برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

امکان ترجمه متن‌ها به بخش استوری برنامه اینستاگرام اضافه شد

بررسی یکی از قابلیت‌های جدید و مناسب کاربران

امکان ترجمه متن‌ها به بخش استوری برنامه اینستاگرام اضافه شد ۰ ۰۹ مرداد ۱۴۰۰ اخبار فناوری کپی لینک
استوری اینستاگرام

اگر به یاد داشته باشید در سال ۲۰۱۶ قابلیت ترجمه پست‌ها و متن‌های زیر آن‌ها (Caption) به برنامه اینستاگرام اضافه شد و افراد زیادی از این ویژگی بهره بردند.

هفته گذشته به صورت رسمی اعلام شد که یک قابلیت جدیدی به این برنامه اضافه خواهد شد که کاربران با استفاده از آن می‌توانند متن‌های نوشته شده در قسمت‌های استوری این نرم افزار را ترجمه کنند.

اگر در این بخش استوری کاربری را مشاهده کنید که به زبان دیگری نوشته شده باشد، این نرم افزار به شما اجازه می‌دهد تا به راحتی آن را ترجمه کنید. این کار کاملا به صورت خودکار انجام می‌شود؛ برای مثال اگر در قسمت استوری متنی به زبان دیگری نوشته شده باشد در گوشه بالا سمت چپ یک گزینه با نام See Translation نمایان خواهد شد که لمس کردن آن و انتخاب گزینه مشاهده ترجمه در قسمت پایین صفحه معنی متن نوشته شده را به کاربران نشان می‌دهد.

با توجه به گزارش‌های جدیدی که در این رابطه منتشر شد اینستاگرام قصد دارد تا این قابلیت را در دسترس تمام کشورهای جهان قرار دهد. در حال حاضر این ویژگی برای بیش از ۹۰ کشور در دسترس بوده و کاربران بین المللی می‌توانند از آن استفاده کنند.

وجود این ویژگی چندی پیش توسط یکی از توسعه دهندگان برنامه اینستاگرام به نام Alessandro Paluzzi گزارش شد. علاوه بر این موضوع تایید شد که این قابلیت مربوط به بخش استوری بوده و برای تمام کشورهای دنیا منتشر خواهد شد. چند سال پیش در سال ۲۰۱۶ اینستاگرام قابلیت ترجمه خودکار قسمت بایو (Bio)، نظرات (کامنت) و نوشته‌های زیر پست‌ها را در دسترس کاربران قرار داد. اما نتوانست ویژگی ترجمه متون قسمت استوری‌ها را که حدود یک ماه بعد راه‌اندازی شد به این برنامه اضافه کند.

با استفاده از این ویژگی جدید کاربران می‌توانند تا متن‌های بخش استوری را ترجمه کنند. اما امکان استفاده از ترجمه صوتی فعلا در دسترس قرار ندارد و انتظار می‌رود که این قابلیت نیز در آینده به این برنامه اضافه شود.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments