قسمت سوم سریال House of the Dragon

بررسی نکات مهم قسمت سوم سریال House of the Dragon

پیروزی برادر پادشاه و معلوم شدن وارث حقیقی تخت آهنین

1%
  • 0/10
بررسی نکات مهم قسمت سوم سریال House of the Dragon ۰ ۲۱ شهریور ۱۴۰۱ مقالات جانبی (سینمایی) کپی لینک

قسمت سوم سریال House of the Dragon با تحت عنوان Secon of His name منتشر شد که اتفاقاتی جالب و مهم را برای هواداران و بیننده‌ها به نمایش می‌گذارد.

سریال زیبای House of the Dragon پیروزمندانه و به‌شکل بی‌نظیری قسمت سوم خود را به پایان می‌رساند، نبرد وارثان تخت آهنین را آغاز می‌کند و به جنگ استپ استونز (Stepstones) خاتمه می‌دهند. پادشاه ویسریس تارگرین (Viserys Targaryen) در حالی که انتخاب خود برای جانشین کردن رنرا (Rhaenyra) را زیر سوال می‌برد، نامگذاری اگان (Aegon)، پسر تازه متولد شده‌اش را به‌عنوان وارث تخت پادشاهی نادیده می‌گیرد. ویسریس به تصمیم خود برای انتخاب کردن رنرا به‌عنوان وارث بعدی تخت آهنین ایمان دارد و به آن پایبند خواهد بود. البته رنرا برای این‌که مقام جانشین خود را مستحکم کند، باید به ازدواج یکی از رییس‌های هفت خاندان راضی شود که این عمل برخلاف خواسته او نیز است. همچنین در سکانس پایانی این اپیزود شاهد دیمون تارگرین (Daemon Targaryen)، برادر ویسریس، هستم که در خارج از سرزمین کینگز لندیگ زندگی می‌کند و در جنگ استپ استونز حضور فعال دارد. سرانجام نیز این کاراکتر در جنگ استپ استونز به پیروزی ارزشمندی رسید و هدف خود را پیدا کرد. همچنین در جریان پخش اپیزود سوم سریال House of the Dragon اتفاقات مهیج دیگری رخ می‌دهد که قرار است به بررسی آن‌ها بپردازیم.

چرا ویسریس جانشینی اگان را قبول نکرد؟

اکثر رییس خاندان‌های بزرگ از جمله جیسون لنیستر (Jason Lannister) تصور می‌کردند که ویسریس رنیرا را از جانشینی تخت آهنین برکنار خواهد کرد و به‌جای او اگان، پسر تازه متولد شدهش را به‌عنوان وارث بعد خود معرفی می‌کند. زمانی‌که جیسون لنیستر این تصورات را با ویسریس درمیون می‌گذارد، ویسریس بسیار خشمگین می‌شود و برای این‌که این تصورات گفته شده را در نطفه به آن‌ها پایان دهد، به جیسون اتهام می‌زد که قصد دارد برعلیه خاندان تارگرین شورش کند. جیسون با سنجیدن موقعیت از پادشاه خود عذرخواهی می‌کند و به میز خود برمی‌گردد. ویسریس علی‌رغم این‌که با جانشینی پسرش مخالف است، به‌نظر می‌رسد که به انتخاب خود برای نام‌گذاری رنیرا به وارث بعدی تخت آهنین شک دارد. البته به این معنا نیست که ویسریس متعقد باشد که رنیرا وظیفه‌اش را به‌خوبی عمل نمی‌کند، بلکه آرزو داشت پسرش لباس پادشاهی را بپوشد و روی تخت حکومت بشیند.

در ادامه اپیزود سوم سریال House of the Dragon فاش می‌شود که ویسریس به این علت ‌که دیمون، برادرش را از تخت آهنین دور نگه دارد و ریشه هوس او را برای تصاحب تخت پادشاهی نابود کند، رنرا را به‌عنوان وارث بعدی خود نامید. ویسریس انتخاب خود را برای وارث بعدی تخت آهنین انجام داد و به آن پایبند خواهد بود. اگان ممکن است پسر ارشد او باشد و ویسریس باید طبق سنت دیرینه خاندان خود او را به جانشین بعدی خود برگزیند، اما او تصمیم گرفت که رنرا بر تخت آهنین بنشیند و وظایف خاندان تارگرین را به‌دست بگیرد.

چرا گوزن سفید روبرو رنرا ظاهر شد؟

زمان‌که خاندان سلطنتی تارگرین با ملازمان‌شان به شکار رفتند، به ویسریس اطلاع دادند که گوزن سفیدی در محوطه شکارگاه وجود دارد. ویسریس با شنیدن این خبر بسیار خرسند شد و با همراهان خود بی‌درنگ برای شکار این گوزن خوش‌یمن راهی شدند. در طی اپیزود سوم سریال خاندان اژدها پیاپی تکرار شد که گوزن سفید حتی پیش از حکومت خاندان تارگرین و اژدهایان‌شان در وستروس وجود داشت. در فرهنگ و عقیده‌های مردم وستروس گوزن سفید نماد عظمت و شکوه تلقی می‌شود. مثل همیشه اتو از استعداد خوش زبانی خود بهره گرفت و گوزن سفید را امری مبارک شمارد که ندای جانشینی اگان را می‌دهد. اتو با گفتن این‌که گوزن سفید لطفی از سوی خدایان که به‌خاطر پسر ویسریس خود را نشان داده است، پادشاهش را خوشحال و اغوا کرد. با این حال، همراهان پادشاه نتوانستند گوزن سفید را پیدا کنند و به جای آن گوزنی قهوه‌ای رنگ را برای شکار پادشاه انتخاب کردند. ویسریس میلی برای کشتن گوزن بزرگ قهوه‌ای نشان نداد، زیرا دلش می‌خواست که گوزن سفید را به‌عنوان دستاوری مهم و معنوی خود شکار کند. سرانجام ویسریس به کشتن گوزن قهوه‌ای نیز راضی شد و با نیزه‌ای که جیسون لنستر به او برای شکار گوزن سفید هدیه داده بود، دو مرتبه به تن گوزن قهوه‌ای ضرباتی را وارد کرد.

در سکانس دیگری، در حالی که شاهزاده رنرا و محافظش، کریستول کول روی اسب‌هایشان نشسته بودند، گوزن سفید خود را جلوی آن‌ها نمایان کرد. کول شمشیرش را از غلاف بیرون آورد تا با گوزن مبارزه‌ای دست‌وپنچه نرم کند، اما رنرا به او اجازه این کار را نداد. ظاهر شدن گوزن سفید روبرو رنرا ثابت می‌کند که او وارث حقیقی و به‌حق تخت آهنین است.

چرا دیمون از ارسال کمک ویسریس عصبانی شد؟

دیمون تارگرین به جای قدردانی از برادرش که بالاخره قرار بود برای کمک به او در جنگ استپ استونز نیروهای نظامی با مهارتی را بفرستد، نامه ارسال شده ویسریس را پاره کرد و به فرستنده‌اش به طرز وحشتناکی حمله‌ور شد. سپس او با نقشه‌ای برنامه‌ریزی شده به همراه یارانش به ارتش خرچنگ چران (Crabfeeder) یورش برد و بدن کراگاس دراهار، رییس کرابفیدر‌ها را دو نیم کرده و تکه بالای تن او را به‌نشانه پیروزی به میدان جنگ با خود حمل می‌کند. چند دلیل وجود دارد که دیمون از ارسال کمک ویسریس عصبانی شد که علت‌های آن به نوع ارتباط بین آن‌ها برمی‌گردد؛ دیمون به مدت سه سال بدون هیچ دریافت کمکی از سوی برادرش در استپ استونز حضور داشت و با ارتش کراب‌فیدر مبارزه می‌کرد. در نهایت نامه‌ای پس از این سه سال سپری شده از سمت ویسریس به دیمون فرستاده می‌شود تا او را از ارسال کمک ویسریس مطلع سازد. جمله‌بندی و نحو نوشتن بد ویسریس سبب شد که دیمون فرض کند، برادرش به پیروزی او امیدی ندارد و کمک به او را از روی حس ترحم انجام می‌دهد. طبیعتا دیمون باید از دست ویسریس عصبانی می‌شد و نامه‌اش را پاره می‌کرد.

یکی دیگر از دلایل عصبانی شدن دیمون از ویسریس این است که برادر خونی‌اش تنها کاری که بعد از گذشت سه سال جنگ انجام داد، ارسال نامه بود. سه سال آزگار دیمون با ویسریس ارتباط به شیوه‌ای درست نداشت و پادشاه ویسریس تارگرین حتی به خود زحمت نمی‌داد که به‌صورت حضوری و شخصا به ملاقات دیمون برود و او را با کمک‌های خود شگفت‌زده کند.

چطوری لینور ولارین قادر است سوار اژدها شود؟

در پایان اپیزود سوم سریال House of the Dragon اتفاق عجیبی رخ داد که تمام مخاطبان را بهت‌زده کرد. لینور ولاریون (Laenor Velaryon)، پسر سی سنیک (Sea Snake) سوار بر اژدهایی دیمون را از محاصره افراد کراب‌فیدر نجات داد و با قدرت اژدهایش به بخش بزرگی از ارتش دشمن ضربات مهلکی وارد کرد. با توجه به این‌که لینور از خاندان ولارین است و از لحاظ منطقی نمی‌تواند روی اژدهاهایی که فقط خاندان تارگرین قادر به کنترل آن‌ها هستند، سوار شود. بنابراین این رخداد در قسمت سوم بسیار تعجب برانگیز بود. در حقیقت لینور قادر است سوار اژدها شود، چون‌که مادر او یعنی رینیس تارگرین از خاندان اژدها محسوب می‌شود و به پسرش در کودکی تخم اژدهایی هدیه داد. رینیس امیدوار بود که روزی فرا خواهد رسید که پسرش وارث تاج و تخت آهنین شود و پایه‌های دو نسل ولارین و تارگرین را استوار کند.

چرا سریال خاندان اژدها خرچنگ چران را خیلی سریع کشت؟

کراگاس دراهار ملقب به کراب‌فیدر در قسمت دوم نشان داده شد تا جرقه جنگ استپ استونز را بزند، اما بعد از یک قسمت شاهد مرگ این کاراکتر بودیم که اتفاقی تکان‌دهنده‌ای بود. شخصیت‌های منفی سریال بازی تاج و تخت معمولا در طول فصل‌های حضور داشتند، اما در اسپین آف این عنوان کراب‌فیدر تنها در یک اپیزود به‌طور برجسته ظاهر شد. این در حالی بود که در قسمت‌های قبل تنها نامی از او برده می‌شد. مخاطبان با دیدن شخصیت دراهار خودشان را برای اتفاقاتی هیجان‌انگیز‌تر و مهیجی آماده کرده بودند، اما این سریال داستان دیگری برای بیننده‌های به رقم آورد. در حقیقت داراهار وسیله‌ای بود که خشم دیمون را افزایش دهد و با مرگش مسیری برای دیمون به‌وجود آورد که خود را به‌عنوان رهبری لایق به همه ثابت کند. هیچ شکی نیست که پتانسیل این شخصیت برای حضور در ادامه سریال زیاد بود، اما او فقط ابزاری بود که دیمون را به اوج پتانسیل شخصیتی‌اش می‌رساند.

نظر شما درباره قسمت سوم سریال House of the Dragon چی بود؟ آیا از آن راضی بودید؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments