برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

یکی دیگر از نکات مخفی فیلم Iron Man پس از ده سال کشف شد!

ادای احترام به جف بریجز

یکی دیگر از نکات مخفی فیلم Iron Man پس از ده سال کشف شد! ۰ ۰۶ دی ۱۳۹۸ سینما و تلویزیون (کمیک) کپی لینک
فیلم Iron Man

یکی از کاربران که چندی پیش مشغول تماشای فیلم Iron Man بوده است، متوجه‌ی یک نکته‌ی مخفی شد که تا به حال هیچ فرد دیگری به آن اشاره نکرده بود.

فیلم‌های مارول طی ده سال گذشته به محبوبیت بسیار زیادی دست پیدا کردند و به‌ غیر از عوامل فنی مانند کارگردانی عالی و داستان پردازی جذاب، عامل دیگری هم در این اتفاق نقش داشته است. میزان جزئیات به‌کار رفته در این فیلم‌ها به قدری بالا است که بسیاری از طرفداران به تماشای چندباره‌ی فیلم‌های این دنیای سینمایی می‌نشینند تا نکات‌ مخفی یا به اصطلاح ایستر اگ‌ها را پیدا کنند.

با گذشت ده سال از اکران فیلم‌ Iron Man یکی از کاربران ایستر اگی را پیدا کرده است که تاکنون هیچ فرد دیگری متوجه‌ی آن نشده بود. این ایستر اگ‌ را می‌توان ادای احترامی به جف بریجز (Jeff Bridges) دانست که در اولین فیلم دنیای سینمایی مارول ایفای نقش اوبادیا استین، شخصیت منفی، را بر عهده داشت. در قسمتی از فیلم پپر پاتز را می‌بینیم که مشغول بررسی قراردادهای استین است.

در جریان بررسی قراردادها، پپر پاتز به لیست تجهیزات ارسالی به یکی از کشتی‌های باری نیروی دریایی برخورد می‌کند. ماجرا زمانی جالبتر می‌شود که بدانید این کشتی MSC Lebowski نام دارد. استفاده از چنین نامی برای یک کشتی باری بدون شک اشاره‌ای به شخصیت جف لبوفسکی در فیلم کالت The Big Lebowski، ساخته‌ی برادران کوئن است. اگر این فیلم را تماشای نکرده‌اید، باید بگوییم که نقش لبوفسکی را در این فیلم کمدی جف بریجز بر عهده داشته است.

جف بریجز با ایفای نقش لبوفسکی در هفتمین فیلم بلند برادران کوئن در مقام کارگردان توانست توجه‌‌ی بسیاری را به خود جلب کند. لبوفسکی فردی عیاش بود که زندگی‌اش را با رفتن به باشگاه بولینگ و گوش دادن به موسیقی می‌گذراند تا اینکه روزی با یک میلیونر هم‌نام خود اشتباه گرفته می‌شود. این فیلم به‌واسطه‌ی خلق شخصیت‌های محبوب و پرطرفدار به یکی از موفق‌ترین آثار برادران کوئن تبدیل شد.

در فیلم Avengers: Endgame هم اشاره‌ای به شخصیت جف لبوفسکی وجود دارد. اگر یادتان باشد، ثور پس از اینکه سر تانوس را با تبرش قطع کرد دچار افسردگی شد؛ زیرا برخلاف انتظارش نتوانست مردم ناپدید شده را به زمین بازگرداند. بعد از این اتفاق، ثور از باقی اعضای گروه جدا شد و زندگی خود را با انجام کارهای بیهوده گذراند. وقتی اعضای گروه انتقامجویان برای نجات جهان به سراغش آمدند، او افزایش وزن شدیدی پیدا کرده بود.

تونی استارک در بخشی از فیلم به شوخی از کلمه‌ی «لبوفسکی» برای اشاره به ثور استفاده می‌کند. نظر شما درباره‌ی ایستر اگ‌ها در فیلم‌های مارول چیست؟ آیا از دید شما چنین سیاستی باعث افزایش میزان جذابیت‌ این آثار می‌شوند؟
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments