ایستراگ های Hogwarts Legacy
1%
  • 0/10

۱۲ مورد از ایستراگ های Hogwarts Legacy که فقط پاترهدهای واقعی کشف کرده‌اند!

تست عجیب و غریب پاترهد بودن!

۱۲ مورد از ایستراگ های Hogwarts Legacy که فقط پاترهدهای واقعی کشف کرده‌اند! ۱ ۱۵ فروردین ۱۴۰۳ مقالات جانبی (گیم) کپی لینک

جهان‌های فانتزی مملو از نکاتی بوده که گاهی شما را ناراحت و گاهی خوشحال می‌کنند. دنیای هری پاتر در این امر به خوبی ظاهر شده و آخرین بازی این مجموعه نیز سنت شکنی نکرده است! در این مطلب نگاهی به بهترین ایستراگ های Hogwarts Legacy خواهیم داشت.

برای بازی مانند بازی Hogwarts Legacy که به پشتوانه مجموعه کتابی عظیم، چندین فیلم سینمایی و البته چندین بازی ویدیو طراحی شده و انتشار یافته، شکی نیست که مملو از ایستراگ‌های ریز و درشت باشد که کاربران را شگفت زده می‌کنند. مجموعه کتاب‌های هری پاتر هزاران صفحه بوده و نکاتی را در خود پنهان کرده که مخاطب تنها پس از چندین مرتبه مطالعه می‌تواند متوجه حضور این نکات شود!

تیم آولانچ (Avalanche Software) نیز به وضوح به ما یادآوری کرد که تیمی کتاب خوان بوده و می‌داند چگونه و در چه مکانی ایستراگ درست را قرار دهد. در این مطلب حال قصد داریم به بهترین ایستراگ های Hogwarts Legacy بپردازیم که تنها طرفداران واقعی هری پاتر متوجه آن‌ها شده و هر کدام از آن‌ها را که دیده‌اند، به تحسین تیم آوالانچ از صندلی برخاسته‌اند!

پیش از پرداختن به ایستراگ‌ها، لازم به ذکر است که تعداد ایستراگ‌های درون این بازی به قدری زیاد بوده که ما می‌توانیم سال‌های سال درباره آن‌ها نوشته و صحبت کنیم. برخی بر این باور هستند که مانند بازی‌هایی چون Grand Theft Auto و Red Dead Redemption تا سال‌های آتی ما شاهد کشف ایستراگ جدید در این بازی خواهیم بود.

ایستراگ مربوط به هری پاتر و زندانی آزکابان: نقاشی که زن چاق در آن پنهان شده است

بازی Hogwarts Legacy بیشتر بر کتاب‌های هری پاتر تمرکز داشته، با این حال ما در نقاط مختلف بازی شاهد ایستراگ‌های زیادی هستیم که برگرفته از فیلم‌های هری پاتر هستند. ایستراگی که حال مد نظر داریم، تنها در صورتی قابل رویت بوده که شما بتوانید وارد اتاق مخفی پشت نقشه در South Wing در مدرسه هاگوارتز شوید. برای ورود، شما ابتدا باید جادوی Depulso را یاد گرفته و آن را در بخش بالای نقشه در این بخش از مدرسه استفاده کنید.

درون اتاق مخفی شما موفق به یافتن تعداد زیادی نقاشی می‌شوید. درون یکی از نقاشی‌ها اما می‌توانید اسب و چندین زرافه را ببینید که اتفاقا به شدت چشمگیر هستند. این نقاشی دقیقا همان نقاشی است که زن چاق پس از تلاش سیریوس بلک (Sirius Black) برای ورود به خانه گریفیندور در فیلم هری پاتر و زندانی آزکابان در آن پنهان شده است. این نقاشی معروف البته تنها اشاره به زن چاق در این اتاق نبوده و شما همچنین می‌توانید نامه‌ای پیدا کنید که از سوی خانمی به نام وایولت (Violet) مبنی بر تهیه بیشتر الکل است. اگر کتاب‌های هری پاتر را مطالعه کرده باشید، می‌دانید وایولت دوست بسیار نزدیک زن چاق بوده که با یکدیگر خوش گذرانی می‌کنند.

ایستراگ مربوط به هری پاتر و تالار اسرار: دانش آموز در حال بالا آوردن اسلاگ در دیگ

جهان هری پاتر و البته بازی Hogwarts Legacy مملو از اتفاقات و رویارویی‌های خنده دار و جذاب بوده که شما را در میان اتفاقات جدی و نفس گیر به خنده وادار می‌کنند. برخی از این اتفاقات بسیار به ندرت رخ داده و فقط مخاطبینی متوجه آن‌ها می‌شوند که چندین مرتبه به تماشای فیلم‌های هری پاتر یا مطالعه کتاب‌ها نشسته باشند. یکی از این نادرترین اتفاقات، بالا آوردن اسلاگ در دیگ توسط یکی از دانش آموزان است.

به وضوح این ایستراگ به زمانی اشاره داشته که جادوی ران ویزلی (Ron Weasley) در هری پاتر و تالار اسرار کمانه کرده و باعث بالا آوردن اسلاگ توسط خودش در عوض رقیب و هدفش یعنی دریکو ملفوی (Draco Malfoy) شد. ما نمی‌دانیم چه بلایی بر سر دانش آموز درون بازی آمده، اما می‌دانیم نتیجه کار او با نتیجه کار ران ویزلی یکسان است. این اتفاق در بخش بیمارستان (Hospital Wing) مدرسه رخ داده که یکی از کم بازدیدترین مکان‌ها در تمام بازی هاگوارتز لگاسی است.

ایستراگ مربوط به هری پاتر و تالار اسرار: سنت نفرین شکنی خانواده ویزلی

شما در بازی هاگوارتز لگاسی پس از به پایان رساندن هر تکلیف یا مرحله‌ای که توسط پرفسورها برای شما تعیین شده، می‌توانید با آن‌ها صحبت کرده و اطلاعاتی درباره زندگی و گذشته آن‌ها کسب کنید. شما طی صحبت کردن با مادام کوگوا (Madam Kogwa) و پرفسور اونای (Professor Onai) اطلاعاتی درباره گذشته پرفسور ویزلی (Professor Weasley) نیز کسب می‌کنید. پرفسور ویزلی یکی از نفرین شکنان وزارت جادو بوده است!

این ایستراگ به بیل ویزلی (Bill Weasley)، برادر بزرگ ران ویزلی اشاره دارد. بیل در گذشته به عنوان نفرین شکن در کشور مصر برای بانک جادوگری گرینگاتس (Gringotts Wizarding Bank) فعالیت کرده است. طبق اطلاعات جهان هری پاتر، یکی از نیاکان ران یعنی ماتیلدا ویزلی (Matilda Weasley) پا را فراتر گذاشته و در گذشته در قاره آفریقا و البته کشور ژاپن به عنوان نفرین شکن فعالیت داشته است.

ایستراگ مربوط به هری پاتر و جام آتش: لباس فروشی گلدرگز

شما برای خرید جدیدترین لباس‌های جادوگری می‌توانید به فروشگاه گلدرگز (Gladrags Wizardwear) در روستای هاگزمید بروید. در این فروشگاه می‌توانید طیفی وسیع از لباس‌ها و ابزار جادوگری را از آگوستوس هیل (Augustus Hill) که یکی از حرفه‌ای‌ها در لباس فروشی بوده خریداری کنید.

چیزی که بسیاری از مخاطبین از آن غافل هستند، اشاره چندین و چند باره به لباس فروشی گلدرگز در کتاب‌های هری پاتر است. اولین مرتبه در یکی از بنرهای جادویی در فینال جام جهانی کوییدیچ به این لباس فروشی اشاره می‌شود. نکته جالب این بوده که دیگر شعب این لباس فروشی در پاریس و لندن نیز قابل دسترسی هستند!

ایستراگ مربوط به هری پاتر و تالار اسرار و هری پاتر و زندانی آزکابان: آینه‌های سخنگو

در طول بازی هاگوارتز لگاسی، شما بارها و بارها به آینه‌هایی می‌رسید که درباره ظاهر شما نظر می‌دهند. نظر آن‌ها می‌تواند متفاوت باشد. برخی از آینه از ظاهر شما تعریف و تمجید کرده و برخی دیگر شما را مورد تمسخر و حتی توهین قرار می‌دهند!

نکته‌ای که نباید فراموش کنید، رویارویی چند باره شخص هری پاتر با آینه‌ها در دو نسخه از کتاب‌ها و البته فیلم‌ها است. هری پاتر در دو کتاب هری پاتر و تالار اسرار و هری پاتر و زندانی آزکابان با این آینه‌ها سخن می‌گوید. یکی از رویارویی‌های او در د بارو (The Burrow) و دیگر رویارویی او با آینه‌ها در Leaky Cauldron اتفاق می‌افتند. این آینه‌ها دیالوگ‌های بسیار سرگرم کننده و خنده داری را بیان می‌کنند.

ایستراگ مربوط به هری پاتر و زندانی آزکابان: شیرینی‌های تغییر دهنده صدا به صدای حیوانات

سومین کتاب و فیلم دنیای هری پاتر یعنی هری پاتر و زندانی آزکابان، یکی از بهترین‌های دنیای هری پاتر برای ارائه محیطی سرگرم کننده و خنده دار است که باعث شده زندگی در هاگوارتز به دنیای حقیقی بچه‌های مدرسه‌ای نزدیک‌تر از همیشه شود. یکی از بهترین لحظات در این فیلم که البته بسیار کوتاه بوده، مربوط به لحظه‌ای است که هری و دوستانش به سراغ شیرینی‌هایی در برج گریفیندور می‌روند.

این شیرینی‌ها دانش آموزان را به عبارتی منفجر کرده و تبدیل به حیواناتی چون فیل و شیر کرده و پس از آن هری پاتر تبدیل به قطار بخار می‌شود! خوشبختانه شما می‌توانید ایستراگ مربوط به این شیرینی‌ها را در فروشگاه هانی دوکس (Honeydukes) در هاگزمید پیدا کنید. با مراجعه به این فروشگاه می‌توانید پوستر فیلی سوار بر دوچرخه را ببینید که در کنار آن چند مدل از این شیرینی‌ها قرار دارند.

ایستراگ بازی هاگوارتز لگاسی: جایزه گیاه شناسی

یکی از ایستراگ های Hogwarts Legacy که مورد توجه واقع شده و می‌توانید در اتاق جوایز (Trophy Room) با بالا رفتن از Grand Staircase پیدا کنید، جایزه گیاه شناسی است. این جایزه در زمان رخ دادن بازی هاگوارتز لگاسی در اختیار معلم وقت گیاه شناسی یعنی میرابل گارلیک (Mirabel Garlick) قرار دارد.

میرابل گارلیک این جایزه را در سال هفتم حضور خود در مدرسه هاگوارتز به دلیل عملکرد خیره کننده خود در کلاس گیاه شناسی و کار کردن با مندریک (Mandrake)، میسلتو (Mistletoe)، بابوتیوبر (Bubotuber) و بانسینگ بالب (Bouncing Bulb) کسب کرده است. به طور کلی اتاق جوایز میزبان بسیاری ایستراگ‌های جذاب است. شما در این اتاق همچنین می‌توانید گنجه‌ای که جام آتش در آن قرار داشته را نیز بیابید.

ایستراگ مربوط به هری پاتر و جام آتش: ماهی مرکب غول پیکر عاشق نان تست

بازی هاگوراتز لگاسی برای اعضای هر خانه، مراحل فرعی کاملا اختصاصی دارد. یکی از بهترین آن‌ها مربوط به خانه اسلیدرین بوده که ایستراگی دوست داشتنی و خنده دار را در خود جای داده است. در مرحله Scrope’s Last Hope که مخصوص خانه اسلیدرین بوده، دانش آموز اسلیدرین باید تکه نان تست را روی ستونی قرار داده تا بتواند به نقاشی ماهی مرکب غول پیکر دست پیدا کند!

زمانی که این کار را انجام داده و وارد اتاق می‌شوید، روح ریچارد جکداو (Richard Jackdaw) به شما می‌گوید که به نظر برخی از ماهی‌های مرکب عاشق نان تست هستند. این ایستراگ مربوط تغذیه کردن ماهی‌های مرکب توسط هری و دیگر دانش آموزان در روزهای آزادشان است!

ایستراگ مربوط به هری پاتر و تالار اسرار: از بین بردن نوم‌ها

برخی از خاطره انگیزترین بخش‌های کتاب‌های هری پاتر، متاسفانه هرگز راه خود را به فیلم‌های سینمایی نیافتند، اما خوشبختانه استودیو آوالانچ تعداد قابل توجهی از این بخش‌های فراموش شده توسط فیلم‌های سینمایی را وارد بازی هاگوارتز لگاسی کرد. یکی از این اتفاقات که طرفداران هری پاتر عاشق آن هستند، کمک کردن هری به ویزلی‌ها برای از بین بردن نوم‌ها (Gnome) در باغچه مملو از نوم آن‌ها است.

هری یاد گرفته که باید نوم‌ها را با چرخاندن در هوا گیج کرده و سپس آن‌ها را تا جایی که می‌تواند پرت کند تا شانس باز گشتن آن‌ها به سوی باغ تقریبا صفر شود. زمانی که شما اولین مرتبه وارد کلاس گیاه شناسی در بازی هاگوارتز لگاسی می‌شوید، لئندر پیویت (Leander Pewett) که از نیاکان مالی ویزلی (Molly Weasley) بوده از خاطرات خود درباره از بین بردن نوم‌ها برای شما تعریف کرده و از بین بردن نوم‌ها کاری است که نوادگان او در حدود یک قرن بعد انجام می‌دهند!

ایستراگ مربوط به هری پاتر و تالار اسرار: معجون در حال آماده سازی در توالت

در هری پاتر و تالار اسرار، هرماینی (Hermione) به عنوان بخشی از نقشه خود برای ورود به خانه اسلیدرین، به آماده سازی مقداری معجون پولی جوس (Polyjuice Potion) در یکی از دستشویی‌هایی که توسط میرتل (Myrtle) تسخیر شده روی می‌آورد. اما بد نیست بدانید که هرماینی اولین ساحره‌ای نبوده که درون دستشویی دست به ساخت معجون زده است.

شما می‌توانید با مراجعه به سرویس‌های بهداشتی ساحره‌های نزدیک به دفتر پرفسور فیگ (Professor Fig) دیگی را مملو از معجونی در حال آماده سازی درون یکی از دستشویی‌ها پیدا کنید. در کنار آن می‌توانید چندین کتاب، پیمانه برای اندازه گیری و دیگر مواد مورد نیاز ساخت معجون را ببینید.

ایستراگ مربوط به هری پاتر و یادگاران مرگ: اسرار تاریک‌ترین هنرها

یکی از مراحل درون بازی که توسط سباستین سالو (Sebastian Sallow) در اختیار شما قرار گرفته، شما را به بخش ممنوعه کتابخانه هاگوارتز می‌برد. در این بخش از هاگوارتز کتابی در حال پرواز با نام Secrets of the Darkest Arts به معنای اسرار تاریک‌ترین هنرها دیده شده و سباستین نیز به آن اشاره می‌کند. اما شما تنها در صورتی که از طرفداران سینه چاک هری پاتر باشید متوجه این ایستراگ می‌شوید. این کتاب دقیقا همان کتابی است که تام ریدل (Tom Riddle) نحوه ساخت هورکراکس را از آن یاد گرفته است!

این کتاب در آینده توسط البوس دامبلدور (Albus Dumbledore) به طور کامل از درون کتابخانه حذف شده، اما پس از مرگش به دست هرماینی رسیده و هرماینی آن را مطالعه می‌کند. ناگفته نماند اگر شما متوجه این کتاب طی مرحله درون بازی نشدید، می‌توانید با خزیدن در بخش ممنوعه کتابخانه آن را پیدا کنید.

ایستراگ مربوط به تمام دنیای هری پاتر: اسنیپ درون جعبه موسیقی

طی داستان اصلی بازی هاگوارتز لگاسی، شما به همراه پرفسور ویزلی وارد اتاق نیازمندی‌ها (Room of Requirement) می‌شوید. این اتاق هزاران راز و اجسام اسرار آمیز هاگوارتزی را در خود جای داده و شما شاهد ایستراگ‌های زیادی در این اتاق خواهید بود. یافتن یکی از آن‌ها از دیگر ایستراگ‌ها سخت‌تر است.

زمانی که شما در این اتاق از کنار سر گراز و نقاشی ساحره عبور می‌کنید، جعبه موسیقی به صورت ناگهانی فعال می‌شود. جعبه موسیقی تنها یک مرتبه فعال شده و از دست دادن آن به شدت آسان است. اگر متوجه این جعبه موسیقی شوید، متوجه شخصی درون آن می‌شوید که شباهت زیادی با پرفسور معجون‌ها در آینده، سوروس اسنیپ (Severus Snape) محبوب دارد!

ایستراگ های Hogwarts Legacy یکی از بهترین بخش‌های این بازی بوده که نه تنها به خودی خود بسیار جذاب و فکر شده هستند و هر کسی می‌تواند از آن‌ها لذت ببرد، بلکه باعث شده طرفداران دنیای هری پاتر که ارتباط کمتری با دنیای ویدیو گیم داشته با تماشای این ایستراگ‌ها لبخند زده و بیش از پیش با دنیای ویدیو گیم آشنا شوند. کدام یک از ایستراگ های Hogwarts Legacy نظر شما را جلب کرد؟ خاطرات و تجربیات خود از این بازی را با ما در میان بگذارید.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments