1%
  • 0/10

آیفون SE 2020 با چه قیمتی به دست مشتری در داخل ایران می‌رسد؟

آیا گوشی اقتصادی اپل در بازار ایران در رده دستگاه‌های ارزان‌قیمت قرار می‌گیرد؟!

آیفون SE 2020 با چه قیمتی به دست مشتری در داخل ایران می‌رسد؟ ۰ ۱۰ تیر ۱۳۹۹ موبایل کپی لینک
قیمت آیفون SE 2020

آیفون SE 2020 گوشی اقتصادی اپل است که با قیمت پایه‌ی ۳۹۰ دلار به بازار جهانی عرضه شده است؛ اما این گوشی با چه قیمتی در ایران به دست مشتری می‌رسد.

اگر سری به بازارها و مراکز خرید گوشی در این روزها بزنید، متوجه می‌شوید که قیمت گوشی بسیار نجومی است و وقتی با قیمت دلاری آن مقایسه می‌شود حتی با دلار این روزها که به بالاترین میزان خود رسیده، عجیب و دور از واقع به نظر می‌رسد.

آیفون SE 2020 جدیدترین محصول اپل است که اگرچه از جدیدترین پردازنده‌ی اپل پشتیبانی می‌کند و گوشی قدرتمندی است، تحت عنوان محصولی اقتصاد راهی بازار شده است. این گوشی در بازار دنیا با قیمت پایه‌ی ۳۹۰ دلاری عرضه شده و در رده‌ی محصولات اقتصادی قرار می‌گیرد.

اما این گوشی در بازار ایران اصلا در رده‌ی محصولات اقتصادی و ارزان‌قیمت نیست؛ مگر اینکه قیمت‌های بین ۱۲ تا ۱۵ میلیون تومان را اقتصادی در نظر بگیریم. اگر قیمت این گوشی را با دلار ۱۹ هزار تومان هم محاسبه کنیم، قیمتی حدود ۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان خواهد داشت و اگر عوارض ورود گوشی به کشور و هزینه‌ی رجیستری را هم در نظر بگیریم باید قیمت آنها نهایتا به ۹ میلیون تومان برسد، اما نسخه‌ی ۶۴ گیگابایتی این گوشی با قیمتی حدود ۱۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان هم‌اکنون در بازار موجود است.

قیمت نسخه‌ی بدون کد این گوشی هم ۹ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان است که به این ترتیب یعنی عوارض ورود و هزینه‌های رجیستری محاسبه نشده و خریدار مجبور است این گوشی را با دلار ۲۴ هزار تومانی بخرد و در نهایت هم باید هزینه‌ای معادل ۵۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان برای ثبت در شبکه‌ی همتا و حدود یک میلیون تومان هزینه‌ی خرید پاسپورت بپردازد و به این ترتیب قیمت تمام شده‌ی گوشی به حدود ۱۰ میلیون و ۶۰۰ تا ۷۰۰ هزار تومان می‌رسد.

اما اگر گوشی با کد خریداری کند و برای نسخه‌ی ۶۴ گیگابایتی ۱۲ میلیون و نیم بپردازد یعنی گوشی را با دلار بیش از ۳۲ هزار تومان خریداری کرده است. بر اساس گزارش بازاریان هزینه‌ی ثبت و رجیستری در بازار به این شکل محاسبه می‌شود که یک میلیون برای ثبت در شبکه‌ی همتا، یک میلیون تومان بابت خرید پاسپورت و حدود یک میلیون تومان هم دستمزد فروشنده.

البته این روزها افزایش قیمت دلار باعث بروز چنین مشکلاتی شده اگرچه به نظر می‌رسد محصولات اپل به دلیل نداشتن نمایندگی در ایران برای مشتری بسیار گران تمام می‌شود؛ اما سایر برندها نیز افزایش قیمت چشمگیری داشته‌اند.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments