برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 10/10

آیفون 16 پرو دو دوربین جدید خواهد داشت

مدل پرو مکس به دوربین فوق عریض بهتر مجهز می‌شود

آیفون 16 پرو دو دوربین جدید خواهد داشت ۰ ۰۲ خرداد ۱۴۰۳ اخبار فناوری کپی لینک
آیفون 16 پرو دوربین

گزارشات حاکی از آن است که اپل می‌خواهد برای آیفون 16 پرو از دو دوربین جدید و برای مدل پرو مکس از دوربین فوق عریض پیشرفته‌تری استفاده کند.

با توجه به گزارشی که یک افشاگر در ویبو منتشر کرده، ظاهرا باید انتظار بهبود چشمگیر کیفیت دوربین‌ها در سری آیفون 16 پرو را داشته باشیم. سری آیفون 16 پرو منظورمان هم مدل پرو و هم پرو مکس است که گفته می‌شود از لحاظ سنسور، یک سری ارتقای جزئی و قابل توجه برایشان در نظر گرفته شده است.

دوربین فوق عریض بهتر برای آیفون 16 پرو مکس

از آیفون 16 پرو مکس شروع می‌کنیم. شنیده‌ها حاکی از آن است که اپل می‌خواهد برای این گوشی از یک دوربین فوق عریض 48 مگاپیکسلی استفاده کند. دوربینی با قابلیت‌های بیشتر و کیفیت به مراتب بالاتر.

مدت‌هاست که شایعه‌ی تجهیز مدل پرو مکس از پرچم‌داران نسل بعد اپل به دوربین فوق عریض 48 مگاپیکسلی را می‌شنویم و به نظر می‌رسد بالاخره قرار است این شایعه به حقیقیت بپیوندد.

سنسور تتراپریزم برای مدل پرو

اپل برای آیفون 16 پرو قرار است از دوربین تتراپریزم آیفون 15 پرو مکس استفاده کند. همان سنسوری که در واقع نقش یک دوربین تله‌فوتو را بازی می‌کند اما اپل به خاطر یک سری فناوری خاص آن را تتراپریزم می‌نامد. بدین ترتیب مثل همیشه نام مختص به خود را سر زبان‌ها می‌اندازد.

این دوربین قادر است در زوم 5 برابری به صورت اپتیکال عکاسی و فیلمبرداری کند و کیفیت فوق‌العاده‌ای هم دارد. اما اپل سال گذشته فقط در آیفون 15 پرو مکس آن را به کار برد. از همان زمان تاکنون شایعات ما را به این سمت هدایت کردند که اپل می‌خواهد از این دوربین در آیفون 16 پرو هم استفاده کند. این خبر را ابتدا مینگ چی کو، تحلیل‌گر نام‌آشنای اپل منتشر کرد و حالا هم این افشاگر چینی، به آن دامن زده است.

اینطور که پیداست، اپل قصد ارتقای دوربین تتراپریزم مدل پرو مکس را ندارد و این یعنی شاهد همان دوربین 12 مگاپیکسلی خواهیم بود. بدین ترتیب هر دو مدل پرو از لحاظ دوربین تله‌فوتو و فوق عریض با هم برابر می‌شوند. از آن جایی هم که دوربین اصلی آن‌ها با هم برابر است، در نتیجه بعد از یک سال تفاوت در سنسور دوربین، دو مدل پرو و پرو مکس از پرچم‌داران اپل بار دیگر از این حیث با هم یکسان شدند.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments