اشتراک گذاری بازی‌ ایکس‌باکس

اشتراک گذاری بازی‌ ایکس‌باکس چگونه است؟

یک حساب کاربری، چند بازیکن!

یکی از متداول‌ترین سوالاتی که در سایت رسمی ایکس‌باکس پرسیده می‌شود این است که اشتراک گذاری بازی‌ ایکس‌باکس چگونه است؟ که البته سوال بسیار خوبی است. چرا که با این کار در سرویس ایکس‌باکس می‌توان آرشیو بازی‌های ایکس‌باکس گیم پس (Xbox Game Pass)، بازی‌های دیجیتال، عضویت طلایی Xbox Live و بسیاری موارد خارق‌العاده دیگر را با دوستان و خانواده در کنسول خود به اشتراک بگذارید.

اما قبل از اینکه بازی‌هایتان را با دیگران به اشتراک بگذارید بهتر است دو مورد را در ذهن داشته باشید. یک، اگر فردی که بازی‌هایش را به اشتراک می‌گذارد از کنسول دیگری استفاده ‌کند و اتصال قطع ‌شود، وی موقتاً دسترسی به بازی‌های خود را از دست می‌دهد. و دو، این روش فقط برای بازی های دیجیتال قابل اجرا است.

بسیاری از افراد از این ویژگی برای به اشتراک گذاشتن آرشیو بازی‌های دیجیتال خود با یک دوست در مکان دیگری استفاده می کنند که البته ریسک‌هایی هم دارد. طبق آنچه مایکروسافت در سایت خود عنوان کرده است افرادی که از یک کنسول بازی استفاده می‌کنند بدون نگرانی از به هم زدن ذخیره بازی دیگر بازیکنان می‌توانند با نمایه متفاوت خود وارد فهرست بازی‌ها شوند و از بازی‌ کردن هر کدام از آن‌ها لذت ببرند. همچنین اگر فردی از دو کنسول متفاوت استفاده می‌کند می‌تواند با وارد شدن به حساب کاربری خود بازی‌های دیجیتالی را که در آرشیو بازی‌هایش دارد به راحتی دانلود و بازی کند. البته  در همه‌ این موارد به ارتباط اینترنتی نیاز است تا دسترسی به شبکه ایکس‌باکس وجود داشته باشد.

اشتراک گذاری بازی‌ ایکس‌باکس چیست؟

شاید برای شما هم سوال پیش بیاید که اصلا اشتراک‌ گذاری بازی‌ ایکس‌باکس چیست؟ همانطور که از عنوان این ویژگی مشخص است اشتراک گذاری بازی ایکس‌باکس راهی برای به اشتراک گذاری بازی‌های یک بازیکن با شخص دیگری است. با راه‌اندازی یک کنسول به‌عنوان کنسول اصلی و وارد شدن به یک حساب کاربری شما می‌توانید بازی‌هایتان را با دوستان و خانواده به اشتراک بگذارید و آن‌ها نیز می‌توانند بدون پرداخت هزینه اضافی یا تغییر در محتوای اصلی شما، اعم از مرحله‌های ذخیره شده یا بازی‌های موجود، به بازی‌ها دسترسی داشته باشند. این ویژگی برای تمامی کنسول‌های ایکس‌باکس وان، ایکس‌باکس سری ایکس و سری اس وجود دارد.

شیوه اشتراک گذاری بازی چگونه است؟

مراحلی که برای به اشتراک گذاری بازی‌ها باید طی شوند بسیار ساده‌اند. ابتدا باید به کنسول انتخابی خود دسترسی داشته باشید و آن را به عنوان کنسول اصلی تنظیم کنید. سپس مراحل زیر را به ترتیب پیش ببرید:

حالا سیستم شما به عنوان کنسول اصلی تنظیم شده است و هر کسی که وارد دستگاه شما شود می‌تواند به محتوای شما دسترسی داشته باشد. همچنین اگر می‌خواهید از کنسول دوم برای اجرای بازی‌های خود استفاده کنید، می‌توانید با ورود به سیستم و با گیمر تگ خود این کار را انجام دهید. اما برای دسترسی به آرشیو بازی و محتوای خود باید به صورت مداوم آنلاین باشید چرا که همیشه کنسول اصلی‌ای که انتخاب کرده‌اید در اولویت قرار دارد و محتوای شما در آن راحتتر در دسترس خواهد بود.

این ویژگی در ایکس‌باکس گیم‌ پس نیز قابل اجرا است. اگه گزینه اشتراک گذاری بازی (Game Sharing) را در سیستم اصلی‌ای که انتخاب کرده‌اید فعال کنید هر بازیکن دیگری که از کنسول اصلی شما استفاده می‌کند نیز می‌تواند از محتوای اشتراک گیم پس شما استفاده کند. فقط کافی است به یک عضو فعال گیم پس تبدیل شوید. به علاوه روش مذکور برای اشتراک‌های طلایی Xbox Live  و EA Play نیز قابل اجرا است.

چگونه می‌توان یک بازیکن را از سیستم اشتراک گذاری بازی حذف کرد؟

اگر به هر دلیلی می‌خواهید شخصی را از اشتراک‌گذاری بازی‌های خود حذف کنید باید دوباره مراحل گفته شده را طی کنید و کنسول اصلی خود را به کنسولی که در حال حاضر از آن استفاده می‌کنید تغییر دهید. بازی‌ها و محتوای شما بر روی کنسول دیگر باقی می‌مانند اما هیچ‌کس دیگر نمی‌تواند از آن‌ها استفاده کند. به خاطر داشته باشید که تنها پنج بار در سال می توانید کنسول اصلی خود را تغییر دهید.

اگر شما هم یکی از کنسول‌های ایکس‌باکس وان، ایکس‌باکس سری ایکس و اس را دارید می‌توانید با استفاده از اشتراک گذاری بازی‌ ایکس‌باکس بازی‌هایتان را با دوستان و خانواده شریک شوید و باهم از بازی‌های جذاب ایکس‌باکس لذت ببرید.

 

نظر شما درباره این نحوه از به اشتراک گذاری بازی چیست؟ آیا شما هم از این روش استفاده کرده اید؟ نظرات و تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا