چگونه در ماینکرفت دایموند پیدا کنیم
1%
  • 0/10

چگونه در ماینکرفت دایموند پیدا کنیم؟

هر آنچه که باید درباره ارزشمندترین آیتم ماینکرفت بدانید!

چگونه در ماینکرفت دایموند پیدا کنیم؟ ۱۰ ۰۵ اسفند ۱۴۰۱ راهنما و آموزش کپی لینک

یکی از مهم‌ترین آیتم‌هایی که باید در بازی ماینکرفت – Minecraft برای پیشرفت به دست آورید، دایموند یا همان الماس است. ارزش دایموند در بازی ماینکرفت بسیار بالا بوده و از همین رو به دست آوردن آن سخت است! در این مطلب قصد داریم آموزش دهیم چگونه در ماینکرفت دایموند پیدا کنیم.

دایموند یا الماس، بهترین دوست شما در ماینکرفت است و زمانی که شما این جواهرات درخشان را به دست آوردید، می‌توانید بهترین ابزار را به خود هدیه دهید. علاوه بر آن، آیتم‌های تزئینی بسیاری با استفاده از دایموند قابل ساختن هستند که می‌توانند فضای بازی شما را زیباتر از پیش کنند. همچنین، برخی از روستاییان بازی ماینکرفت (Villagers) در عوض دایموند، به شما امرالد (Emerald) می‌دهند. پس زمان آن رسیده که به کاوش برای دایموند برویم.
پیش از آنکه به روش به دست آوردن دایموند بپردازیم، نگاهی به ابزار مورد نیاز شما برای استخراج دایموند خواهیم داشت. پس از آن نگاهی به مکان دایموند، نحوه صحیح استخراج دایموند و البته روشی ساده‌تر برای یافت دایموند در ماینکرفت می‌پردازیم.

ابزار مورد نیاز برای استخراج دایموند در ماینکرفت

مهم‌ترین ابزار شما برای به دست آوردن دایموند در ماینکرفت، کلنگ دو سر آهنی یا همان Iron Pickaxe است. ناگفته نماند شما می‌توانید با کلنگ‌های دو سر از جنس طلا (Gold)، دایموند و نترایت (Netherite) نیز به استخراج سنگ الماس بپردازید، با این حال به دست آوردن آن‌ها بسیار سخت است. از همین رو بهترین انتخاب شما Iron Pickaxe خواهد بود. به یاد داشته باشید که به هیچ عنوان از کلنگ‌های دو سر از جنس چوب (Wood) یا سنگ (Stone) استفاده نکنید. در صورتی که شما از کلنگ‌هایی با این دو جنس استفاده کنید، سنگ دایموند شکسته شده اما شما هیچ الماسی دریافت نمی‌کنید.

دومین ابزار مورد نیاز شما، تعداد زیادی مشعل یا همان Torch است. مشعل‌ها مسیر تاریک زیر زمینی شما را نورانی کرده و علاوه بر آن جلوی حمله دشمنان به شما را می‌گیرند. شما می‌توانید با قرار دادن یک ذغال سنگ یا همان Coal بر یک تکه چوب یا همان Wooden Stick یک مشعل درست کنید. اگر در به دست آوردن ذغال سنگ نا موفق بودید، می‌توانید با آتش زدن تکه‌های چوب، ذغال سنگ به دست بیاورید.

سومین آیتم مورد نیاز شما مقدار زیادی غذا است تا هرگز از گرسنگی کشته نشوید. تفاوتی ندارد چه چیزی به همراه داشته باشید، هر غذایی که گرسنگی شما را برطرف کند عالی بوده و هر ثانیه به کمک شما می‌آید. با این حال، ما پیشنهاد می‌کنیم که استیک و مرغ همراه خود داشته باشید چون این دو ماده غذایی در بازی ماینکرفت بسیار مقوی هستند.

چهارمین ابزار مورد نیاز، تعدادی سلاح اضافه است. در حالی که شما می‌توانید با کلنگ‌های خود به مبارزه بپردازید، همراه داشتن سپر و شمشیر چوبی گزینه به مراتب بهتری است.

لازم به ذکر است که اکثر ابزار مورد نیاز شما طی مسیر زیر زمینی در برابر شما قرار می‌گیرند، با این حال پیشنهاد می‌کنیم پیش از آغاز سفر خود تمام ابزار را جمع آوری کرده و پس از آن راهی شوید.

به چه مکان‌هایی برای پیدا کردن دایموند برویم؟

هر دنیا در بازی ماینکرفت، به لایه‌های مختلف تقسیم می‌شود. به طور دقیق‌تر، واحد اندازه گیری شبیه به ارتفاع شهرها از سطح دریا در بازی ماینکرفت تعبیه شده است. سطح دریای همه دنیاهای بازی ماینکرفت، ۶۴ است و عمیق‌ترین لایه هر دنیا لایه منفی ۶۴ است. دایموندهای معمولا در لایه ۱۵ و پایین‌تر از آن دیده می‌شوند و هر چه بیشتر به عمق زمین بروید، تعداد آن‌ها افزایش می‌یابد.

برای یافتن عدد لایه خود در نسخه Java کافی است دکمه F3 و در برخی رایانه‌ها دکمه‌های Fn+F3 را فشار دهید. در نسخه Bedrock به بخش تنظیمات رفته و گزینه Show Coordinates را فعال کنید. پس از آن، شما اطلاعات زیادی را در صفحه تماشا می‌کنید. در سمت چپ صفحه، خطی که با عبارت XYZ آغاز شده، مختصات شما در دنیای بازی را نمایش می‌دهد. برای مثال اگر مختصات شما:

XYZ: -137.715 / 12.00000 / 432.224

نمایش داده شده است، شما در لایه ۱۲ حضور دارید. به عبارت دیگر شما باید به مختصات عمودی خود (Y) توجه کنید.

برای رسیدن به لایه‌های زیرین، می‌توانید به دنبال غارها بگردید و در صورت پیدا نکردن غار، کافی است به صورت مایل زمین را حفر کنید. توجه داشته باشید که حفر کردن به صورت مستقیم و به سوی پایین، اشتباه‌ترین کاری است که می‌توانید انجام دهید. این احتمال همیشه وجود داشته که شما سقف یک غار را سوراخ کرده، به پایین افتاده و در دم کشته شوید. زمانی که حفاری را آغاز کردید، پس از حفر هر چند بلوک، یک مشعل به جا گذاشته تا مسیر خود را بشناسید.

به خاطر داشته باشید که احتمال رویارویی با دشمنانی چون اسکلت‌ها، عنکبوت‌ها و دیگر دشمنان بسیار بالا است، پس در تمام مدت حواستان را به اطراف جمع کنید. همچنین به خاطر داشته باشید که شما می‌توانید پیش از آنکه دشمنان شما را شناسایی کنند، آن‌ها را دیده یا صدایشان را بشنوید و پیش از آغاز حمله آن‌ها را از بین ببرید.

اما اگر تعداد دشمنان زیاد شده و شما نیازمند فرار شدید، به شما پیشنهاد می‌کنیم از بلوک‌های حفر شده‌ای که در دست دارید، برای سریع‌تر رسیدن به سطح زمین استفاده کنید. اما مراقب باشید چون احتمال سر خوردن از روی آن‌ها، برخورد کردن با زمین و کشته شدن بسیار بالا است. همچنین شما می‌توانید بلوک‌های مجاور را حفر کرده پس از وارد شدن به مکان بلوک حفر شده، ورودی آن را با دیگر بلوک‌ها بپوشانید.

لازم به ذکر است در صورتی که شما کشته شوید، تمام آیتم‌های شما بر زمین می‌افتند و پس از زنده شدن دوباره، تنها چند دقیقه پیش از ناپدید شدن زمان دارید آن‌ها را به دست آورید. البته باید اشاره داشت اگر آیتم‌های شما در مواد مذاب افتادند، فرصت باز پس گیری آن‌ها از شما گرفته می‌شود!

پس از رسیدن به لایه ۱۵، توقف نکنید!

همانطور که پیش‌تر اشاره شد، اولین دایموندها در بازی ماینکرفت در لایه ۱۵ پدیدار می‌شوند و شما هر چقدر بیشتر به سوی اعماق زمین بروید، تعداد دایموندهای پدیدار شده بیشتر می‌شود. در نتیجه شما باید برای نتایج بهتر، تا جایی که می‌توانید زمین را حفر کنید. نکته‌ای که باید به آن توجه داشت، کمیاب بودن دایموند است.

این نکته را فراموش نکنید که ممکن است شما حتی در لایه‌های زیرین نیز هیچ دایموندی دریافت نکنید. همیشه باید این موضوع را در خاطر داشته باشید که دایموند در بازی ماینکرفت بسیار کمیاب بوده و ممکن است شما دست خالی به خانه باز گردید. اما، زمانی که اولین دایموند خود را پیدا کردید، زمان آن رسیده که کلنگ خود را استفاده کنید. به این موضوع باید توجه داشت که پیدا کردن یک دایموند، معمولا به معنای رسیدن به یک معدن دایموند در فواصل بسیار نزدیک اولین دایموند کشف شده است.

چگونه بدون حفر کردن دایموند پیدا کنیم؟

در حالی که حفر کردن مطمئن‌ترین راه برای به دست آوردن دایموند در ماینکرفت است، شما می‌توانید دایموندها را در حالی که از زمین استخراج شده‌اند نیز بیابید.

احتمال بسیار کمی وجود دارد که شما در جعبه‌های درون روستا به دایموند برسید. قلعه‌های صحرایی و معادن نیز گاهی در جعبه‌های خود دایموند دارند. در پایان باید اشاره داشت که بیشترین میزان دایموند استخراج شده، در گنج‌های حفر شده در زمین پیدا می‌شوند. این گنج‌ها معمولا در سواحل دیده شده که شما می‌توانید آن‌ها را با نقشه‌های Explorer Map که در کشتی‌های غرق شده پیدا می‌شوند، بیابید.

یافتن دایموند در بازی ماینکرفت کار آسانی نیست، با این حال این سنگ‌های قیمتی به حدی در این بازی با ارزش هستند که ارزش وقت گذاشتن برای آن‌ها را دارند. شما چه راهنمایی‌ها و پیشنهادهایی برای یافت دایموند در بازی ماینکرفت دارید؟ منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

10 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments