1%
  • 0/10

هواوی نیمی از سهم بازار موبایل چین را در اختیار دارد

رشد ۱۳ درصدی فروش باوجود عدم پشتیبانی از برنامه‌های گوگل در گوشی‌های هواوی

هواوی نیمی از سهم بازار موبایل چین را در اختیار دارد ۰ ۰۹ مرداد ۱۳۹۹ موبایل کپی لینک
بازار موبایل چین

نیمی از بازار موبایل چین حالا در اختیار هواوی قرار دارد و این در حالی است که به دلیل تحریم‌های آمریکا، هواوی امکان ارائه سرویس‌های گوگل را روی گوشی‌هایش ندارد.

سال گذشته ایالات متحده نام هواوی را در لیست سیاه تحریم‌هایش قرار داد و در پی آن گوگل همکاری خود با این کمپانی را قطع و از ارائه سرویس‌ها و خدماتش روی گوشی‌های هواوی ممانعت کرد. با این حال موسسه تحقیقاتی کانترپوینت گزارش داده که در طول سه ماهه‌ی دوم سال ۲۰۲۰ هواوی توانسته ۴۶ درصد از سهم فروش گوشی‌های هوشمند در چین را به خود اختصاص دهد که این رقم بیش از کل سهم شرکت‌های ویوو، اوپو و شیائومی تخمین زده شده است.

گزارش‌ها حاکی از آن است که این رقم بالاترین سهم بازار هواوی در چین به شمار می‌رود که حجم فروش در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۱۴ درصد افزایش یافته است.

بازار موبایل چین

این در حالی است که بسیاری از کاربران در سراسر جهان استفاده از گوشی‌های هواوی را به دلیل عدم پشتیبانی از سرویس‌ها و برنامه‌های گوگل کنار گذاشته‌اند.

به گزارش فلورا تانگ، تحلیلگر کانترپوینت، چین به مهمترین بازار هواوی تبدیل شده است زیرا تعداد فروش گوشی‌های هواوی در خارج از چین به دلیل پشتیبانی نکردن از سرویس‌های گوگل کاهش چشمگیر داشته است.

اوایل ماه جاری هواوی اعلام کرد که درآمد این شرکت در نیمه اول سال ۲۰۲۰ در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۱۳.۱ درصد رشد داشته است. این در حالی است که امسال انتشار و پاندمی ویروس کرونا همه‌ی کسب و کارها را تحت تاثیر قرار داده است.

هواوی همچنین از این موضوع سود می‌برد که مصرف کنندگان چینی بیشتر گوشی‌های هوشمند 5G خریداری می‌کنند. ۶۰ درصد بازار گوشی‌های 5G چین در اختیار هواوی است که مصرف کنندگان بیشتر از هر جای دنیا گوشی‌های مبتنی بر فناوری 5G خریداری می‌کنند. براساس گزارش موسسه تحقیقاتی کانترپوینت، یک سوم از گوشی‌های هوشمند فروخته شده در چین در سه ماهه دوم از فناوری 5G پشتیبانی می‌کردند.

البته باید به این نکته هم اشاره کرد که اپل نیز در بازار چین سهم قابل توجهی دارد و سری گوشی‌های آیفون ۱۱ و آیفون SE توانسته از فروش خوبی در این کشور برخوردار شود اما این گوشی‌ها از شبکه‌های 5G پشتیبانی نمی‌کنند.

با این حال اپل امسال به کاهش قیمت گوشی‌هایش در چین توانست سهم خوبی از بازار این کشور را در اختیار بگیرد؛ گوشی‌های آیفون به طور معمول در مقایسه با ایالات متحده، قیمت بالایی در چین دارند. اما کاهش قیمت گوشی‌های اپل امسال به حدی بود که برخی از مدل‌های آیفون تقریبا قیمتی برابر ایالات متحده داشتند و توانستند از فروش بسیار خوبی در این کشور برخوردار شوند.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments