حساب تجاری اینستاگرام

چطور از حساب تجاری اینستاگرام (instagram business) استفاده کنیم؟

اینستاگرام دیگر تنها یک پلتفرم برای اشتراک‌گذاری عکس‌ها و فیلم‌هایی نیست که دوستان شما را وضعیت زندگی شگفت‌انگیزتان باخبر می‌کنند. بلکه این رسانه‌ی اجتماعی حالا به یک ابزار بازاریابی قدرتمند برای مشاغل نیز تبدیل شده است.

تقریباً هر ماه یک میلیارد نفر در سراسر جهان از اینستاگرام استفاده می‌کنند. از این یک میلیارد نفر، از هر ۱۰ نفر ۹ نفر یک کسب و کار را در اینستاگرام دنبال می‌کنند. این رقم به این معنی است که کسب و کار شما پتانسیل رسیدن به ۹۰۰ میلیون دنبال‌کننده را در این پلتفرم رسانه‌ای و اجتماعی متمرکز بر محتوای بصری دارد. اگر تاکنون از اهمیت استفاده از حساب تجاری اینستاگرام باخبر نبوده‌اید، راهنمای زیر می‌تواند در توسعه‌ی کسب و کارتان به شما کمک کند.

الزام ساختن یک حساب تجاری اینستاگرام

پلتفرم اینستاگرام دو نوع حساب کاربری به کاربران ارائه می‌دهد: اکانت‌های شخصی (Personal) و اکانت‌های تجاری (Business Account)

اگر تاکنون از یک اکانت شخصی اینستاگرام برای انجام تبلیغات تجارت‌تان استفاده می‌کردید، برای دسترسی به ویژگی‌های توسعه‌یافته و مفید، بهتر است که اکانت خود را به حساب تجاری اینستاگرام تبدیل کنید. با یک اکانت تجاری اینستاگرام، می‌توانید ساعات کاری و آدرس فروشگاه‌تان را در قسمت بیوگرافی اضافه کنید. همچنین، حساب‌های تجاری دارای گزینه‌های تماس برای اضافه‌کردن در پروفایل شما هستند. برای مثال، می‌توانید شماره تماس یا آدرس ایمیل‌ تجاری خود را در صفحه‌ی اصلی اکانت به‌اشتراک بگذارید. اکانت‌های شخصی فاقد چنین قابلیتی هستند. ساخت یک اکانت تجاری در اینستاگرام هیچ هزینه‌ای ندارد. اکانت‌های تجاری اینستاگرام کاملا رایگان هستند.

اولین قدم در به‌کارگیری بازاریابی اینستاگرامی برای توسعه‌ی تجارت، ساخت یک بیزنس اکانت است. ابتدا یک اکانت اینستاگرام بسازید. سپس اکانت اینستاگرام خود را به یک حساب تجاری اینستاگرام تبدیل کنید.

هنگامی که بیزنس اکانت اینستاگرام خود را راه‌اندازی کردید، نکات بعدی را دنبال کنید تا بیاموزید چگونه از اینستاگرام به‌عنوان یک ابزار قدرتمند بازاریابی، فروش و خدمات مشتری بهترین استفاده را ببرید.

۱- در انتشار محتوا نظم و پیوستگی را رعایت کنید

پست‌ها و استوری‌ها را به‌طور منظم در حساب تجاری اینستاگرام به‌اشتراک بگذارید.

برای درک تفاوت نحوه‌ی عملکرد پست‌ها و استوری‌های اینستاگرام باید این نکته را بدانید که پست‌های اینستاگرام برای همیشه در پروفایل شما باقی می‌مانند (مگر اینکه خودتان پستی را حذف کنید). بنابراین، برای انتشار عکس‌های باکیفیت و واضح بهتر است از پست‌ها استفاده کنید. در مقابل، استوری‌های اینستاگرام بعد از ۲۴ ساعت ناپدید می‌شوند (مگر اینکه آن‌ها را در استوری هایلایت خود ذخیره کنید).

استفاده از استوری‌ها برای نشان‌دادن پشت صحنه‌ی آنچه که روی آن کار می‌کنید عالی هستند. در واقع، استوری‌های اینستاگرام فرصت ایجاد ارتباط صمیمانه‌تری با مخاطب به شما ارائه می‌کنند. زیرا به‌ هر حال، داشتن ارتباطی صادقانه و صمیمی با مخاطبان یک تکنیک‌های بازاریابی در اینستاگرام است که نباید از آن غافل شوید.

در حالی که اینستاگرام به شما امکان می‌دهد حداکثر ۱۰ عکس را با هر پست به اشتراک بگذارید، بهتر است تعداد عکس‌هایی که در یک پست قرار می‌دهید به دو یا سه عکس محدود باشد. بدون نگرانی در مورد ارسال هرزنامه به فالوورها، می‌توانید هر تعداد استوری را که می‌خواهید در کنار هم قرار دهید، زیرا استوری‌ها از بقیه فید جدا هستند. محدودیت زمانی ویدیوها در پست‌های اینستاگرام حداکثر ۱ دقیقه است. محدودیت زمانی ویدیوها در استوری اینستاگرام نیز حداکثر ۱۵ ثانیه است.

می‌توانید از هشتگ‌ها هم در پست‌های اینستاگرام و هم در استوری‌ها برای افزایش دسترسی مخاطبان به محتوا استفاده کنید. توصیه می‌شود در پست‌ها از چندین هشتگ در سراسر کپشن خود استفاده کنید، یا مجموعه‌ای از هشتگ‌های مرتبط را به انتهای کپشن اضافه کنید. در استوری‌ها، حداکثر یک یا دو هشتگ قرار دهید تا از شلوغ‌شدن صفحه جلوگیری کنید. برای به اشتراک گذاشتن عکس‌ها و ویدیوهایی که به برقراری ارتباط با مخاطبان کمک می‌کنند از اینستاگرام استفاده کنید. محصولات، خدمات و رضایت مشتریان خود را به نمایش بگذارید. با استفاده از هشتگ‌های مرتبط موضوعات پرطرفدار را هدف قرار دهید تا دنبال‌کنندگان جدید بتوانند حساب تجاری اینستاگرام شما را پیدا کنند.

۲- از اینستاگرام برای تعامل با مشتریان استفاده کنید

تعامل با فالوورها در اینستاگرام بسیار مهم است. زیرا فالوورهای شما می‌توانند به مشتری شما تبدیل شوند. با پاسخ‌دادن به نظرات و پیام‌های دایرکت با فالوورها ارتباط برقرار کنید. مردم به‌طور فزاینده‌ای از ویژگی پیام‌رسان دایرکت اینستاگرام برای ارتباط با مشاغل و پرسیدن سؤالات در مورد محصولات و خدمات استفاده می‌کنند. به‌طور منظم دایرکت اینستاگرام خود را برای پاسخ‌دادن به سؤالات مشتری‌ها نظارت کنید. حساب تجاری اینستاگرام که اکانت حرفه‌ای نیز هستند، دارای دو تب صندوق ورودی است: پرایمری (Primary) و جنرال (General). همه پیام‌های مستقیم ابتدا به صندوق ورودی پرایمری شما می‌آیند.

می‌توانید پیام‌های کمتر فوری را به صندوق ورودی جنرال منتقل کنید. درباره پیام‌های خوانده‌نشده در صندوق ورودی پرایمیری اعلان دریافت خواهید کرد، اما در مورد پیام‌های خوانده‌نشده در صندوق ورودی جنرال اعلان ارسال نمی‌شود. این سیستم صندوق ورودی دارای دو تب اینباکس برای بیزنس اکانت‌های اینستاگرام به کاربران حرفه‌ای اینستاگرام کمک می‌کند تا پیام‌های دایرکت‌شان را سازماندهی کنند.

اینستاگرام نه تنها یک ابزار بازاریابی، بلکه یک ابزار خدمات مشتری نیز است.

۳- با استفاده از ویژگی Instagram Insights عملکرد صفحه‌ی خود را بررسی کنید

داشتن یک حساب تجاری اینستاگرام به شما امکان دسترسی انحصاری به Insights، ابزار تجزیه و تحلیل اینستاگرام را می‌دهد. با ضربه‌زدن روی گزینه‌ی Insights به این قسمت دسترسی پیدا می‌کنید. در قسمت Insight می‌توانید داده‌های مفیدی مانند آمار جمعیتی فالوورها، آمار تعامل پست و بهترین روز و زمان برای اشتراک‌گذاری محتوا را به دست آورید. از Insight برای شکل دادن به استراتژی محتوا بازاریابی در اینستاگرام استفاده کنید.

۴- یک کمپین تبلیغاتی در اینستاگرام راه‌اندازی کنید

اجرای تبلیغات یکی دیگر از ویژگی‌هایی‌ است که منحصر به حساب تجاری اینستاگرام است. حتی یک کمپین تبلیغاتی اینستاگرام با بودجه متوسط نیز می‌تواند نتایج عالی در پی داشته باشد. ایجاد یک کمپین تبلیغاتی می‌تواند به شما در رسیدن به اهدافی مانند افزایش دسترسی به پست یا فروش محصولات و خدمات بیش‌تر کمک کند. شما می‌توانید کمپین‌های تبلیغاتی اینستاگرام را از طریق مدیر تبلیغات فیس بوک (Facebook’s Ads Manager) راه‌اندازی و مدیریت کنید. در واقع، فیسبوک مالک اینستاگرام است. از آنجایی که بسیاری از کاربران فیسبوک دارای حساب‌های اینستاگرام هستند، فیس بوک قابلیت‌های تبلیغاتی این دو شبکه را در یک محل ادغام کرده است.

۵- فروش مستقیم محصولات از طریق حساب تجاری اینستاگرام

آیا می‌دانستید که می‌توانید محصولات خود را مستقیماً از طریق اینستاگرام با داشتن یک بیزنس اکانت بفروشید؟ هنگامی که قابلیت‌های خرید اینستاگرام را فعال می‌کنید، می‌توانید محصولات را در پست‌ها و استوری‌های خود تگ کنید. هنگامی که فالوورها یا بازدیدکنندگان حساب شما روی یک محصول تگ‌شده کلیک می‌کنند، برای تکمیل خرید خود به وب سایت شما منتقل می‌شوند. در ادامه نحوه‌ی فعال‌کردن قابلیت‌های خرید در اینستاگرام را دنبال کنید:

۱. ابتدا باید تأیید کنید که آیا واجد شرایط فروش در اینستاگرام هستید یا خیر. برای برخی صنایع خاص محدودیت‌هایی وجود دارد.

۲. حساب تجاری اینستاگرام خود را به صفحه فیس بوک کسب و کارتان لینک کنید.

۳. کاتالوگ محصولات‌تان را از طریق فیس بوک یا پلت فرم تجارت الکترونیک خود آپلود کنید.

۴. با ارسال اطلاعات حساب کاربری خود برای بررسی، به اینستاگرام اطلاع می‌دهید که می‌خواهید یک فروشگاه راه‌اندازی کنید.

پس از تأیید توسط اینستاگرام، می‌توانید قابلیت خرید اینستاگرام را فعال کنید و محصولات موجود در کاتالوگ را در پست‌ها و استوری‌ها تگ کنید.

اینستاگرام پلتفرمی فراتر از یک شبکه‌ی اجتماعی برای اشتراک‌گذاری عکس است. حالا دیگر اینستاگرام به یک ابزار بازاریابی، خدمات مشتری و فروش است. اکانت تجاری اینستاگرام ویژگی های قدرتمندی را به شما ارائه می‌کند که به شما امکان می‌دهد کمپین‌های تبلیغاتی اجرا کنید، محصولات را در پست‌ها تگ کنید و تجزیه و تحلیل حساب کاربری‌تان را مشاهده کنید. اکنون که می‌دانید چگونه از اینستاگرام برای کسب و کار خود استفاده کنید، یک حساب تجاری اینستاگرام باز کنید و نکات ذکرشده را اجرا کنید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا