#مهسا_امینی

نقدهای فصل اول Jupiter’s Legacy منتشر شدند؛ رقیبی ناشایست برای The Boys

رقیبی که با سر زمین خورد!

نقدهای فصل اول Jupiter’s Legacy منتشر شدند؛ رقیبی ناشایست برای The Boys سورنا رضایی ۰ ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰
نقدهای فصل اول Jupiter's Legacy

همزمان با انتشار در سرویس استریم نتفلیکس، نقدهای فصل اول Jupiter’s Legacy روی خروجی وب سایت‌ها قرار گرفته‌اند.

نتفلیکس چند سال پیش امتیاز ساخت اقتباس Jupiter’s Legacy را به دست آورد و تصمیم گرفت یک سریال بر اساس آن بسازد. در همین راستا، استیون اس. دنایت (Steven S. DeKnight) را به عنوان شورانر انتخاب کرد. در پرونده هنری او سریال‌های متعدد و شاخصی وجود دارد که از میانشان می‌توان Spartacus را نام برد. دنایت با گذشت چند ماه تیم تولید را ترک کرد؛ زیرا با دیگر دست‌اندرکاران اختلاف نظر داشت. در پی این اتفاق، سنگ کیو کیم (Sang Kyu Kim) از سوی مدیران نتفلیکس به عنوان شورانر جایگزین انتخاب شد.

Jupiter’s Legacy درباره تعدادی از انسان‌ها است که پس از قدم گذاشتن روی جزیره‌ای ناشناخته و مرموز به قدرت‌های ماوراطبیعی دست یافتند. آن‌ها به محض بازگشت به ایالات متحده آمریکا تصمیم می‌گیرند به عنوان ابرقهرمان مقابل نیروهای شر بایستند. بدین ترتیب، اولین نسل ابرقهرمانان در دهه ۳۰ میلادی شکل گرفت. با گذشت نزدیک به یک قرن، ابرقهرمانان تصمیم گرفته‌اند خود را بازنشسته کرده و میراثشان را به فرزندان بسپارند؛ فرزندانی که چندان اعتقادی به روش‌های والدین خود نداشته و از روش‌های متفاوتی برای رسیدن به اهداف استفاده می‌کنند. از آن‌جایی که محصول جدید نتفلیکس در ژانر ابرقهرمانی ساخته شده، گروهی از کاربران فضای مجازی و کارشناسان آن را رقیبی احتمالی برای The Boys می‌دانستند اما حالا می‌توان گفت چنین قیاسی به هیچ وجه درست نبوده است.

همزمان با انتشار روی نتفلیکس، قدهای فصل اول Jupiter’s Legacy روی خروجی وب سایت‌ها قرار گرفته‌اند. تاکنون و با انتشار دو نقد مثبت، هفت نقد متوسط و پنج نقد منفی متا سریال به رقم نه‌چندان قابل‌توجه ۴۵/۱۰۰ رسیده است. نمره در وب سایت Rotten Tomatoes هم رقم ۳۶/۱۰۰ است. برای مقایسه، می‌توان به فصل اول The Boys اشاره کرد که نمرات متاکریتیک و راتن تومیتوز آن به ترتیب ۷۴/۱۰۰ و ۸۴/۱۰۰ بوده‌اند. در ادامه خلاصه تعدادی از نقدهای قابل‌مطالعه است:

تام لانگ، وب سایت The Detroit News:

افزایش بیش از اندازه تعداد شخصیت‌های داستان می‌تواند به سردرگمی منجر شود. با این حال سریال لباس‌های پرزرق و برق، چشم‌هایی که لیزر شلیک می‌کنند و انفجارها و تخریب‌های پی در پی را در خود دارد که مولفه‌های یک اثر سرگرم‌کننده در سال ۲۰۲۱ میلادی هستند.

لوسی منگان، وب سایت The Guardian:

Jupiter’s Legacy به اندازه کافی جذابیت دارد اما خودش را خیلی جدی می‌گیرد. کوچک‌ترین فرصتی که برای خلق یک جوک یا المان طنز‌آمیز به وجود می‌آید، با نوجوانی عبوس، صحنه‌های اکشنی که مشابه‌اش را بارها دیده‌ایم و سخنرانی‌های بدون ظرافیت درباره شرایط کنونی جهان از بین می‌رود. نمایش گاه و بی گاه صحنه‌های طنز‌آمیز نه تنها لطمه‌ای به ماهیت سریال نمی‌زند، بلکه عمقش را نشان خواهد داد.

برایان لوری، وب سایت CNN:

 نتیجه کار، درامی تاثیرگذار است که به راحتی خود را به لیست روز افزون آثار کمیک بوکی و تاریک اضافه می‌کند اما به عنوان سریالی که درباره ابرقهرمانان است، Jupiter’s Legacy حس تماشای یک صحنه اسلوموشن را به مخاطب انتقال می‌دهد. داستان طی هشت قسمت و به واسطه دو تایملاین روایت می‌شود اما سرعت روایت بسیار کند و خسته‌کننده است.

آلن سپین‌وال، وب سایت Rolling Stone:

Jupiter’s Legacy قرار است بیشترین جدیت ممکن را به تصویر بکشد اما بیشتر به یک پارودی شباهت دارد که دست‌اندرکاران فراموش کرده‌اند جوک‌ها را داخل سریال قرار دهند.

فصل نخست Jupiter’s Legacy از ۸ قسمت تشکیل شده و هم‌کنون به صورت کاملا قابل‌تماشا است.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا