خواهرش، Geo-Force از خیانت پشیمان شد و سعی کرد جبران کند، اگرچه در نهایت لیگ را ترک کرد و دوباره به Outsiders ملحق شد.

 

۹. ساخت گروهی توسط استیو ترور برای شکست لیگ عدالت

استیو ترور (Steve Trevor) یکی از اعضای گروه نبود، ولی استیو به عنوان رهبر لیگ عدالت آمریکا تحت حمایت دولت آماندا والر قرارداد داشت تا جایگزین لیگ غیروابسته شود و عملیاتی بزرگ و جدی را در مقابل لیگ اصلی انجام داد.

 

۸. خیانت تریومف (Triumph)

تریومف یکی از اعضای موسس لیگ بود اما در نهایت به دلیل انحراف در جریان زمانی فراموش شد. با این حال وقتی تریومف بازگشت، احساس کرد به او خیانت شده است که متحدانش او را فراموش کرده‌اند. معامله‌ایی شیطانی را انجام داد تا بتواند خط زمانی را بازگرداند و جایگاه خود را به عنوان یک نماد به دست آورد، اما تنها کاری که کرد این بود که به هم تیمی‌های سابقش آسیب برساند.

۷. جاسوس بودن Martian Manhunter

با اینکه Martian Manhunter یکی از اعضای اصلی و موسس لیگ بود، در یکی از کمیک‌ها اعلام کرد که قبل از اینکه تصمیم بگیرد به دوستانش بپیوندد، به طور مخفیانه قهرمانان را زیر نظر گرفته و آنها را بدون اطلاع آنها مشاهده کرده است. این مسئله تقریبا قابل درک است زیرا J’onn در مورد قبول کردن زمین به عنوان خانه خود خیلی پارانوئید بود، اما به روابطش با اعضای گروه صدمه بدی زد.

 

۶. نفوذ اتومیکا (Atomica)

کمیک‌های New 52 تعدادی قهرمان جدید را معرفی کرد، از جمله ظاهری جدید از اتومیکا با نام مستعار Rhonda Pienda. با این حال، Rhonda در واقع یک مامور سه گانه بود. او نه تنها برای لیگ عدالت آمریکایی با رهبری استیو ترور و آماندا والر کار می‌کرد، در گروه لیگ عدالت اصلی هم بود و در کمیک Justice League شماره ۲۳ متوجه شدیم او عضو Crime Syndicate of America متعلق به زمین-۳ هم بود.

 

۵. تبدیل گرین لنترن (Green Lantern) به پارالکس (Parallax)

تعداد کمی از قهرمانان به سختی هل جردن (Hal Jordan) سقوط کردند وقتی که او به شخصیت پارالکس تبدیل شد. گرین لنترن پس از اینکه خانه اش در شهر ساحلی توسط Mongul و Cyborg Superman ویران شد، از غم و اندوه دیوانه شد. استرس شدید باعث شد تا جردن توسط موجودیت پارالکس تسخیر شده و لنترن را به یکی از قدرتمندترین شرورها در DCU تبدیل کند. در حالی که در نهایت از جنایات خود تبرئه شد، بتمن به شدت به ایده بازگشت گرین لنترن به لیگ عدالت اعتراض کرد.

 

۴. مرگ سو دیبنی (Sue Dibny) به دست جین لورینگ (Jean Loring)

جین لورینگ یک قهرمان نیست، اما زمانی که به طور تصادفی سو دیبنی، همسر Elongated Man را کشت، لیگ عدالت را در یک جهنم تمام معنی قرار داد. جین که می‌خواست رابطه‌اش با اتم را احیا کند و خود را متقاعد کرد که این مسئله در نهایت ری پالمر را به او بازمی‌گرداند. او سو را کشت و ژان را در مسیر تبدیل شدن به شرور Eclipso قرار داد.

 

۳. مرگ Blue Beetle به دست Maxwell Lord

همیشه در تاریخ لیگ یک شخصیت مناقشه برانگیز بود، اما او با قتل خود همه چیز را به سطح جدیدی رساند. در داستان Countdown to Infinite Crisis، تد کورد یا Blue Beetle متوجه می‌شود که لرد در حال جمع‌آوری اطلاعات در مورد فراانسان‌های جهان است تا آنها را تحت کنترل خود بگیرد. وقتی لرد به Blue Beetle فرصتی می‌دهد تا به او بپیوندد، و او مخالفت می‌کند با شلیک به مغز او، Blue Beetle را به قتل می‌رساند.

 

۲. مرگ تقریبی گروه به دست بتمن

بتمن همیشه به خود می‌بالد که برای هر اتفاقی آماده است، اما یک اتفاق تقریباً باعث کشته شدن هم تیمی‌هایش در داستان «برج بابل» شد. Ra’s al Ghul نقشه‌های شوالیه تاریکی را در دست می‌گیرد و به آرامی شروع به استفاده از آنها در لیگ می‌کند. در حالی که تیم موفق به غلبه بر این رویداد شد، منجر به بی اعتمادی جدی به بروس شد و تقریباً منجر به اخراج دائمی او شد.

۱. پاکسازی ذهن بتمن توسط گروه

احتمالاً بزرگ‌ترین خیانت‌های اعضای لیگ عدالت در تاریخ لیگ در داستان Identity Crisis رخ داد. مشخص شد که لیگ خاطرات بتمن را بعد از اینکه دکتر لایت را پس از صدمه به سو دیبنی در حال پاک کردن ذهن آنها گرفت، پاک کرده است. سایر خیانت ها معمولاً شامل نقض اعتماد تیم توسط یک نفر است. اما در اینجا، این لیگ بود که یکی از اعضای خود را با صدمه به یکی از اعضای خود شکست داد و وانمود کرد که هرگز اتفاق نیفتاده است.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

3 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments