تریلر The Harder They Fall ادریس البا را در نقش یک قانونشکن خطرناک نشان می‌دهد

این ویدیو بیش از دو دقیقه زمان دارد

سرویس استریم نتفلیکس ساعاتی قبل تریلر The Harder They Fall را در کانال یوتیوب خود قرار داد که تماشایش بیش از دو دقیقه زمان می‌برد.

رسانه‌ها در جولای سال ۲۰۱۹ میلادی اعلام کردند جاناتان میجرز (Jonathan Majors) برای نقش‌آفرینی در یک فیلم سینمایی قرارداد امضا کرده است. خبرگزاری‌ها همچنین تاکید داشتند پروژه مزبور The Harder They Fall نام داشته، برای نتفلیکس بوده و جیمس سامنوئل (Jeymes Samuel) وظیفه کارگردانی آن را بر عهده گرفته است. او یک خواننده و ترانه‌نویس انگلیسی بوده و جز دو فیلم کوتاه در سال‌های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۷، هیچ تجربه دیگری در زمینه فیلمسازی ندارد. با این حال، بازیگران مشهوری مانند ادریس البا (Idris Elba)، زازی بیتز (Zazie Beetz) و لکیث استنفیلد (Lakeith Stanfield) نقش‌های اصلی را بر عهده گرفتند.

نتفلیکس قصد داشت The Harder They Fall را در مارس سال گذشته میلادی جلوی دوربین ببرد اما همه‌گیری ویروس کرونا اجازه نداد. شیوع ویروس نه تنها باعث شد تیم تولید از برنامه‌ریزی‌های خود عقب بیافتد، بلکه دو بازیگر مشهور، یعنی وسلی اسنایپس (Wesley Snipes) و استرلینک کی. براون (Sterling K. Brown) را به ترک پروژه مجبور کرد؛ زیرا برنامه فیلمبرداری با دیگر پروژه‌ها تداخل پیدا کرده بود. به هر حال، فیلم در سپتامبر همان سال جلوی دوربین رفت و با وجود فراز و نشیب‌ها، توانست فاز فیلمبرداری را به انتها برساند.

نتفلیکس ساعاتی قبل تریلر The Harder They Fall را در فضای مجازی به اشتراک گذاشت. این اثر روی دو شخصیت واقعی تمرکز دارد: نت لاو با نقش‌آفرینی جاناتان میجرز و روفوس باک با نقش‌آفرینی ادریس البا. نت در گذشته یک برده بود اما پس از اینکه توانست آزادی خود را بدست بیاورد، به یکی از مشهوترین کابوی‌های آفریقایی-آمریکایی در جریان جنگ داخلی ایالات متحده (۱۸۶۱ الی ۱۸۶۵ میلادی) تبدیل شد. روفوس، یک قانونشکن بود که اواخر قرن نوزدهم میلادی گروهی را ایجاد کرد و به انجام جنایت‌های متعددی پرداخت. او و گروهش به هیچ کس رحم نداشته و از همه سرقت می‌کردند. آن‌ها یکبار به مغازه‌دار گفتند اگر بتواند سریع‌تر از یکی از اعضای گروه بدود، کشته نمی‌شود. او این کار را انجام داد و زنده ماند اما گروه خلافکاری دستیارش را به قتل رساندند.

تریلر The Harder They Fall بیش از دو دقیقه زمان داشته و حمله تعدادی قانونشکن به قطار و فراری دادن رئیس‌شان، یعنی روفوس باک را به تصویر می‌کشد. ویدیو در ادامه به سراغ نت لاو رفته و سعی می‌کند او را معرفی کند. نکته جالب اینجا است که نت در بخشی از تریلر دلیل دشمنی‌اش با باک را یک رقابت شغلی توصیف می‌کند، در حالی که به دنبال انتقام است. باک مدت‌ها قبل والدینش را به قتل رسانده بود. در ضمن، طبق آنچه قابل‌مشاهده است، نت در ماجراجویی خود تنها نبوده و چندین همراه خواهد داشت.

یکی از نقاط قابل‌توجه پیرامون فیلم جدید نتفلیکس، استفاده از بازیگران سیاهپوست برای تمامی نقش‌های اصلی است. با توجه به تریلر The Harder They Fall می‌توان گفت انتخاب‌ها کاملا مناسب بوده و تمامی چهره‌ها حداقل تا اینجای کار ضعفی نداشته‌اند. در ضمن، نخستین باری نیست که ادریس البا در نقش یک هفت‌تیرکش ظاهر می‌شود. او نقش مشابهی را در The Dark Tower ایفا کرده بود که اثر قابل‌دفاعی نبوده و به یک شکست تمام عیار تبدیل شد. باید منتظر ماند و دید تجربه تلخ تکرار می‌شود یا خیر.

فیلم The Harder They Fall در تاریخ ۱۴ مهر سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۶ اکتبر) در جشنواره فیلم لندن به نمایش درآمده و سپس در تاریخ ۳۰ (مصادف با ۲۲ اکتبر) مهر در سرویس استریم نتفلیکس منتشر خواهد شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا