آیفون ۱۷ در هند تولید خواهد شد

آیفون ۱۷ هند

اینطور که از صحبت‌های مینگ‌چی کو پیداست، ظاهرا اپل تصمیم دارد تولید گوشی‌های سری آیفون ۱۷ را در کشور هند آغاز کند.

تا چند سال قبل کمتر کسی فکرش را می‌کرد هند بتواند روزی شرکت‌های بزرگ تولیدکننده‌ی گوشی در جهان را متقاعد کند تا در این کشور به تولید گوشی هوشمند بپردازند. سامسونگ، گوگل و حالا هم اپل، از جمله بزرگان دنیای فناوری به حساب می‌آیند که بازار پر رونق هندوستان آن‌ها را به سمت خود کشانده است.

سامسونگ که یکی از بزرگ‌ترین خطوط مونتاژ خود را در هندوستان احداث کرده است، گوگل هم قصد دارد سری پیکسل ۸ را در این کشور تولید کند و حالا هم به گفته‌ی مینگ‌چی کو، یکی از تحلیل‌گران نام‌آشنای اپل، این شرکت آمریکایی قصد دارد تولیدات خود را در این کشور افزایش دهد. اپل حالا هم در هندوستان فعالیت دارد اما گفته می‌شود تا سال ۲۰۲۵، حدودا ۲۵٪ از تولیدات آیفون به این کشور آسیایی منتقل خواهد شد.

طبق گفته‌های کو، مدل استاندارد آیفون ۱۷ که احتمالا شامل مدل پلاس هم خواهد شد به صورت انحصاری در هند تولید می‌شوند. این اتفاق طبق پیش‌بینی‌ها باید در شش ماه دوم سال ۲۰۲۴ آغاز شود اما تاریخ عرضه‌ی این گوشی همانطور که احتمالا در جریان هستید باید در سپتامبر ۲۰۲۵ باشد.

نکته‌ی جالب اینجاست که اولین بار در تاریخ اپل است که می‌بینیم به طور کلی فرایند ساخت یک آیفون در کشوری جز چین صورت می‌گیرد. کو مدعی شده که اپل به خاطر کم‌تجربه بودن نیروی کار در شرکت مونتاژ هند، خواسته آن‌ها وظیفه‌ی تولید مدل‌های استاندارد را بر عهده بگیرند چون ساخت مدل‌های پرو به دلیل بهره‌مندی از قطعات بیشتر، پیچیدگی بیشتری هم دارد. بدین ترتیب ریسک کمتری هم این شرکت آمریکایی را تهدید می‌کند. حال باید دید آیفون ۱۷ ساخته شده در هند چه کیفیتی خواهد داشت و آیا می‌تواند کاربران را راضی نگه دارد یا خیر.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا