اینستاگرام IGTV را حذف می‌کند

اینستاگرام IGTV

اینستاگرام IGTV را از این شبکه اجتماعی برمی‌دارد؛ چرا که روند استفاده از آن طبق انتظارات پیش نرفت و این قابلیت خیلی مورد استقبال کاربران قرار نگرفت.

سخنگوی فیسبوک اعلام کرده که آیکون IGTV قرار بود طوفانی در بخش اشتراک گذاری ویدیوها در شبکه‌های اجتماعی به پا کند، اما این اتفاق نیفتاد و اکنون این شرکت تصمی به حذف آی‌جی‌تی‌وی از اینستاگرام گرفته است.

در همین راستا سخنگوی فیسبوک در مصاحبه با TechCrunch اعلام کرد که اینستاگرام IGTV را از بخش بالای رابط اصلی خود حذف می‌کند.

بر اساس گزارش وی، تعداد بسیار کمی از کاربران از این سرویس استفاده می‌کنند، در عوض بیشتر این افراد فیلم‌های IGTV را از طریق فید اصلی خود، کانال مربوطه، پروفایل‌های کاربر یا برنامه اختصاصی IGTV مشاهده می‌کنند.

درابتدا سرویس IGTV به گونه‌ای بود که کاربران فقط می‌توانستند کلیپ‌های عمودی منتشر کنند و امکان انتشار فیلم‌های افقی وجود نداشت اما بعد این مشکل حل شد. همچنین به تازگی گزینه ارسال فیلم‌های IGTV مستقیما از برنامه استاندارد ممکن شده است که یکی از مهمترین تغییرات این سرویس به شمار می‌رود.

در حالی که مدیران شبکه اجتماعی اینستاگرام تصمیم گرفته‌اند که دکمه IGTV را از بالای صفحه اینستاگرام حذف کنند، اما اطلاعی درباره اینکه چرا کاربران از این سرویس استفاده نمی‌کنند، نداده‌اند.

با این حال به نظر می‌رسد شاید فقط یک مساله ساده در مورد استفاده مردم از اینستاگرام وجود داشته باشد؛ به عنوان یک شبکه اجتماعی، مردم در درجه اول از آن استفاده می‌کنند تا بخشی از زندگی روزانه‌شان را با دوستان خود به اشتراک بگذارند و لزوماً قصد دیدن یک فیلم 5 دقیقه‌ای حرفه‌ای را در این پلتفرم ندارند؛ چرا که یوتیوب بستر خوبی برای تماشای این گونه فیلم‌هاست.

از سوی دیگر این سرویس هرگز برای شبکه اجتماعی اینستاگرام درآمدی در پی نداشته و همان فیلم‌های کوتاه‌تر معمول اینستاگرامی این درآمد را حاصل کرده است، پس لزومی به سرمایه گذاری روی چنین سرویسی وجود ندارد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا