مکان های مخفی Hogwarts Legacy
1%
  • 0/10

۱۵ مورد از مکان های مخفی Hogwarts Legacy که از آن‌ها غافل شده‌اید!

هاگوارتز؛ هزارتویی بی انتها، اسرار آمیز و از همه مهم‌تر زیبا!

۱۵ مورد از مکان های مخفی Hogwarts Legacy که از آن‌ها غافل شده‌اید! ۱ ۱۶ فروردین ۱۴۰۳ مقالات جانبی (گیم) کپی لینک

مکان‌های مخفی در بازی‌های فانتزی نقش آفرینی همیشه جذاب بوده و کاربران را درگیر خود می‌کنند و خوشبختانه دنیای هری پاتر مملو از آن‌ها است. در این مطلب نگاهی به مکان های مخفی Hogwarts Legacy داریم که بسیاری طرفداران آن‌ها را نیافته‌اند.

بازی Hogwarts Legacy بهتر از هر زمان دیگری تجربه جهان جادوگری را در اختیار شما قرار می‌دهد. بازی هاگوارتز لگاسی انتشار یافته توسط تیم قدرتمند آوالانچ (Avalanche Software) جهانی باز و مملو از جزئیات را در سبک نقش آفرینی با الهام از داستان‌های جذاب هری پاتر ارائه می‌دهد. بازی هاگوارتز لگاسی عنوانی جاه طلبانه بود که به سرعت مورد توجه قرار گرفت و توانست در میان بهترین بازی‌های سال ۲۰۲۳ میلادی جای بگیرد.

داستان بازی در حدود صد سال پیش از داستان اصلی هری پاتر در اواخر قرن ۱۹ میلادی رخ می‌دهد. شما در قالب دانش آموزی سال پنجمی در مدرسه هاگوارتز، مدرسه‌ای متعلق به آموزش جادو و اسرار ظاهر می‌شوید.

همانطور که اشاره شد این بازی به سرعت مورد توجه قرار گرفت و به باور عموم این بازی بهترین بازی انتشار یافته از دنیای هری پاتر است. دنیای بازی مملو از موجودات عجیب الخلقه، مکان‌های زیبا، جادوهای خیره کننده و صد البته مکان‌های مخفی و اسرار آمیز است.

حال در این مطلب ما قصد داریم نگاهی به مکان های مخفی Hogwarts Legacy داشته باشیم که بسیاری از کاربران از یافتن و تجربه آن‌ها محروم مانده‌اند. مکان‌های مخفی این بازی به شدت زیاد بوده و یافتن تمام آن‌ها بدون دانش می‌تواند کاری نشد باشد! نکته‌ای که این مکان‌ها را جذاب‌تر از پیش کرده این است که توسعه دهندگان مداوم به آن‌ها اشاره داشته، با این حال کاربران زیادی آن‌ها را نیافته‌اند.

اتاق مخفی شومینه

همانطور که اشاره شد مکان های مخفی Hogwarts Legacy به وفور در برابر دیدگان شما بوده اما شما آن‌ها را ندیده‌اید! یکی از آن‌ها، شومینه محل زندگی پروفسور شارپ (Professor Sharp) است. در نگاه اول شما شومینه‌ای عادی می‌بینید، اما اگر جادوی Glacius‌ بر آن اجرا کنید، شعله‌ها یخ زده و شما می‌توانید وارد اتاقی مخفی مملو از نقاشی‌ها و سازه‌های چوبی شوید.

شما به سرعت متوجه نقاشی‌هایی زیبا در اتاق شده و همچنین می‌توانید با فعال سازی گرامافون به صدای ساعت گوش دهید. همچنین مطالعه نقاشی‌ها یکی از کارهای جذاب این بازی بوده و اتاق شومینه مملو از نقاشی‌های قابل مطالعه است.

اتاق مخفی مهمانی روز مرگ

اتاق مخفی مهمانی روز مرگ یکی دیگر از اتاق‌هایی است که به سادگی آن را از دست می‌دهید. این اتاق با رنگ آبی ملایم، شمع‌های روشن و ارواحی رقصان در حین زیبایی تن شما را به رعشه وادار می‌کند. این اتاق دری تازه از هاگوارتز را بر شما باز می‌کند.

ورود به این اتاق راه‌های مختلفی داشته، اما بهترین راه شما سفر به Viaduct Courtyard Floo Flame، ورود به Grant Staircase و پس از آن پایین رفتن از پلکان به سوی سیاه چال اسلیدرین است. در سمت چپ، پس از پیشروی با قفل سطح یک روبرو می‌شوید. در سمت چپ ورودی، می‌توانید اتاق مخفی را بیابید.

انبار مجسمه

هر اتاق کوچک در هاگوارتز می‌تواند مملو از اسرار زیبا باشد. اتاق کوچک نزدیک به Bell Tower Courtyard یکی از این اتاق‌ها است. اتاق مملو از مجسمه‌های زیبا بوده، اما این نقاشی وسط اتاق است که شما را به خود خیره می‌کند. مطالعه این نقاشی شما را با اسراری تاریک آشنا می‌کند.

مطالعه این نقاشی، نتیجه در رفتاری عجیب و غیر قابل پیشبینی از سوی نقاشی دارد و تا به حال هیچکس از دلیل این رفتار عجیب و غریب آگاه نیست. تنها نکته مثبت این بوده که نقاشی در دسترس همگان نبوده و در اتاقی مخفی قرار دارد!

ورودی مخفی قبر نفرین شده

در West Manor Cape Coast اینگونه به نظر رسیده که تنها روش رسیدن به عمارت از طریق دری با قفل سطح سه است. اما بد نیست بدانید راه دیگری نیز وجود دارد. شما قدرت استفاده از جادوهایی چون Incendio و Confringo را دارید. در صورت استفاده از یکی از این جادوها در برابر ظرف روبروی مجسمه، می‌توانید وارد مسیر مخفی عمارت شوید. اما فراموش نکنید که مسیر مخفی در حقیقت مسیری به قبری نفرین شده و اسرار آمیز است!

در این مسیر دشمنان قدرتمند زیادی شما را به خود درگیر می‌کنند، اما مبارزه با آن‌ها بی نتیجه نیست. این ورودی شامل مرحله مخفی بوده که نتیجه در یافتن گنجی با ارزش دارد. البته که برای تکمیل مرحله فرعی باید به نقطه‌ای دیگر نیز سفر کنید.

قبر روستایی

قبر افراد مختلف جز اصلی‌ترین اسرار بازی هاگوارتز لگاسی هستند. یکی از آن‌ها قبر شخصی روستایی بوده که البته قبری عادی نیست! قبری که از آن سخن می‌گوییم، قبری اسرار آمیز در گورستان روستای هاگزمید (Hogsmeade) بوده که تنها در شب هنگام می‌توانید به آن دسترسی داشته باشید.

برای یافتن این قبر، باید در شب هنگام به سمت آرامگاه بزرگ که چند شمع در کنار آن بوده رفته، با آن تعامل کرده تا ورودی غار مخفی روستایی برای شما نمایان شود. پشت دیواری مخفی نزدیک به قبر، شما با دشمنان و پازل‌هایی برای حل کردن آشنا می‌شوید. گذر کردن از آن‌ها شما را با چندین آیتم ارزشمند خوشحال می‌کند.

اتاق شخصی هدمستر در برج

پرده برداری از اسرار و مکان های مخفی Hogwarts Legacy، نیازمند استاد شدن در جادوی Alohomora با یافتن مجسمه‌های دمیگایز (Demiguise Statues) است. کمک کردن به آقای مون (Mr. Moon) و استاد شدن در شکستن قفل‌ها، یکی از بهترین کارهایی است که می‌توانید در این بازی انجام دهید. به لطف این جادو، می‌توانید وارد اتاقی شخصی هدمستر هاگوارتز شوید.

زمانی که وارد این اتاق شدید، می‌توانید با یافتن Key of Admittance وارد بخش‌های مخفی اتاق شوید. علاوه بر آن، این اتاق یکی از زیباترین اتاق‌های بازی بوده که می‌توانید دقایقی طولانی در آن گشت و گذار کرده و از آن لذت ببرید.

اتاق Quill of Acceptance و Book of Admittance

دو آیتم جذاب Quill of Acceptance و Book of Admittance مربوط به اتاق‌های مخفی دفتر هدمستر هستند. این دو در کنار جذابیت بسیار بالا، دو مورد از کاکتیبل‌های مهم بازی هستند. برای یافتن این دو آیتم، شما باید پازل در دفتر هدمستر را در نزدیک اتاق جام‌های نزدیک به Grand Staircase حل کنید.

این اتاق و آیتم‌های درون آن نه تنها بسیار مهم هستند، بلکه از لحاظ ظاهری به شدت خیره کننده بوده که عطش کاربران برای یافتن آن‌ها را دیوانه وار کرده است. دلیل اهمیت بسیار بالای Quill of Acceptance‌ این بوده که این قلم تمام کارهای دانش آموزان را ثبت می‌کند! دلیل وجود قلم در کنار کالکتیبل‌های بازی نیز همین موضوع است!

اتاق مخفی شیرینی‌های خانه هافلپاف

اگر شما خانه هافلپاف را انتخاب کرده باشید، به احتمال بسیار زیاد یکی از اتاق‌های مخفی این خانه را خیلی راحت از دست داده‌اید. در خانه هافلپاف شما قفسه کتابی را می‌بینید که در حقیقت دری مخفی است که به سوی اتاق مخفی شیرینی‌های هافلپافی باز می‌شود!

شما با تعامل با این قفسه کتاب وارد اتاقی می‌شوید که مملو از شیرینی‌ها و البته گنجه‌ای با قفل سطح دوم است. اتاقی که از آن صحبت می‌کنیم اتاقی بسیار کوچک از لحاظ ابعاد بوده، با این حال تماشای آن بسیار جذاب است. این اتاق مخفی یکی از کوچک‌ترین اتاق‌های مخفی تمام بازی هاگوارتز لگاسی است!

راهروی مخفی مجسمه ساحره تک چشم به سوی انبار هانی دوکس

اگر شما از پاترهدهای شکمو هستید، بدون شک بهترین نقطه در جهان هری پاتر را فروشگاه هانی دوکس (Honeydukes) می‌دانید. از سوی دیگر، از زمان انتشار این بازی طرفداران فیلم‌های هری پاتر و به خصوص فیلم هری پاتر و زندانی آزکابان، در تفکر بودند که آیا راهی از طریق مجسمه ساحره تک چشم به هانی دوکس وجود دارد یا خیر؟ باید بگوییم که بله، وجود دارد! شما در یکی از مراحل فرعی بازی می‌توانید با استفاده از مجسمه ساحره تک چشم دری به سوی انبار هانی دوکس باز کنید.

کاوش و کنکاش در راهرویی که هرگز در فیلم‌های هری پاتر دیده نشد، یکی از بهترین قسمت‌های بازی هاگوارتز لگاسی است. این راهرو در صورتی که به سراغ مرحله فرعی Descending for Sweets نروید، به سادگی قابل از دست دادن است!

فروشگاه بازیکنان در هاگزمید

طرفدارانی که ساعاتی طولانی را در بازی هاگوارتز لگاسی صرف کرده‌اند، احتمالا به دنبال راهی برای ورود به یکی از زیباترین ساختمان‌های هاگزمید رفته‌اند! این فروشگاه، در حقیقت فروشگاهی در انحصار کنسول‌های پلی استیشن بوده که تنها از طریق مرحله فرعی Minding Your Own Business قابل دسترسی است.

در زمان انتشار این مطلب، این فروشگاه تنها در انحصار پلتفرم پلی استیشن بوده و کاربران دیگر پلتفرم‌ها قادر به ورود به این فروشگاه نخواهند بود. البته ناگفته نماند که انتظار داریم با گذر زمان و به روزرسانی‌های جدید، این فروشگاه در اختیار کاربران دیگر پلتفرم‌ها نیز قرار بگیرد! همچنین فراموش نکنید که مرحله فرعی مربوط به این فروشگاه یکی از بهترین مراحل فرعی بازی است!

اسرار مخفی پل Viaduct Courtyard

همانطور که همیشه می‌دانستیم و می‌دانیم، مدرسه هاگوارتز به خودی خود مملو از رازهای حل نشده و پازل‌های سخت و سرگرم کننده است. یکی از این پازل‌ها مربوط به پل Viaduct Courtyard بوده که البته دسترسی به آن سخت نیست. شما روی این پل شاهد چند چراغ و در پوش فاضلاب خواهید بود که در حقیقت یک پازل بوده و حل این پازل شما را وارد تالاری زیر زمینی می‌کند. شما این پازل را باید با روشن کردن مشعل‌ها با استفاده از جادوهای خود و مرتب کردن نشانه‌ها حل کنید.

زمانی که پازل حل شد، در پوش فاضلاب‌ها باز شده و به شما اجازه ورود به تالار مخفی زیر پل را می‌دهد که در آن می‌توانید سه گنجه مختلف را بازگشایی کنید. این مکان مربوط به یکی از چالش‌های مخفی بازی است!

بالکن مسدود شده

پرواز بر فراز هاگوارتز با چوب دستی پرنده که به شما اجازه تماشای زیبایی‌های این جهان را داده، یکی از بهترین اتفاقات بازی است که البته رازهایی نیز در خود دارد. شما در نزدیکی ورودی اصلی هاگوارتز می‌توانید برجی را مشاهده کنید که در بالکن آن چند گنجه دیده شده که هیچگونه راه دسترسی مستقیمی به آن وجود ندارد.

تنها راه دسترسی به بالکن این برج، مراجعه به ‌Bell Tower Courtyard Floo Flame، سپس استفاده از راه پله و سپس رسیدن به بالاترین طبقات برج است. زمانی که به این نقطه برسید می‌توانید گنجه دارای چندین آیتم ارزشمند و مجسمه قورباغه که شما را به سوی دیگر بالکن می‌برد تماشا کنید.

در آبی اسرارآمیز

بسیاری از بازیکنان طی گشت و گذار در هاگوارتز، متوجه دری آبی شده‌اند که به نظر غیر قابل دسترس بوده و بسیاری دیگر به طور کلی آن را هرگز ندیده‌اند. اما ما می‌دانیم که همه چیز در دنیای هاگوارتز لگاسی امکان پذیر است. شما می‌توانید این در آبی را در Faculty Tower در South Wing و دقیقا جلوی برج گریفیندور پیدا کنید.

پس از مراجعه به این محل، شما مجسمه قورباغه‌ای آبی را بالای راه پله خمیده می‌بینید. تعامل با این قورباغه شما را به پشت در آبی تلپورت می‌کند. پشت در آبی یکی دیگر از رازهای هاگوارتز لگاسی که یک چوب دستی است را می‌یابید.

اتاق مخفی گرگینه پارچه‌ای

در نزدیکی Bell Tower Courtyard Floo Flame راه پله‌ای دیده شده که انتهای آن به پارچه‌ای بزرگ که حرف K بر آن حک شده ختم می‌شود. در نگاه اول، این پارچه یا بنر بزرگ بنری عادی بوده، اما این بنر در حقیقت دری مخفی به سوی اتاق گرگینه پارچه‌ای هاگوارتز است.

زمانی که وارد اتاق شوید، گرگینه‌ای آشنا را می‌بینید. این گرگینه در حقیقت شبیه گرگینه پروفسور لوپین (Professor Lupin) در فیلم هری پاتر و زندانی آزکابان است. علاوه بر آن، در این اتاق گنجه‌ای دیده شده که در آن آیتمی با ارزش قرار دارد. همچنین در صورت تعامل با گرگینه، می‌توانید تاریخچه آن را مطالعه کنید.

آشپزخانه هاگوارتز

احتمالا همیشه فکر کرده‌اید که تمام غذاهای خوشمزه هاگوارتز کجا پخته می‌شوند! شما می‌توانید محل پخت و پز این غذاها را در بازی هاگوارتز لگاسی تماشا کنید، با این حال دسترسی به این آشپزخانه می‌تواند کمی سخت باشد.

ورودی آشپزخانه از طریق نقاشی پایین راه پله نزدیک به Grand Staircase Floo Flame قابل دسترسی است. تماشای الف‌های زحمت کش برای پخت و پز، شستن ظرف‌ها و چیدن غذاها روی میزها یکی از جذاب‌ترین بخش‌های بازی بوده که شما را وادار به لبخند می‌کند. همچنین این آشپزخانه مملو از صفحات و رازهای قابل کشف است.

بازی هاگوارتز لگاسی بدون شک در میان موفق‌ترین بازی‌های تاریخ جای داشته و امید است نسخه بعدی آن که طی سال‌های آینده به انتشار خواهد رسید بتواند موفقیت این بازی را کسب کند. مکان های مخفی Hogwarts Legacy بیش از ۱۵ مورد بوده، با این حال ما تلاش داشتیم مکان‌های مخفی را به شما معرفی کنیم که کاربران زیادی به سادگی از آن‌ها عبور کرده‌اند. شما چه تجربه‌ای از مکان های مخفی Hogwarts Legacy دارید؟ تجربیات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments